Startliste for DM Junior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Damer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 2016-11-11 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
25m |
2:33.10 |
645 |
2 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
25m |
2:32.67 |
138 |
3 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:32.34 |
552 |
4 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
25m |
2:31.34 |
200 |
5 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:31.39 |
211 |
6 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:32.59 |
451 |
7 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:32.76 |
622 |
8 |
Josephine Larsen |
2004 |
0476AQ |
VIBORG |
|
25m |
2:33.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
396 |
1 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
0368AD |
HORSENS |
|
25m |
2:30.62 |
707 |
2 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
VEJLE |
|
25m |
2:29.38 |
354 |
3 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
HERLEV |
|
25m |
2:27.65 |
274 |
4 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
25m |
2:26.02 |
501 |
5 |
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
SILKEBORG |
|
25m |
2:26.04 |
124 |
6 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
2:28.63 |
556 |
7 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
2:29.47 |
726 |
8 |
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
2:30.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
652 |
1 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
25m |
2:25.59 |
197 |
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:21.28 |
287 |
3 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
2:20.67 |
763 |
4 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:14.02 |
218 |
5 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
AGF |
|
25m |
2:20.49 |
425 |
6 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:20.92 |
491 |
7 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
25m |
2:22.27 |
313 |
8 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:25.98 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|