2018-12-12   02:51:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 6/7 Klockan 16.00.

Heatlista Gren 12
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 12, 100m Ryggsim Damer 11o Y  Finaler (3) 
11 år och yngre: Leija Johansson Juntilla (2006) 1:17.57 2017-06-30 
 
Beräknad start 17:27 
Heat 1 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
278  Emina Wigow  2007  AB2607  KARLSKRONA    50m   
375  Hanna Oehm  2007  AF6807  LASS    50m  1:46.18 
380  Emma Persson  2007  AF5807  LASS    25m  1:40.88 
348  Sofia Holmqvist  2008  AB1408  LASS    25m  1:39.68 
366  Tilda Larsson  2008  AB2408  LASS    25m  1:37.04 
289  Moa Granzell  2008  AB9808  KARLSTAD    25m  1:38.74 
350  Viola Högberg  2007  AF2807  LASS    25m  1:40.51 
296  Signe Lindberg  2008  AJ5608  KARLSTAD    50m  1:43.34 
468  Elisabeth Xu  2008  AG7408  NKK    25m  2:02.82 
               

 
Heat 2 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
246  Sara Hansen  2007  AH9607  KALMAR SS    25m  1:35.69 
280  Bodil Zettervall  2007  AB4607  KARLSKRONA    25m  1:35.09 
512  Elvira Muhr  2007  AF6407  VÄSTERÅS    25m  1:34.57 
346  Angelica Hietanen  2007  AN5607  LASS    25m  1:32.91 
475  Ella Jansson  2007  AA5607  NÄSSJÖ    25m  1:31.23 
580  Edith Nyman  2007  ad0407  NKK    50m  1:32.17 
169  Edith Fredriksson  2007  AJ7407  ELFSBORG    25m  1:33.08 
478  My Persson Sjölander  2007  AD9407  NÄSSJÖ    25m  1:34.90 
354  Fanny Ivarsson  2007  AF3807  LASS    25m  1:35.36 
205  Emma Bergqvist  2007  AB9407  JÖNKÖPING    25m  1:36.09 

 
Heat 3 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
480  Mathilda Rångeby  2007  AA5207  NÄSSJÖ    50m  1:28.26 
299  Elin Segerström  2007  AF7407  KARLSTAD    25m  1:27.16 
437  Greta Sjögren  2007  AD2407  MOTALA SS    25m  1:25.56 
484  Julia Almquist  2007  AD4407  OSKARSHAMN    25m  1:23.41 
255  Elsa Skarpnord  2007  AS2207  KALMAR SS    25m  1:21.87 
389  Althaea Süsskind  2007  AF7807  LASS    25m  1:22.38 
567  Isabella Hua  2007  AE0607  RINGSJÖ    25m  1:24.38 
472  Alina Andersson  2007  AI5607  NÄSSJÖ    25m  1:27.04 
106  Mariam Moralieva  2007    STAVANGER    50m  1:27.34 
172  Ellen Johansson  2008  AB6208  ELFSBORG    25m  1:29.25 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner