2018-07-19   11:37:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 6/7 Klockan 16.00.

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 9, 100m Rygg Damer 16-20  Finaler (4) 
16 - 20 år: Beatrice Andersson 1:05.82 2010-07-03 
 
Beräknad start 16:56 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
558  Frida Lundström  2002  BA2602  HK SIM    25m  1:37.47 
422  Emma Bengtsson  2002  AQ1502  MOTALA SS    25m  1:23.21 
532  Anesa Gacic  2002  BK4202  ÖSA    25m  1:21.89 
513  Mira Myllylä  2002  BL0202  VÄSTERÅS    25m  1:22.16 
529  Elsa Bylin  2002  BW4202  ÖSA    25m  1:24.34 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
467  Annie Westerlund  2002  BI6402  NKK    25m  1:19.98 
271  Aurora Nilsson  2002  AL9602  KARLSKRONA    25m  1:18.60 
559  Emma Sebelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  1:17.42 
Una Jensen  2001    Bergen SLK    50m  1:16.16 
384  Felicia Smedbäck  2000  BL6600  LASS    25m  1:15.66 
207  Matilda Brink  2001  AJ2401  JÖNKÖPING    25m  1:15.99 
148  Kaja Pettersen  2001    Haugesund    50m  1:16.96 
177  Hannah Lornell  2000  AI3200  ELFSBORG    25m  1:18.05 
579  Jenny Fröstberg  2002  ad1602  KALMAR SS    25m  1:19.09 
90  Celine Gramstad  2000    STAVANGER    50m  1:20.58 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
557  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  1:15.22 
473  Lisa Flaa  2002  AC3102  NÄSSJÖ    25m  1:14.68 
268  Tove Lindén  2002  AH8702  KARLSKRONA    25m  1:13.92 
Thea Maria Nilsen  2001    Bergen SLK    50m  1:13.58 
135  Lena Bloch  2001    Haugesund    50m  1:12.27 
182  Astrid Svedberg  2001  AV5801  ELFSBORG    50m  1:13.25 
173  Louise Johansson  1999  BF0299  ELFSBORG    25m  1:13.88 
506  Emelie Hellgren  2001  BC5601  VÄSTERÅS    25m  1:14.02 
80  Celine Abrahamsen  2001    STAVANGER    50m  1:15.09 
261  Tufva Alexandersson  2002  AV9202  KARLSKRONA    25m  1:15.57 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
210  Emmie Davis  2002  AK7202  JÖNKÖPING    25m  1:11.84 
396  Lena Årebo  2002  AJ1202  LASS    25m  1:11.43 
Elise Alme Jensen  2002    Bergen SLK    50m  1:09.87 
501  Emilia Boberg  2002  AV9602  VÄSTERÅS    25m  1:08.48 
420  Rebecka Östh  1999  AE3699  LUDVIKA SS    25m  1:07.05 
530  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    25m  1:08.00 
508  Julia Holmberg  2002  AE4402  VÄSTERÅS    25m  1:09.63 
83  Karoline Auestad  1998    STAVANGER    50m  1:10.25 
553  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    25m  1:11.45 
84  Lisa Berg  2002    STAVANGER    50m  1:12.11 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner