Program for Øst Junior/Senior, Kortbane
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 82 | Mortensen Amalie Søby | 2001 | HOLBÆK | 0112AJ | 25 m | 12.17 | |
2 | 508 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 25 m | 57.89 | |
3 | 333 | Gaard Regitze | 2001 | KVIK | 0178AG | 25 m | 59.57 | |
4 | 132 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 25 m | 59.84 | |
5 | 42 | Wiuff Cecilie | 2000 | JYLLINGE | 0072AB | 25 m | 1:00.30 | |
6 | 334 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 0222AA | 25 m | 1:00.56 | |
7 | 38 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 25 m | 1:01.13 | |
8 | 538 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 9662AN | 25 m | 1:01.74 | |
9 | 540 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 25 m | 1:01.90 | |
10 | 39 | Paaske Andrea | 2001 | JYLLINGE | 0186AF | 25 m | 1:01.95 | |
11 | 47 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | JYLLINGE | 0126AC | 25 m | 1:02.52 | |
12 | 40 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 25 m | 1:02.57 | |
13 | 471 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 1:02.77 | |
14 | 83 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 25 m | 1:02.83 | |
15 | 443 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 1:03.21 | |
16 | 244 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 25 m | 1:03.40 | |
17 | 342 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 25 m | 1:03.56 | |
18 | 139 | Salmonsen Cecilie Daluiso | 2001 | TUNE | 0108AH | 25 m | 1:03.98 | |
19 | 198 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 25 m | 1:04.55 | |
20 | 235 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 25 m | 1:04.68 | |
21 | 5 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 25 m | 1:04.71 | |
22 | 97 | Uglebjerg Marie | 2002 | KALUNDBORG | 0222AB | 25 m | 1:04.77 | |
23 | 96 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 25 m | 1:05.67 | |
24 | 562 | Lange Laura | 2001 | HVIDOVRE | 0132AT | 25 m | 1:05.78 | |
25 | 354 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 25 m | 1:05.89 | |
26 | 395 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 25 m | 1:06.11 | |
27 | 539 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 25 m | 1:06.14 | |
28 | 553 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 25 m | 1:06.29 | |
29 | 352 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 1:06.35 | |
30 | 504 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 1:06.73 | |
31 | 349 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 1:06.74 | |
32 | 502 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 25 m | 1:06.99 | |
33 | 448 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 25 m | 1:07.06 | |
34 | 300 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 25 m | 1:07.18 | |
35 | 388 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 25 m | 1:07.34 | |
36 | 389 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 25 m | 1:07.43 | |
37 | 484 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 25 m | 1:07.44 | |
38 | 572 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 25 m | 1:07.45 | |
39 | 201 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 1:07.53 | |
40 | 218 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 25 m | 1:07.79 | |
41 | 203 | Lange Emilie Holst | 2002 | GENTOFTE | 0218AL | 25 m | 1:08.23 | |
42 | 28 | Thorsen Emma Zambrano | 2004 | VEST | 0402AH | 25 m | 1:08.45 | |
43 | 515 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 1:08.52 | |
44 | 45 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | JYLLINGE | 0358AB | 25 m | 1:08.73 | |
45 | 414 | Bækgaard Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0262AS | 25 m | 1:08.82 | |
46 | 445 | Neergaard Thippe De | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 25 m | 1:09.06 | |
47 | 314 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | TRITON B | 0476AA | 25 m | 1:09.26 | |
48 | 298 | Hertzberg Sofie | 2002 | TRITON B | 0262AK | 25 m | 1:09.32 | |
49 | 472 | Fremming Ida Jensdottir | 2002 | HERLEV | 0298AO | 25 m | 1:09.36 | |
50 | 408 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 25 m | 1:10.22 | |
51 | 337 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 1:10.30 | |
52 | 140 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 25 m | 1:10.31 | |
53 | 379 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 25 m | 1:10.37 | |
54 | 256 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 25 m | 1:10.38 | |
55 | 16 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 25 m | 1:10.44 | |
56 | 339 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 1:10.85 | |
57 | 260 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 25 m | 1:11.28 | |
58 | 239 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 25 m | 1:11.45 | |
59 | 240 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 25 m | 1:11.46 | |
60 | 51 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 25 m | 1:11.61 | |
61 | 343 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 1:11.68 | |
62 | 431 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 25 m | 1:11.79 | |
63 | 306 | Rishøj Ida | 2002 | TRITON B | 0286AF | 25 m | 1:11.88 | |
64 | 382 | Krumbak Josefine | 2004 | KØGE | 0458AD | 25 m | 1:11.90 | |
65 | 427 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 25 m | 1:12.28 | |
66 | 254 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 25 m | 1:12.81 | |
67 | 516 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 25 m | 1:12.96 | |
68 | 564 | Trojlsgaard Luna | 2004 | FR.VÆRK | 0482AN | 25 m | 1:12.98 | |
69 | 383 | Møller Olivia | 2004 | KØGE | 0452AF | 25 m | 1:13.25 | |
70 | 456 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 25 m | 1:13.25 | |
71 | 449 | Søby Liva | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AD | 25 m | 1:13.44 | |
72 | 560 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 25 m | 1:15.56 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 08:46 |