Program för Neptuniaden 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 17
|
Tävling |
Neptuniaden 2018 |
|
Utskriftsdatum |
12 maj 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:10 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 maj 2018 |
|
|
|
|
Gren 17, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
1 |
Anton Sölveskog |
2003 |
AX6103 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
1:41.15 |
66 |
2 |
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
1:35.86 |
79 |
3 |
Rikard Turén |
2003 |
AX4303 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
1:30.51 |
511 |
4 |
Oliver Höglund |
2003 |
AC8103 |
WISBY SS |
|
50m |
1:22.16 |
65 |
5 |
Morten Brattgård |
2004 |
AE8104 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
1:27.89 |
84 |
6 |
Viggo Reit |
2003 |
AK5703 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
1:30.60 |
448 |
7 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
AE6903 |
TUREBERG |
|
50m |
1:38.02 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
120 |
0 |
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:21.95 |
59 |
1 |
Axel Thorsén |
2003 |
AH6503 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:20.76 |
108 |
2 |
Sid Lundgren |
2003 |
AF2303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:19.82 |
450 |
3 |
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
AE0704 |
TUREBERG |
|
50m |
1:18.76 |
590 |
4 |
Jakob Gnalin |
2003 |
AR8303 |
SPIF SF |
|
50m |
1:17.57 |
331 |
5 |
Jannis Siotis |
2003 |
AL3303 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:17.88 |
74 |
6 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
1:18.99 |
71 |
7 |
Max Eriksson |
2003 |
AG0703 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
1:19.94 |
308 |
8 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
AP6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:21.57 |
283 |
9 |
Axel Hallenborg |
2004 |
AO5504 |
SALTSJÖB |
|
50m |
1:22.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
529 |
0 |
Michael Andrée |
2004 |
AX7904 |
ÖSMO SS |
|
50m |
1:16.61 |
589 |
1 |
Daniel Gnalin |
2003 |
AR7303 |
SPIF SF |
|
50m |
1:14.97 |
39 |
2 |
Evert Jonsson |
2003 |
AA0303 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:13.89 |
292 |
3 |
Gustav Annas |
2003 |
AL0303 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:13.00 |
234 |
4 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
AR8104 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:11.88 |
41 |
5 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
AB7104 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:12.51 |
38 |
6 |
Eskil Jonsson |
2003 |
AA5303 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:13.10 |
313 |
7 |
Jesper Holmström |
2003 |
AO4903 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:14.96 |
463 |
8 |
Simon Brunn |
2004 |
AH9704 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:16.18 |
541 |
9 |
Simon Brouzell |
2003 |
AX3103 |
SS04 |
|
50m |
1:17.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
110 |
0 |
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:10.45 |
85 |
1 |
Gustaf Sandström |
2003 |
AP4703 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
1:08.64 |
440 |
2 |
August Eriksson |
2004 |
AC3104 |
TUREBERG |
|
50m |
1:07.46 |
390 |
3 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:06.33 |
303 |
4 |
Oliver Erneholm |
2003 |
AO4503 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:04.86 |
609 |
5 |
Oliver Rasool |
2003 |
AI0103 |
SPIF SF |
|
50m |
1:05.08 |
97 |
6 |
Rasmus Hanson |
2003 |
AB1303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:06.90 |
594 |
7 |
Axel Lewander |
2004 |
AI7304 |
SPIF SF |
|
50m |
1:07.70 |
605 |
8 |
Gustav Niring |
2004 |
AE6304 |
SPIF SF |
|
50m |
1:08.91 |
370 |
9 |
Emil Gunnarsson |
2004 |
AM0504 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:10.89 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
12:10 |
|