2018-12-16   10:27:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Lähtölista Laji 8
Lähtölista 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  09:18   
  Järjestäjä  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2018         
 
 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet  Loppukilpailut (21) 
Erä 1 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Lauri Malk  1937  80-84  Cetus    25m  38.44  38.44 
Pekka Sortila  1935  80-84  HäUS    50m  49.65  48.65 
               
               

 
Erä 2 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Raimo Etelävuori  1945  70-74  ORCA    25m  1:01.77  1:01.77 
Matti Väätänen  1947  70-74  Cetus    25m  54.59  54.59 
Markku Ikkala  1947  70-74  SWIM    25m  55.53  55.53 
               
               

 
Erä 3 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Igor Andreev  1946  70-74  NEVA STARS    25m  40.22  40.22 
Hannu Kuokkanen  1948  70-74  VUS-VSS    25m  31.47  31.47 
Alexander Kharchenko  1947  70-74  NEVA STARS    25m  36.27  36.27 
Olav Lukin  1944  70-74  U-KLUBI    25m  42.02  42.02 
               

 
Erä 4 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Ilkka Keskinen  1952  65-69  SWIM    25m  34.53  34.53 
Pekka Siltanen  1949  65-69  OU    50m  42.59  41.59 
               
               

 
Erä 5 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Markku Lehtonen  1958  60-64  HSS    25m     
Ismo Saxman  1958  60-64  Koovee    25m     
Juha Holma  1957  60-64  TuUS    25m     
               
               

 
Erä 6 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Olavi Karhu  1958  60-64  KU-68    25m     
Jarmo Miinin  1956  60-64  JoUS    25m  33.99  33.99 
Peep Kesküla  1954  60-64  U-KLUBI    25m  32.35  32.35 
Antti Uski  1958  60-64  JoUS    50m  34.43  33.43 
Timo Teponoja  1955  60-64  Cetus    50m  37.02  36.02 
               

 
Erä 7 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Mauri Kanto  1963  55-59  KaKa    25m     
Lauri Multanen  1959  55-59  TorUS    25m     
Karri Helle  1960  55-59  AUi    50m  38.41  37.41 
Jouni Liljander  1959  55-59  Octopus    25m  38.06  38.06 
Juha-Pekka Korhonen  1962  55-59  S.C.P.    25m     
               

 
Erä 8 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Leif Blomfelt  1960  55-59  HSS    25m  33.77  33.77 
Matti Nikula  1960  55-59  OuLo    50m  30.90  29.90 
Petri Heikkilä  1960  55-59  Speedo    50m  29.77  28.77 
Juha Iivonen  1959  55-59  LrU    50m  30.24  29.24 
Simo-Pekka Torsti  1960  55-59  Cetus    25m  31.57  31.57 
Antti Wihanto  1962  55-59  AUi    25m  33.90  33.90 

 
Erä 9 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Jyrki Ikonen  1964  50-54  TuUS    25m     
Ville Kulmakorpi  1966  50-54  Koovee    25m     
Kai Mustonen  1966  50-54  VUS-VSS    25m     
               
               

 
Erä 10 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Vesa Keränen  1967  50-54  OU    25m  42.20  42.20 
Alex Pakaslahti  1965  50-54  Vanders    50m  37.63  36.63 
Kare-Petri Kaukomaa  1965  50-54  HSS    25m  33.03  33.03 
Kalevi Kostiainen  1967  50-54  HSS    25m  35.18  35.18 
Rami Laakso  1968  50-54  Hydra    25m  38.56  38.56 
Esa Mangeloja  1968  50-54  SWIM    25m  44.86  44.86 

 
Erä 11 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Mika Pöyhölä  1966  50-54  S.C.P.    50m  32.57  31.57 
Mika Meller  1967  50-54  HSS    50m  32.09  31.09 
Petri Rahko  1965  50-54  HTU    50m  31.06  30.06 
Juha Viitanen  1967  50-54  SiWa    50m  31.47  30.47 
Tuomo Haapa  1964  50-54  Nereus    25m  31.55  31.55 
Igor Galkin  1965  50-54  NEVA STARS    25m  32.91  32.91 

