Program för NUSS 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 6/7 Klockan 16.00.
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Linköping |
|
Utskriftstid |
15:17 |
|
|
Arrangör |
LASS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjäril Herrar 16-20 |
Finaler (4) |
16 - 20 år: Marcus Piehl (1985) 25.82 2004-07-01 |
|
Beräknad start 16:28 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
409 |
0 |
Hampus Bjärud |
2001 |
AF6301 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
33.95 |
133 |
1 |
Stian Munkejord |
2001 |
|
Karmøy SK |
|
50m |
32.42 |
168 |
2 |
Albin Eriksson-Hemberg |
2001 |
AI0701 |
ELFSBORG |
|
50m |
31.55 |
509 |
3 |
Peter Khabarov |
2002 |
AM6302 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
31.31 |
359 |
4 |
Anton Kilander |
1999 |
AS9399 |
LASS |
|
25m |
30.70 |
272 |
5 |
Elias Nilsson |
2002 |
AD9502 |
KARLSKRONA |
|
50m |
31.25 |
465 |
6 |
Joakim Sühl |
2000 |
AH0500 |
NKK |
|
25m |
31.38 |
245 |
7 |
Tim Ericksson |
2002 |
AZ3502 |
KALMAR SS |
|
50m |
32.02 |
539 |
8 |
Anton Svennberg |
2002 |
AV3702 |
ÖSA |
|
25m |
33.34 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
247 |
0 |
Gusten Helgesson |
2002 |
AR3302 |
KALMAR SS |
|
25m |
30.20 |
82 |
1 |
Øyvind Andreassen |
2000 |
|
STAVANGER |
|
50m |
29.87 |
206 |
2 |
Ricky Bergwall |
2002 |
AN9102 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
29.60 |
528 |
3 |
Simon Baastad |
2002 |
AC2102 |
ÖSA |
|
50m |
29.42 |
319 |
4 |
Elias Axelsson |
2002 |
AJ9102 |
LASS |
|
25m |
29.31 |
180 |
5 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
ELFSBORG |
|
50m |
29.32 |
358 |
6 |
Naevid Kiasat |
2001 |
AF6501 |
LASS |
|
25m |
29.42 |
536 |
7 |
Parsa Najafi |
1999 |
AY6399 |
ÖSA |
|
50m |
29.81 |
201 |
8 |
Daniel Agestav |
2002 |
AB7102 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
30.05 |
387 |
9 |
Ruben Staaf |
2002 |
AI2702 |
LASS |
|
50m |
30.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
108 |
0 |
Magnus Ravndal |
1999 |
|
STAVANGER |
|
50m |
29.20 |
418 |
1 |
Erik Krysén |
2000 |
AE0100 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
28.86 |
167 |
2 |
David Engström |
2001 |
AM1701 |
ELFSBORG |
|
25m |
28.71 |
544 |
3 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
28.55 |
414 |
4 |
Lukas Hill |
1999 |
AH6999 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
28.47 |
410 |
5 |
Anton Campalto |
1998 |
AI5398 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
28.53 |
374 |
6 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
AM2302 |
LASS |
|
25m |
28.70 |
254 |
7 |
Frank Raunio |
2000 |
AA3700 |
KALMAR SS |
|
25m |
28.73 |
251 |
8 |
Alexander Loo |
2001 |
AH7501 |
KALMAR SS |
|
25m |
29.07 |
270 |
9 |
Dennis Micin |
2002 |
AX3902 |
KARLSKRONA |
|
25m |
29.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
498 |
0 |
Alexander Lundberg |
2002 |
AG5302 |
VÄNERSBORG |
|
25m |
28.34 |
368 |
1 |
Nicola Lundqvist |
2002 |
AM0302 |
LASS |
|
25m |
28.24 |
277 |
2 |
Jakob Werner |
2000 |
AN3100 |
KARLSKRONA |
|
25m |
27.98 |
574 |
3 |
Gustav Henell |
1999 |
ag1399 |
LASS |
|
50m |
27.52 |
477 |
4 |
Jonathan Myrlander |
2000 |
AA7300 |
NÄSSJÖ |
|
50m |
26.76 |
313 |
5 |
Sixten Almén |
1999 |
AP7999 |
LASS |
|
25m |
27.29 |
413 |
6 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
AL0399 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
27.84 |
427 |
7 |
Henrik Eriksson |
2002 |
AJ6902 |
MOTALA SS |
|
25m |
27.99 |
176 |
8 |
Anton Lornell |
1998 |
AI3998 |
ELFSBORG |
|
25m |
28.25 |
386 |
9 |
Albin Staaf |
2000 |
AO8700 |
LASS |
|
25m |
28.47 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 juli 2018 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Utskriftstid |
15:17 |
|