Startliste for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
11 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:43 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Herrer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
524 |
1 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
SØLLERØD |
|
25m |
2:15.81 |
474 |
2 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
25m |
2:14.75 |
437 |
3 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
25m |
2:14.49 |
423 |
4 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
0329AI |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:14.11 |
299 |
5 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:14.24 |
266 |
6 |
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
ESBJERG |
|
25m |
2:14.53 |
130 |
7 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:15.28 |
533 |
8 |
Christoffer Weiss |
2002 |
0273AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:16.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:13.69 |
207 |
2 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:13.39 |
335 |
3 |
Victor Nygaard |
2003 |
0361AH |
H2Odense |
|
25m |
2:11.51 |
142 |
4 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:10.24 |
136 |
5 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:10.94 |
131 |
6 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:12.24 |
496 |
7 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
SILKEBORG |
|
25m |
2:13.56 |
352 |
8 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
25m |
2:13.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
374 |
1 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
25m |
2:09.26 |
384 |
2 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
25m |
2:08.94 |
597 |
3 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
2:07.50 |
463 |
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:05.45 |
295 |
5 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:05.81 |
307 |
6 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
25m |
2:08.41 |
208 |
7 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:08.97 |
292 |
8 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
2:09.64 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:43 |
|