 
Erä 12 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tomi Haapanen  1973  45-49  SWIM    25m     
Jarkko Mikkola  1969  45-49  HyUS    25m  36.72  36.72 
Markku Mäki-Hokkonen  1970  45-49  LrU    25m  33.09  33.09 
Tommi Halima  1973  45-49  S.C.P.    25m  35.95  35.95 
Kimmo Kylmämetsä  1969  45-49  S.C.P.    25m  41.59  41.59 
               

 
Erä 13 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Timo Narumo  1969  45-49  Vanders    50m  31.54  30.54 
Ville Alopaeus  1971  45-49  Cetus    50m  29.23  28.23 
Pasi Rönkkö  1970  45-49  S.C.P.    50m  28.14  27.14 
Tapio Mäkitalo  1970  45-49  Speedo    50m  29.23  28.23 
Mikko Porali  1971  45-49  KuUS    50m  29.65  28.65 
Jun Kojima  1971  45-49  Vanders    50m  33.91  32.91 

 
Erä 14 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Teemu Smalin  1977  40-44  SiWa    25m     
Janne Moilanen  1977  40-44  S.C.P.    25m  34.29  34.29 
Markku Rautiainen  1977  40-44  SWIM    25m  36.67  36.67 
               
               

 
Erä 15 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Paavo Miettinen  1977  40-44  Cetus    50m  30.97  29.97 
Pekka Koskinen  1978  40-44  HyUS    25m  28.69  28.69 
Ville Lindfors  1976  40-44  Vanders    50m  27.52  26.52 
Teppo Paajanen  1975  40-44  Speedo    50m  27.77  26.77 
Aki Jormanainen  1977  40-44  Cetus    25m  29.54  29.54 
Petri Karjalainen  1976  40-44  OuLo    50m  31.40  30.40 

 
Erä 16 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tero Koistinen  1983  35-39  SCV    25m     
Antti Levänen  1981  35-39  SWIM    50m  32.71  31.71 
Jani-Petteri Puustinen  1979  35-39  AUi    50m  31.10  30.10 
Ville-Matti Erkintalo  1982  35-39  S.C.P.    50m  31.25  30.25 
Petteri Kallio  1983  35-39  Vanders    25m     
Arto Valtonen  1983  35-39  SalU    25m     

 
Erä 17 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Ville Saxén  1981  35-39  Vanders    50m  29.12  28.12 
Ville-Mikko Korkka  1980  35-39  Vanders    50m  28.90  27.90 
Michael Smee  1980  35-39  Vanders    25m  27.38  27.38 
Lari Sirnelä  1982  35-39  Speedo    50m  28.82  27.82 
Jouni Leimukoski  1979  35-39  Octopus    25m  28.00  28.00 
Kimmo Gadding  1982  35-39  Vanders    25m  29.20  29.20 

 
Erä 18 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Mika Rautiainen  1985  30-34  OuLo    25m  32.12  32.12 
Tomi Miettinen  1986  30-34  KuUS    50m  29.93  28.93 
Petteri Torssonen  1984  30-34  JoUS    25m  29.52  29.52 
               
               

 
Erä 19 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Jari Mäkäläinen  1986  30-34  HU    50m  27.89  26.89 
Tuomas Lähdetluoma  1985  30-34  Speedo    50m  26.79  25.79 
Kaleva Latvala  1984  30-34  KUS-GSS    50m  27.49  26.49 
Mikko Nihtilä  1985  30-34  AQUILA    50m  29.53  28.53 
               

 
Erä 20 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Aleksi Harmaala  1991  25-29  KUS-GSS    25m  31.27  31.27 
Marko Sartela  1993  25-29  AUi    50m  28.84  27.84 
Tuomas Virtanen  1992  25-29  SWIM    50m  31.83  30.83 
Juuso Manninen  1993  25-29  TaTU    25m     
               

 
Erä 21 (21) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Rene Rokka  1992  25-29  AUi    50m  27.28  26.28 
Nico Palotie  1992  25-29  VUS-VSS    50m  26.21  25.21 
Juha Kollin  1993  25-29  VUS-VSS    50m  25.52  24.52 
Juho Allonen  1989  25-29  SWIM    50m  25.99  24.99 
Joni Lairola  1992  25-29  AUi    50m  27.02  26.02 
Janne Kekkonen  1989  25-29  SWIM    50m  27.42  26.42 

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  09:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner