2018-09-22   11:17:41
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Lähtölista Laji 21
Lähtölista 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:05   
  Järjestäjä  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2018         
 
 
 
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (15) 
Erä 1 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Pekka Sortila  1935  80-84  HäUS    25m     
Lauri Malk  1937  80-84  Cetus    25m  2:53.63  2:53.63 
Pentti Keränen  1935  80-84  Cetus    25m  4:05.61  4:05.61 
Sauli Juhani Uusi-Kokko  1933  85-89  KaKa    25m     
               

 
Erä 2 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tapani Tuomiranta  1951  65-69  Koovee    25m     
Risto Hiltunen  1953  65-69  JUK    25m  2:54.23  2:54.23 
Sakari Vento  1951  65-69  LrU    50m  2:59.69  2:55.69 
Raimo Etelävuori  1945  70-74  ORCA    25m     
Oleg Petkau  1947  70-74  NEVA STARS    25m  2:43.75  2:43.75 
Markku Makkonen  1948  70-74  SUS    50m  2:54.43  2:54.43 

 
Erä 3 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Ralf Sund  1955  60-64  HSS    25m  3:17.10  3:17.10 
Jorma Heinonen  1958  60-64  RiUS    25m     
               
               

 
Erä 4 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Ilkka Arola  1959  55-59  KoU    25m     
Mauri Kanto  1963  55-59  KaKa    25m  2:36.73  2:36.73 
Antero Elovaara  1959  55-59  Cetus    25m  3:02.60  3:02.60 
               
               

 
Erä 5 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Simo-Pekka Torsti  1960  55-59  Cetus    50m  2:30.89  2:26.89 
Juri Logvin  1962  55-59  Speedo    50m  2:09.10  2:05.10 
Matti Hurula  1961  55-59  KuUS    50m  2:24.52  2:20.52 
Tom Nylund  1959  55-59  STR    50m  2:32.63  2:28.63 
               

 
Erä 6 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Kare-Petri Kaukomaa  1965  50-54  HSS    25m     
Timo Piispanen  1968  50-54  HäUS    50m  3:00.29  2:56.29 
Jari Lemmetty  1968  50-54  JoUS    25m     
               
               

 
Erä 7 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Heikki Koskela  1968  50-54  OU    25m  2:48.75  2:48.75 
Jukka Lehtola  1968  50-54  UI    50m  2:39.44  2:35.44 
Esa Päätalo  1965  50-54  OU    25m  2:20.98  2:20.98 
Veijo Tolonen  1967  50-54  TuUS    50m  2:26.12  2:22.12 
Marko Lysmä  1965  50-54  Cetus    50m  2:45.46  2:41.46 
               

 
Erä 8 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Peter Mero  1969  45-49  SiWa    25m     
Jyrki Laaksonheimo  1970  45-49  HyUS    25m  3:09.62  3:09.62 
Ari Komulainen  1972  45-49  SCV    25m     
               
               

 
Erä 9 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jorma Puustinen  1969  45-49  KuUS    25m  2:40.59  2:40.59 
Matias Murole  1971  45-49  KuUS    50m  2:28.97  2:24.97 
Aki Kattelus  1972  45-49  Cetus    25m  2:23.35  2:23.35 
Lasse Lahtinen  1971  45-49  Vanders    25m  2:23.82  2:23.82 
Ville Alopaeus  1971  45-49  Cetus    25m  2:27.24  2:27.24 
Kari Paananen  1970  45-49  KuUS    25m  2:49.13  2:49.13 

 
Erä 10 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Sami-Petteri Pitkänen  1975  40-44  HSS    25m     
Aarni Oinonen  1976  40-44  HyUS    25m  3:27.58  3:27.58 
Teemu Vuorinen  1975  40-44  HäUS    50m  2:56.77  2:52.77 
Matti Kurki  1975  40-44  La-Ka    50m  2:57.92  2:53.92 
Janne Moilanen  1977  40-44  S.C.P.    25m     
               

 
Erä 11 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Miikka Mattila  1977  40-44  OU    25m  2:42.96  2:42.96 
Xavier Arnould  1974  40-44  CNBA    25m  2:20.00  2:20.00 
Aki Jormanainen  1977  40-44  Cetus    50m  2:20.38  2:16.38 
Jori Johansson  1977  40-44  SiWa    50m  2:21.58  2:17.58 
Veli-Pekka Laakso  1978  40-44  HSS    25m  2:35.12  2:35.12 
Teemu Paatela  1976  40-44  HSS    50m  2:52.32  2:48.32 

 
Erä 12 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Tony Strömsholm  1982  35-39  SiWa    25m     
Teemu Malmelin  1981  35-39  Pyry    25m     
Toni Vaulasvirta  1981  35-39  JoUS    25m     
               
               

 
Erä 13 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tero Koistinen  1983  35-39  SCV    25m     
Niklas Merikallio  1980  35-39  Hydra    50m  2:56.20  2:52.20 
Lari Rönkä  1979  35-39  AQUILA    50m  2:19.75  2:15.75 
Antti Levänen  1981  35-39  SWIM    50m  2:35.19  2:31.19 
Markku Ahonen  1981  35-39  UPOT    25m     
               

 
Erä 14 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Emil Svartström  1985  30-34  HU    25m     
Juho Hienonen  1986  30-34  AUi    25m  2:15.01  2:15.01 
Petteri Torssonen  1984  30-34  JoUS    25m     
               
               

 
Erä 15 (15) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Valtteri Karttunen  1993  25-29  RaisU    25m     
Juha-Matti Halonen  1990  25-29  RiUS    25m  2:17.57  2:17.57 
Juuso Manninen  1993  25-29  TaTU    25m     
Mitja Kylliäinen  1991  25-29  SiWa    25m     
               

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner