2018-09-26   09:37:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 6/7 Klockan 16.00.

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 5, 50m Fjäril Herrar 16-20  Finaler (4) 
16 - 20 år: Marcus Piehl (1985) 25.82 2004-07-01 
 
Beräknad start 16:28 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
409  Hampus Bjärud  2001  AF6301  LUDVIKA SS    25m  33.95 
133  Stian Munkejord  2001    Karmøy SK    50m  32.42 
168  Albin Eriksson-Hemberg  2001  AI0701  ELFSBORG    50m  31.55 
509  Peter Khabarov  2002  AM6302  VÄSTERÅS    25m  31.31 
359  Anton Kilander  1999  AS9399  LASS    25m  30.70 
272  Elias Nilsson  2002  AD9502  KARLSKRONA    50m  31.25 
465  Joakim Sühl  2000  AH0500  NKK    25m  31.38 
245  Tim Ericksson  2002  AZ3502  KALMAR SS    50m  32.02 
539  Anton Svennberg  2002  AV3702  ÖSA    25m  33.34 
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
247  Gusten Helgesson  2002  AR3302  KALMAR SS    25m  30.20 
82  Øyvind Andreassen  2000    STAVANGER    50m  29.87 
206  Ricky Bergwall  2002  AN9102  JÖNKÖPING    50m  29.60 
528  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    50m  29.42 
319  Elias Axelsson  2002  AJ9102  LASS    25m  29.31 
180  Viktor Sjöström  2001  AB2101  ELFSBORG    50m  29.32 
358  Naevid Kiasat  2001  AF6501  LASS    25m  29.42 
536  Parsa Najafi  1999  AY6399  ÖSA    50m  29.81 
201  Daniel Agestav  2002  AB7102  JÖNKÖPING    25m  30.05 
387  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    50m  30.39 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
108  Magnus Ravndal  1999    STAVANGER    50m  29.20 
418  Erik Krysén  2000  AE0100  LUDVIKA SS    50m  28.86 
167  David Engström  2001  AM1701  ELFSBORG    25m  28.71 
544  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  28.55 
414  Lukas Hill  1999  AH6999  LUDVIKA SS    25m  28.47 
410  Anton Campalto  1998  AI5398  LUDVIKA SS    25m  28.53 
374  Sebastian Nilsson  2002  AM2302  LASS    25m  28.70 
254  Frank Raunio  2000  AA3700  KALMAR SS    25m  28.73 
251  Alexander Loo  2001  AH7501  KALMAR SS    25m  29.07 
270  Dennis Micin  2002  AX3902  KARLSKRONA    25m  29.29 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
498  Alexander Lundberg  2002  AG5302  VÄNERSBORG    25m  28.34 
368  Nicola Lundqvist  2002  AM0302  LASS    25m  28.24 
277  Jakob Werner  2000  AN3100  KARLSKRONA    25m  27.98 
574  Gustav Henell  1999  ag1399  LASS    50m  27.52 
477  Jonathan Myrlander  2000  AA7300  NÄSSJÖ    50m  26.76 
313  Sixten Almén  1999  AP7999  LASS    25m  27.29 
413  Jakob Gustafsson  1999  AL0399  LUDVIKA SS    25m  27.84 
427  Henrik Eriksson  2002  AJ6902  MOTALA SS    25m  27.99 
176  Anton Lornell  1998  AI3998  ELFSBORG    25m  28.25 
386  Albin Staaf  2000  AO8700  LASS    25m  28.47 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner