Program för NUSS 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Linköping |
|
Utskriftstid |
15:17 |
|
|
Arrangör |
LASS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
|
|
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar 14-15 |
Finaler (3) |
14 - 15 år: Adam Albringer (1999) 1:04.64 2014-07-04 |
|
Beräknad start 17:40 |
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
228 |
0 |
Jakob Starkenberg |
2004 |
AI8104 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:21.50 |
568 |
1 |
Vincent Hua |
2004 |
AS2704 |
RINGSJÖ |
|
25m |
1:20.70 |
292 |
2 |
Filip Hedin |
2003 |
AS1503 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:19.33 |
492 |
3 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
AA0504 |
S 02 |
|
25m |
1:16.86 |
489 |
4 |
Fabian Lagström |
2004 |
AP8504 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:15.87 |
174 |
5 |
Max Lidbom |
2004 |
AC0104 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:16.24 |
220 |
6 |
David Liu |
2004 |
AY4704 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:17.04 |
573 |
7 |
Olle Sköld |
2004 |
ar6904 |
S 02 |
|
50m |
1:19.95 |
15 |
8 |
Simon Tangenes |
2004 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:20.71 |
110 |
9 |
Fabian Shoghl |
2003 |
|
STAVANGER |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1 |
0 |
Arn S. Andreassen |
2004 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:15.70 |
287 |
1 |
Marcus Bülund |
2004 |
AE4304 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:15.36 |
515 |
2 |
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:14.95 |
279 |
3 |
Hannes Wrenne |
2004 |
AC4304 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:14.89 |
146 |
4 |
Kristian Olaisen |
2004 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:10.23 |
488 |
5 |
Edvin Karlsson |
2004 |
AO3904 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:12.73 |
360 |
6 |
Emil Kilander |
2004 |
AC2704 |
LASS |
|
25m |
1:14.90 |
517 |
7 |
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
AT4103 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:14.98 |
569 |
8 |
Anthon Huasson |
2004 |
AO2304 |
RINGSJÖ |
|
25m |
1:15.53 |
86 |
9 |
Sondre Antonsen Breivik |
2004 |
|
STAVANGER |
|
50m |
1:15.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
388 |
0 |
Markus Stahre |
2004 |
AR0904 |
LASS |
|
25m |
1:08.72 |
161 |
1 |
Gustav Askengren |
2004 |
AA9904 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:08.00 |
323 |
2 |
William Barkehed |
2003 |
AH3903 |
LASS |
|
25m |
1:07.74 |
226 |
3 |
Job Sanders |
2003 |
AF2703 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:04.84 |
487 |
4 |
Viktor Henrysson |
2003 |
AE5303 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:01.67 |
516 |
5 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:03.00 |
137 |
6 |
Keilani Eritsland Loren |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:06.60 |
134 |
7 |
Ørjan Westre |
2003 |
|
Karmøy SK |
|
50m |
1:07.78 |
392 |
8 |
Erik Wallin |
2003 |
AH0103 |
LASS |
|
25m |
1:08.50 |
572 |
9 |
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
|
Gjøvik SK |
|
50m |
1:09.74 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 juli 2018 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Utskriftstid |
15:17 |
|