Program för H.C. Andersen Swim Cup 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Løb 37, 100m Brystsvømning Damer |
Sponsor: Mr Pizza |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 1.09.73 (16.05.2009) |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 1 | Wermuth Anna | 1996 | HOVEDSTAD | 9658AM | 50 m | 1:09.96 | |
2 | 57 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 1:12.75 | |
3 | 208 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 50 m | 1:13.68 | |
4 | 230 | Elkjær Laura Mathilde | 1998 | VEJLE | 9804BC | 50 m | 1:13.80 | |
5 | 122 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 50 m | 1:14.18 | |
6 | 114 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 1:14.54 | |
7 | 325 | Schulze Nele | 2004 | HSK | 0492AH | 50 m | 1:14.99 | |
8 | 211 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 50 m | 1:15.76 | |
9 | 153 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 1:15.94 | |
10 | 282 | Batz Cecilie | 2003 | KOLDING | 0386AT | 50 m | 1:16.21 | |
11 | 178 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 50 m | 1:16.41 | |
12 | 56 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 1:16.87 | |
13 | 422 | Nicholas Freja | 2000 | H2Odense | 0084AN | 50 m | 1:16.93 | |
14 | 22 | Andersson Johanne A | 2003 | FREM | 0302AD | 50 m | 1:17.92 | |
15 | 246 | Jensen Louise Sjørup | 2003 | VEJLE | 0322AG | 50 m | 1:18.13 | |
16 | 52 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 1:19.63 | |
17 | 135 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 1:19.70 | |
18 | 199 | Frydenlund Ida-Marie | 2003 | TRITON B | 0304AP | 50 m | 1:20.06 | |
19 | 409 | Benediktson Malea | 2001 | H2Odense | 0104AM | 50 m | 1:20.53 | |
20 | 285 | Christensen Cille | 2004 | KOLDING | 0434AE | 50 m | 1:21.08 | |
21 | 98 | Klausen Alberte Schnieber | 2002 | HERNING | 0224AT | 50 m | 1:21.43 | |
22 | 6 | Asmussen Mathilde Thy | 2004 | ERRITSØ | 0426AT | 50 m | 1:21.58 | |
23 | 243 | Hülsen Kristine | 2002 | VEJLE | 0286AH | 50 m | 1:22.16 | |
24 | 324 | Schmidt Mira Emilie | 2003 | HSK | 0394AY | 50 m | 1:23.16 | |
25 | 322 | Petersen Alberte Hedevang | 2003 | HSK | 0352AO | 50 m | 1:23.39 | |
26 | 263 | Pedersen Mille Trier | 2003 | VEJLE | 0386AI | 50 m | 1:23.78 | |
27 | 94 | Asfeldt Frederikke | 1999 | HERNING | 9996AD | 50 m | 1:23.88 | |
28 | 210 | Mammen Olivia | 2003 | TRITON B | 0374AB | 50 m | 1:24.70 | |
29 | 21 | Sjøgren Sofie | 2002 | ERRITSØ | 0292BB | 50 m | 1:25.79 | |
30 | 82 | Pedersen Laura | 2004 | HERNING | 0424AL | 50 m | 1:25.79 | |
31 | 15 | Lynggaard Clara | 2002 | ERRITSØ | 0272AY | 50 m | 1:25.96 | |
32 | 68 | Wolter Julie | 2003 | GTI | 0374AJ | 50 m | 1:28.56 | |
33 | 360 | Grønning Ida Juul | 2004 | H2Odense | 0418AC | 50 m | 1:30.73 | |
34 | 365 | Jørgensen Josefine Risum | 2004 | H2Odense | 0406AC | 50 m | 1:31.81 | |
35 | 369 | Madsen Katrine Brolykke | 2003 | H2Odense | 0372AH | 50 m | 1:31.94 | |
36 | 357 | Eisensee Kaya Yang | 2004 | H2Odense | 0456AM | 50 m | 1:31.98 | |
37 | 249 | Keren-Klaris Sophia | 2004 | VEJLE | 0428AF | 50 m | 1:32.62 | |
38 | 247 | Jepsen Ea Pakula | 2003 | VEJLE | 0314AM | 50 m | 1:32.78 | |
39 | 16 | Møller Luna Holm | 2004 | ERRITSØ | 0464AS | 50 m | 1:33.31 | |
40 | 13 | Karlsson Emma | 2003 | ERRITSØ | 0378AY | 50 m | 1:35.69 | |
41 | 302 | Petersen Melanie | 2004 | KOLDING | 0414AN | 50 m | 1:36.03 | |
42 | 383 | Ringkvist Amalie | 2002 | H2Odense | 0218AF | 50 m | 1:36.50 | |
43 | 366 | Jørgensen Josefine S | 2004 | H2Odense | 0416AN | 50 m | 1:39.23 | |
44 | 85 | Holt Mette Buur | 2003 | HERNING | 0344AT | 50 m | 1:40.85 | |
45 | 87 | Nielsen Line Lindhardt | 2004 | HERNING | 0426AO | 50 m | 1:47.55 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |