2018-09-19   01:28:01
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Lähtölista Laji 5
Lähtölista 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:29   
  Järjestäjä  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2018         
 
 
 
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (7) 
Erä 1 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Pentti Keränen  1935  80-84  Cetus    25m  33:15.00  33:15.00 
Juha-Matti Halonen  1990  25-29  RiUS    25m  30:00.00  30:00.00 
Heikki Räsänen  1951  65-69  VUS-VSS    50m  28:40.44  28:10.44 
Lauri Malk  1937  80-84  Cetus    25m  29:35.00  29:35.00 
Raine Narva  1945  70-74  BS-PU    50m  31:05.71  30:35.71 
               

 
Erä 2 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Hannu Miettinen  1958  60-64  KuUS    25m  26:30.00  26:30.00 
Timo Piispanen  1968  50-54  HäUS    50m  26:42.61  26:12.61 
Niklas Merikallio  1980  35-39  Hydra    25m  25:45.00  25:45.00 
Miikka Mattila  1977  40-44  OU    50m  26:26.13  25:56.13 
Teemu Vuorinen  1975  40-44  HäUS    50m  26:53.39  26:23.39 
Arvo Musikka  1959  55-59  Vanders    50m  28:35.30  28:05.30 

 
Erä 3 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Mitja Kylliäinen  1991  25-29  SiWa    25m  25:00.00  25:00.00 
Pekka Mäntynen  1960  55-59  KuUS    25m  24:15.00  24:15.00 
Markku Makkonen  1948  70-74  SUS    25m  23:50.00  23:50.00 
Risto Hiltunen  1953  65-69  JUK    50m  24:43.16  24:13.16 
Matti Kurki  1975  40-44  La-Ka    50m  24:45.54  24:15.54 
Mika Forsell  1970  45-49  KuUS    50m  26:00.08  25:30.08 

 
Erä 4 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Pasi Huhtala  1981  35-39  S.C.P.    25m  23:00.00  23:00.00 
Simo-Pekka Torsti  1960  55-59  Cetus    50m  23:05.10  22:35.10 
Jukka Lehtola  1968  50-54  UI    50m  22:57.42  22:27.42 
Jari Lemmetty  1968  50-54  JoUS    25m  22:30.00  22:30.00 
Juha Jantunen  1965  50-54  NU    25m  22:40.00  22:40.00 
Sauli Haahtela  1975  40-44  HSS    25m  23:00.00  23:00.00 

 
Erä 5 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jari Säntti  1982  35-39  UPOT    50m  22:48.11  22:18.11 
Arttu Ohtonen  1983  35-39  UPOT    50m  22:19.89  21:49.89 
Antti Levänen  1981  35-39  SWIM    50m  22:16.03  21:46.03 
Aki Hurula  1992  25-29  KuUS    25m  21:49.00  21:49.00 
Aki Kattelus  1972  45-49  Cetus    50m  22:46.05  22:16.05 
Teemu Paatela  1976  40-44  HSS    50m  22:51.31  22:21.31 

 
Erä 6 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Emil Svartström  1985  30-34  HU    25m  21:45.00  21:45.00 
Veli-Pekka Laakso  1978  40-44  HSS    25m  21:30.00  21:30.00 
Tommi Kähkönen  1970  45-49  Speedo    50m  21:10.88  20:40.88 
Ville Alopaeus  1971  45-49  Cetus    25m  21:30.00  21:30.00 
Matti Hurula  1961  55-59  KuUS    50m  22:08.08  21:38.08 
Mauri Kanto  1963  55-59  KaKa    50m  22:15.00  21:45.00 

 
Erä 7 (7) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tero Koistinen  1983  35-39  SCV    25m  20:00.00  20:00.00 
Juuso Manninen  1993  25-29  TaTU    25m  19:30.00  19:30.00 
Jani Hartikainen  1993  25-29  SWIM    25m  17:13.73  17:13.73 
Samuli Ikävalko  1970  45-49  HSS    50m  19:57.65  19:27.65 
Tapani Kostiainen  1966  50-54  BraUi    25m  19:53.27  19:53.27 
Markus Salmela  1983  35-39  GP    50m  20:37.67  20:07.67 

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  23 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner