2018-07-20   03:18:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 6/7 Klockan 16.00.

10_S
Gren 10, 100m Ryggsim Damer 14-15 
 
14 - 15 år: Tilda Öman (2000) 1:08.49 2015-07-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
385  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:05.30   
503  Degerlund Hanna  2004  VÄSTERÅS  AX9404  25 m  1:07.88   
257  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  25 m  1:08.53   
497  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  25 m  1:08.99   
229  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING  AG6604  25 m  1:09.03   
12  Rotseth Stine  2003  Bergen SLK    50 m  1:10.19   
290  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  1:10.30   
221  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:10.61   
276  Pålsson Tuva  2003  KARLSKRONA  AC8803  25 m  1:10.87   
10  216  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:12.21   
11  212  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  1:12.98   
12  152  Gustafsson Tove  2004  ALVESTA SS  AH7204  25 m  1:13.48   
13  Ask Tiril  2003  Bergen SLK    50 m  1:13.58   
14  143  Lien Børseth Ida  2003  Haugesund    50 m  1:13.89   
15  147  Pedersen Tine  2004  Haugesund    50 m  1:13.89   
16  343  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  1:14.15   
17  162  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  1:14.66   
18  519  von der Burg Sarah  2004  VÄSTERÅS  AP6604  50 m  1:14.78   
19  476  Jansson Thea  2003  NÄSSJÖ  AO1603  25 m  1:15.97   
20  230  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  1:16.76   
21  Hovden Eidheim Tine  2003  Bergen SLK    50 m  1:17.20   
22  157  Budden Alicia  2004  BÅLSTA SK  AA5404  25 m  1:17.59   
23  138  Frøiland Charlotte  2003  Haugesund    50 m  1:17.81   
24  Pleym Grønhaug Marte  2004  Bergen SLK    50 m  1:17.92   
25  426  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:18.43   
26  381  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  1:18.96   
27  175  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  25 m  1:19.43   
28  518  Wolfbrandt Ebba  2003  VÄSTERÅS  AQ5603  25 m  1:19.65   
29  89  Flesland Oda  2003  STAVANGER    50 m  1:19.71   
30  538  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:19.76   
31  462  Petrovic Stefanie  2003  NKK  AL3803  25 m  1:19.85   
32  485  Björklund Nora  2003  OSKARSHAMN  BA4803  25 m  1:19.89   
33  448  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  1:19.91   
34  11  Merethe Lid Rasmuss Tonje  2004  Bergen SLK    50 m  1:19.94   
35  367  Linné Elsa  2003  LASS  AX4803  25 m  1:20.13   
36  455  Lovinge Ellen  2004  NKK  AC6204  25 m  1:21.11   
37  275  Petersson Sarah  2003  KARLSKRONA  AC7803  25 m  1:21.42   
38  317  Arnell Maja  2004  LASS  AO8204  25 m  1:21.69   
39  373  Nilsson Elvira  2004  LASS  AF3804  25 m  1:22.78   
40  92  Giske Henriksen Tuva  2004  STAVANGER    50 m  1:23.46   
41  533  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:24.69   
42  112  Slettevold Mathea  2003  STAVANGER    50 m  1:25.45   
43  262  Argenius Sigrid  2003  KARLSKRONA  BL1803  25 m  1:26.23   
44  464  Svan Kasandra  2004  NKK  AQ0404  25 m  1:26.57   
45  329  Dehgani Maria  2003  LASS  BX0603  25 m  1:27.52   
46  474  Flaa Malin  2004  NÄSSJÖ  AF6604  25 m  1:28.53   
47  151  Andersson Ellinor  2003  ALVESTA SS  BB4203  25 m  1:28.59   
48  527  Andersson Linnea  2004  ÖSA  BN0804  25 m  1:29.21   
49  463  Svan Felicia  2003  NKK  BF7203  25 m  1:29.83   
50  337  Frisk Isabelle  2004  LASS  BN5804  25 m  1:32.26   
51  198  Wärn Amanda  2004  FINSPÅNG  AY6804  25 m  1:37.51  RES 
52  218  Landin Emelie  2004  JÖNKÖPING  AU0605  25 m  1:46.37  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner