2018-12-13   08:05:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM (50m) 2018, Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 2 juni

Document
Heatlista
DM 50m 2018
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018
Gren 4, 200m Frisim Damer
Final 1 (9)
SR: Sarah Sjöström            (1993) 1:54.08 2016-08-09
SR Juniorer: Sarah Sjöström            (1993) 1:55.23 2012-03-05
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 1:54.08 2016-08-09
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 1:55.23 2012-03-03
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:29
1 50m
27 2 Sara Strand 2002 JÄRFÄLLA S 2:19.11 25m
119 3 Eliane Westermark 2003 SPÅRVÄGEN 2:18.89 25m
206 4 Ella Törnqvist 2003 TYRESÖ SS 2:17.78 25m
287 5 Michelle Wissinger 2004 VÄSBY SS 2:18.12 25m
238 6 Tove Pettersson 2004 TÄBY SIM 2:19.03 25m
59 7 Alva Hagström 2003 SK NEPTUN 2:19.55 25m
8 50m
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 2 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:32
234 1 Smilla Malm 2003 TÄBY SIM 2:13.64 25m
331 2 Elin Hammarqvist 2004 TÄBY SIM 3:14.79 50m
288 3 Hanna Åkerman 2004 VÄSBY SS 2:27.86 50m
157 4 Vilma Lindberg 2004 SÖDERTÄLJE 2:22.33 50m
131 5 Klara Eklöf 2002 SKK 2:22.59 50m
330 6 Helena Fältman 1980 TÄBY SIM 2:35.80 50m
57 7 Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 SK NEPTUN 2:09.05 25m
139 8 Nora Segerström 2002 SKK 2:15.84 25m
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 3 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:36
Anm tid
Start ca:
99 1 Julia Augustsson 2000 SPÅRVÄGEN 2:22.01 50m
20 2 Lilly Lundgren 2002 JÄRFÄLLA S 2:21.61 50m
192 3 Yasemin Uzum 2003 TUREBERG 2:21.28 50m
189 4 Astrid Nilsson 2003 TUREBERG 2:21.12 50m
237 5 Jennifer Nyblom 2003 TÄBY SIM 2:21.16 50m
257 6 Tuva Björkén 2003 VÄSBY SS 2:21.44 50m
300 7 Isabel Nordström 2001 SS04 2:21.89 50m
84 8 Anna Wainikka 2004 SK NEPTUN 2:22.33 50m
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 4 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:39
224 1 Kristina Isacson 2001 TÄBY SIM 2:20.95 50m
60 2 Filippa Hammarén 2002 SK NEPTUN 2:20.77 50m
215 3 Embla Börjesson 2002 TÄBY SIM 2:20.74 50m
216 4 Jennie Ewerbring 2003 TÄBY SIM 2:20.08 50m
120 5 Anna Viinapuu 2000 SPÅRVÄGEN 2:20.31 50m
128 6 Klara Alte 2002 SKK 2:20.77 50m
284 7 Roya Tittelbach 2003 VÄSBY SS 2:20.92 50m
186 8 Selma Holmer 2004 TUREBERG 2:21.05 50m
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 5 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:42
109 1 Lovisa Malm 2002 SPÅRVÄGEN 2:19.97 50m
31 2 Linnea Zetterlund 2003 JÄRFÄLLA S 2:19.79 50m
275 3 Louise Peacock 2001 VÄSBY SS 2:19.40 50m
17 4 Louise Larsson 2002 JÄRFÄLLA S 2:19.07 50m
285 5 Lucrezia Vespertini 2002 VÄSBY SS 2:19.29 50m
19 6 Elin Lindqvist 2004 JÄRFÄLLA S 2:19.52 50m
268 7 Linnea Lindgren 2001 VÄSBY SS 2:19.83 50m
315 8 Elsa Fogelsjöö 2003 SPIF SF 2:19.98 50m
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 6 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:45
283 1 Amanda Takala 2004 VÄSBY SS 2:18.82 50m
278 2 Hanne Romstad 1999 VÄSBY SS 2:18.50 50m
85 3 Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN 2:17.46 50m
316 4 Lea Granert 2001 SPIF SF 2:17.12 50m
165 5 Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE 2:17.17 50m
241 6 Emelie Rudert 1999 TÄBY SIM 2:17.54 50m
51 7 Madicken Eriksson 2003 SK NEPTUN 2:18.76 50m
16 8 Josefine Iwarson 2003 JÄRFÄLLA S 2:18.87 50m
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 7 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:49
291 1 Therese Baltzarsson 2001 SS04 2:16.36 50m
11 2 Linnea Gipperth 2003 JÄRFÄLLA S 2:15.51 50m
26 3 Tone Sandsjö 2003 JÄRFÄLLA S 2:14.74 50m
227 4 Emelie Johansson 1996 TÄBY SIM 2:14.04 50m
101 5 Nina Bring 1999 SPÅRVÄGEN 2:14.37 50m
246 6 Thilda Ström 2003 TÄBY SIM 2:14.98 50m
297 7 Tova Magnusson 2002 SS04 2:15.70 50m
105 8 Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN 2:16.41 50m
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 8 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:52
7 1 Ebba Edbom 2002 JÄRFÄLLA S 2:13.49 50m
225 2 Alexandra Jensen 2001 TÄBY SIM 2:12.66 50m
154 3 Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE 2:11.08 50m
44 4 Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN 2:10.84 50m
242 5 Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM 2:11.05 50m
12 6 Isabelle Hanson 1998 JÄRFÄLLA S 2:11.51 50m
276 7 Elin Peng 2003 VÄSBY SS 2:12.91 50m
58 8 Linnea Gyllberg 2000 SK NEPTUN 2:13.91 50m
Gren 4, 200m Frisim Damer Final 9 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:55
254 1 Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS 2:08.88 50m
80 2 Tiffani Segerbrand 1999 SK NEPTUN 2:08.13 50m
263 3 Louise Halldén 1998 VÄSBY SS 2:06.17 50m
115 4 Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN 2:04.02 50m
62 5 Jaqueline Hippi 1996 SK NEPTUN 2:05.52 50m
255 6 Tova Andersson 2001 VÄSBY SS 2:06.92 50m
164 7 Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE 2:08.63 50m
118 8 Malin Wallén 1997 SPÅRVÄGEN 2:10.28 50m
2018-06-02 08:36:09 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Demo license

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner