2018-11-20   06:46:02
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Lähtölista Laji 30
Lähtölista 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  10:35   
  Järjestäjä  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2018         
 
 
 
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet  Loppukilpailut (15) 
Erä 1 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Arto Mynttinen  1948  70-74  Cetus    25m  1:48.43  1:48.43 
Hannu Kuokkanen  1948  70-74  VUS-VSS    50m  1:30.01  1:27.01 
Alexander Kharchenko  1947  70-74  NEVA STARS    25m  1:34.20  1:34.20 
Markku Ikkala  1947  70-74  SWIM    50m  1:58.24  1:55.24 
Juha Koski  1942  75-79  Cetus    50m  1:54.79  1:51.79 
Martti Lahti  1937  80-84  Cetus    50m  2:02.69  1:59.69 

 
Erä 2 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Aksel Luige  1949  65-69  U-KLUBI    25m  1:28.32  1:28.32 
Hannu Koivisto  1953  65-69  ORCA    25m  1:28.39  1:28.39 
               
               

 
Erä 3 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Arto Kärnä  1957  60-64  JoUS    25m     
Juha Kainulainen  1954  60-64  KuUS    50m  1:47.54  1:44.54 
Olavi Karhu  1958  60-64  KU-68    25m     
               
               

 
Erä 4 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Timo Teponoja  1955  60-64  Cetus    25m  1:32.48  1:32.48 
Juha Lairola  1955  60-64  AUi    25m  1:26.13  1:26.13 
Harri Koski  1957  60-64  HyUS    50m  1:33.80  1:30.80 
Eero Elovaara  1956  60-64  Cetus    50m  1:35.52  1:32.52 
               

 
Erä 5 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Markku Piiroinen  1960  55-59  VUS-VSS    50m  1:44.49  1:41.49 
Antti Wihanto  1962  55-59  AUi    25m  1:30.52  1:30.52 
Arvo Musikka  1959  55-59  Vanders    50m  1:38.01  1:35.01 
               
               

 
Erä 6 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Ilkka Arola  1959  55-59  KoU    25m  1:23.47  1:23.47 
Mauri Kanto  1963  55-59  KaKa    50m  1:21.33  1:18.33 
Matti Nikula  1960  55-59  OuLo    50m  1:19.69  1:16.69 
Sergey Zherdev  1961  55-59  NEVA STARS    25m  1:17.90  1:17.90 
Juha Iivonen  1959  55-59  LrU    50m  1:24.83  1:21.83 
               

 
Erä 7 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Rami Laakso  1968  50-54  Hydra    25m     
Vesa Keränen  1967  50-54  OU    25m  1:41.26  1:41.26 
Esa Mangeloja  1968  50-54  SWIM    25m  1:45.84  1:45.84 
Asko Kiiveri  1966  50-54  LrU    25m     
               

 
Erä 8 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Christer Burman  1968  50-54  VUS-VSS    25m  1:20.62  1:20.62 
Esa Päätalo  1965  50-54  OU    50m  1:23.14  1:20.14 
Mika Pöyhölä  1966  50-54  S.C.P.    25m  1:14.15  1:14.15 
Kai Mustonen  1966  50-54  VUS-VSS    50m  1:22.05  1:19.05 
Esa Vatanen  1967  50-54  BraUi    25m  1:20.21  1:20.21 
Jukka Lehtola  1968  50-54  UI    25m  1:27.18  1:27.18 

 
Erä 9 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Samuli Sario  1971  45-49  SiWa    25m     
Ville Alopaeus  1971  45-49  Cetus    25m     
Tomi Tilander  1973  45-49  SiWa    25m     
               
               

 
Erä 10 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Pavel Kobychev  1971  45-49  Cetus    50m  1:41.44  1:38.44 
Pasi Koskela  1972  45-49  Cetus    50m  1:35.70  1:32.70 
Ari Savulahti  1972  45-49  RiUS    25m  1:33.46  1:33.46 
Jun Kojima  1971  45-49  Vanders    25m     
               

 
Erä 11 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Kai Helsiaho  1970  45-49  KoU    50m  1:25.94  1:22.94 
Pasi Rönkkö  1970  45-49  S.C.P.    25m  1:12.02  1:12.02 
Tero Matkaniemi  1972  45-49  Speedo    25m  1:09.56  1:09.56 
Eerikki Rutanen  1972  45-49  HSS    50m  1:14.62  1:11.62 
Sami Kähkönen  1969  45-49  Hydra    50m  1:24.96  1:21.96 
Aki Kattelus  1972  45-49  Cetus    50m  1:30.01  1:27.01 

 
Erä 12 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Petri Mäkinen  1977  40-44  JIlves    25m     
Janne Moilanen  1977  40-44  S.C.P.    50m  1:30.84  1:27.84 
Aarni Oinonen  1976  40-44  HyUS    25m  1:47.79  1:47.79 
Toni Jokinen  1977  40-44  SiWa    25m     
               

 
Erä 13 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jani Myllymäki  1976  40-44  Cetus    25m  1:21.91  1:21.91 
Pekka Koskinen  1978  40-44  HyUS    50m  1:16.57  1:13.57 
Markku Vihersalo  1978  40-44  SCR    50m  1:14.42  1:11.42 
Ville Lindfors  1976  40-44  Vanders    25m  1:13.34  1:13.34 
Johan Engström  1975  40-44  TuUS    50m  1:20.69  1:17.69 
Markku Rautiainen  1977  40-44  SWIM    50m  1:29.04  1:26.04 

 
Erä 14 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Kaleva Latvala  1984  30-34  KUS-GSS    50m  1:12.62  1:09.62 
Juho Hienonen  1986  30-34  AUi    25m  1:07.51  1:07.51 
Roope Wahlström  1987  30-34  OU    25m  1:09.05  1:09.05 
Lari Rönkä  1979  35-39  AQUILA    25m  1:17.18  1:17.18 
Antti Koskela  1982  35-39  UPOT    25m  1:16.29  1:16.29 
Markku Ahonen  1981  35-39  UPOT    50m  1:19.52  1:16.52 

 
Erä 15 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Juha Kollin  1993  25-29  VUS-VSS    25m     
Aleksi Jolkkonen  1993  25-29  NU    25m  1:13.39  1:13.39 
Joni Lairola  1992  25-29  AUi    50m  1:07.97  1:04.97 
Juho Allonen  1989  25-29  SWIM    25m  1:09.54  1:09.54 
Wiljam Leinonen  1992  25-29  SalU    25m  1:18.74  1:18.74 
               

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  10:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner