2018-07-20   03:18:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 6/7 Klockan 16.00.

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 1, 50m Fjäril Damer 16-20  Finaler (5) 
16 - 20 år: Rebecka Palm (1990) 28.01 2012-07-06 
 
Beräknad start 16:00 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
90  Celine Gramstad  2000    STAVANGER    50m  38.53 
559  Emma Sebelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  36.82 
513  Mira Myllylä  2002  BL0202  VÄSTERÅS    25m  35.60 
Una Jensen  2001    Bergen SLK    50m  35.09 
182  Astrid Svedberg  2001  AV5801  ELFSBORG    50m  34.39 
467  Annie Westerlund  2002  BI6402  NKK    50m  34.52 
371  Sandra Mokhtari  2001  AR7801  LASS    50m  35.28 
529  Elsa Bylin  2002  BW4202  ÖSA    25m  36.17 
422  Emma Bengtsson  2002  AQ1502  MOTALA SS    25m  37.17 
532  Anesa Gacic  2002  BK4202  ÖSA    25m  38.77 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
266  Disa Gladher  2002  AA2202  KARLSKRONA    25m  34.18 
557  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    50m  33.91 
Thea Maria Nilsen  2001    Bergen SLK    50m  33.52 
541  Jennifer Titus  2002  AG5402  ÖSA    25m  32.95 
80  Celine Abrahamsen  2001    STAVANGER    50m  32.74 
291  Emmy Hedin  2001  BO5401  KARLSTAD    25m  32.91 
508  Julia Holmberg  2002  AE4402  VÄSTERÅS    25m  33.08 
184  Elin Trollsfjord  2001  BE6601  ELFSBORG    50m  33.66 
274  Astrid Nyblom  2002  AV6402  KARLSKRONA    25m  34.18 
148  Kaja Pettersen  2001    Haugesund    50m  34.22 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
502  Sofia Båvenäs  2002  AD9802  VÄSTERÅS    50m  32.46 
349  Alva Högberg  2002  BF0202  LASS    25m  32.42 
84  Lisa Berg  2002    STAVANGER    50m  32.23 
412  Maja Fredriksson  1999  AF6299  LUDVIKA SS    25m  31.95 
384  Felicia Smedbäck  2000  BL6600  LASS    25m  31.89 
396  Lena Årebo  2002  AJ1202  LASS    25m  31.90 
Elise Alme Jensen  2002    Bergen SLK    50m  32.13 
135  Lena Bloch  2001    Haugesund    50m  32.34 
268  Tove Lindén  2002  AH8702  KARLSKRONA    50m  32.45 
185  Filippa Trollsfjord  2001  BE4601  ELFSBORG    25m  32.47 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
340  Johanna Gunnarsson  1999  BA5699  LASS    25m  31.78 
390  Erika Tudegård  2001  AR8801  LASS    25m  31.47 
109  Anne Rødseth  2001    STAVANGER    50m  31.25 
339  Elin Gunnarsson  2002  AJ6802  LASS    25m  31.06 
561  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    50m  30.97 
338  Elise Gidlöf  1999  AI8499  LASS    25m  30.99 
83  Karoline Auestad  1998    STAVANGER    50m  31.24 
310  Alice Almén  2001  AI0801  LASS    50m  31.28 
553  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    25m  31.58 
271  Aurora Nilsson  2002  AL9602  KARLSKRONA    25m  31.82 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
545  Josefine Åhlund  2002  AU5802  ÖSA    25m  30.86 
144  Mari Lien Børseth  2000    Haugesund    50m  30.59 
10  Tina Hosøy Nordås  2001    Bergen SLK    50m  30.09 
153  Sandra Lange  1999  AK0699  ALVESTA SS    25m  29.92 
530  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    25m  28.86 
451  Klara Gårdman  2002  BF8402  NKK    25m  29.36 
223  Emma Roos  1999  AB7899  JÖNKÖPING    25m  29.96 
420  Rebecka Östh  1999  AE3699  LUDVIKA SS    25m  30.57 
227  Angelica Stark  1999  AA7699  JÖNKÖPING    25m  30.79 
173  Louise Johansson  1999  BF0299  ELFSBORG    25m  30.86 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  15:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner