2018-09-26   09:15:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 6/7 Klockan 16.00.

Heatlista Gren 15
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 12-13  Finaler (4) 
12 - 13 år: Viktor Henrysson (2003) 1:08.80 2016-07-08 
 
Beräknad start 17:46 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
114  Elias Stangeland  2005    STAVANGER    50m   
452  Robert Hanouch  2006  AO8306  NKK    25m  1:42.66 
423  Edwin Brimalm  2005  AE6305  MOTALA SS    25m  1:36.07 
327  Arvid Blom  2006  AH1506  LASS    50m  1:30.58 
219  Jacob Lindström  2005  AE6105  JÖNKÖPING    25m  1:31.80 
383  Kevin Sixtensson  2006  AS6506  LASS    25m  1:36.31 
355  Gustav Kardfall  2006  AB0506  LASS    25m  1:43.47 
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
194  Alvar Aktner  2006  AO2306  FINSPÅNG    25m  1:30.03 
233  Melker Åkesson  2006  AB8306  JÖNKÖPING    25m  1:28.03 
321  Simon Axelsson  2006  AF7306  LASS    25m  1:27.69 
164  Hannes Bergnell  2006  AG0106  ELFSBORG    25m  1:26.86 
449  Carl Bönnemark  2006  AI0506  NKK    25m  1:26.08 
85  Viljar G. Bergslien  2005    STAVANGER    50m  1:26.37 
382  Justin Rineholm  2006  AK2306  LASS    25m  1:27.07 
500  Viam Assadi  2005  AM4305  VÄSTERÅS    25m  1:28.00 
225  Daniel Sainz  2006  AG5906  JÖNKÖPING    50m  1:28.99 
102  Ewan Lambton  2006    STAVANGER    50m  1:30.44 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
365  Hugo Larsson  2006  AC5706  LASS    25m  1:24.85 
87  Jonathan Calderon  2005    STAVANGER    50m  1:23.89 
196  Oskar Glawing  2005  AC2305  FINSPÅNG    25m  1:20.78 
555  Leo Karlsson  2006  AH6706  HK SIM    25m  1:19.45 
534  August Jansson  2005  AG6505  ÖSA    25m  1:18.30 
328  Robin Daremo  2005  AP3105  LASS    25m  1:19.24 
166  William Dahlqvist  2005  AG5305  ELFSBORG    25m  1:20.04 
353  Fredrik Höglund  2006  AG3906  LASS    25m  1:23.05 
297  Erik Pellfolk  2005  AG7305  KARLSTAD    25m  1:24.27 
499  Tommy Lundberg  2005  AB1305  VÄNERSBORG    25m  1:26.06 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
369  Robin Lundqvist  2005  AC4505  LASS    25m  1:17.60 
105  Mats Lea Monslaup  2005    STAVANGER    50m  1:16.76 
181  Lowe Stenberg  2006  AC2506  ELFSBORG    25m  1:16.54 
428  Gustav Fahlström  2005  AC1305  MOTALA SS    25m  1:11.94 
111  Andreas Sigvaldsen  2006    STAVANGER    50m  1:05.94 
178  Tim Nageus  2005  AB1505  ELFSBORG    25m  1:10.91 
466  David Ullstrand  2005  AB2505  NKK    25m  1:14.98 
100  Aksel Kruger-Larsen  2006    STAVANGER    50m  1:16.58 
496  Erik Mulikov  2005  AA5105  SÄFFLE SS    25m  1:17.56 
214  Leopold Grinnemo  2005  AG9105  JÖNKÖPING    25m  1:18.05 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner