Startliste for Øst Junior/Senior, Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
05 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
|
|
Udskriftstidspunkt |
14:43 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer |
Indledende (13) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
418 |
2 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
33.27 |
414 |
3 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
25m |
32.03 |
306 |
4 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
25m |
33.01 |
81 |
5 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
33.94 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
574 |
1 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
31.75 |
382 |
2 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
KØGE |
|
25m |
31.68 |
254 |
3 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
31.26 |
408 |
4 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
31.34 |
449 |
5 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
31.69 |
260 |
6 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
25m |
31.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
427 |
1 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
25m |
31.11 |
224 |
2 |
Fiona Burmester |
2003 |
0356AG |
HELSINGØR |
|
25m |
30.95 |
389 |
3 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
25m |
30.93 |
310 |
4 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
30.94 |
240 |
5 |
Ulrikke Juul Søeborg |
2003 |
0366AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
30.98 |
140 |
6 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
TUNE |
|
25m |
31.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
30.91 |
23 |
2 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
30.73 |
218 |
3 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
30.59 |
534 |
4 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
30.60 |
196 |
5 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
30.78 |
28 |
6 |
Emma Zambrano Thorsen |
2004 |
0402AH |
VEST |
|
25m |
30.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
383 |
1 |
Olivia Møller |
2004 |
0452AF |
KØGE |
|
25m |
30.52 |
379 |
2 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
25m |
30.43 |
111 |
3 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
30.39 |
197 |
4 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
25m |
30.40 |
257 |
5 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
30.48 |
378 |
6 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
25m |
30.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
25m |
30.34 |
97 |
2 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
30.25 |
178 |
3 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
30.18 |
548 |
4 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
30.21 |
300 |
5 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
TRITON B |
|
25m |
30.28 |
377 |
6 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
25m |
30.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
437 |
1 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
25m |
29.88 |
271 |
2 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
29.81 |
366 |
3 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
29.75 |
241 |
4 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
25m |
29.81 |
354 |
5 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
25m |
29.85 |
100 |
6 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
30.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
1 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
29.63 |
235 |
2 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
25m |
29.56 |
471 |
3 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
HERLEV |
|
25m |
29.46 |
484 |
4 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
25m |
29.49 |
51 |
5 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
25m |
29.61 |
445 |
6 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
29.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
25m |
29.27 |
109 |
2 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
25m |
29.23 |
198 |
3 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
29.16 |
47 |
4 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
JYLLINGE |
|
25m |
29.19 |
91 |
5 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
25m |
29.27 |
248 |
6 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
29.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
443 |
1 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
28.70 |
539 |
2 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
28.51 |
440 |
3 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
28.42 |
83 |
4 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
25m |
28.47 |
26 |
5 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
25m |
28.58 |
207 |
6 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
29.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
538 |
1 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
ALLERØD |
|
25m |
28.04 |
152 |
2 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
HOVEDSTAD |
|
25m |
27.69 |
245 |
3 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
9728AA |
GLADSAXE |
|
25m |
26.20 |
333 |
4 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
25m |
27.43 |
253 |
5 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
25m |
27.92 |
151 |
6 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
28.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
334 |
1 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
25m |
28.02 |
199 |
2 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
25m |
27.67 |
453 |
3 |
Jeanette Ottesen |
1987 |
8728AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
26.05 |
114 |
4 |
Kristina Thomsen |
1991 |
9196AG |
GLADSAXE |
|
25m |
27.21 |
159 |
5 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
27.71 |
244 |
6 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
GLADSAXE |
|
25m |
28.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
338 |
1 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
25m |
28.02 |
42 |
2 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
JYLLINGE |
|
25m |
27.67 |
508 |
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
25.88 |
132 |
4 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
25m |
26.33 |
342 |
5 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
25m |
27.71 |
139 |
6 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
25m |
28.05 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
14:43 |
|