2018-09-25   13:18:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Mastersmestaruusuinnit (25m)

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Lähtölista Laji 12
Lähtölista 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  09:18   
  Järjestäjä  Salo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 maaliskuu 2018         
 
 
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet  Loppukilpailut (20) 
Erä 1 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Mihkel Virkus  1939  75-79  U-KLUBI    25m  1:41.50  1:41.50 
Juha Koski  1942  75-79  Cetus    50m  1:32.79  1:30.79 
Jaakko Virkajärvi  1939  75-79  LaUS    25m  1:38.10  1:38.10 
Pekka Sortila  1935  80-84  HäUS    50m  1:39.57  1:37.57 
Pentti Keränen  1935  80-84  Cetus    50m  1:47.33  1:45.33 
Sauli Juhani Uusi-Kokko  1933  85-89  KaKa    25m     

 
Erä 2 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Heikki Asell  1947  70-74  S.C.P.    50m  1:23.46  1:21.46 
Oleg Petkau  1947  70-74  NEVA STARS    25m  1:11.60  1:11.60 
Markku Makkonen  1948  70-74  SUS    25m  1:12.47  1:12.47 
Matti Väätänen  1947  70-74  Cetus    25m  1:39.95  1:39.95 
               

 
Erä 3 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Heikki Räsänen  1951  65-69  VUS-VSS    25m  1:22.49  1:22.49 
Sakari Vento  1951  65-69  LrU    50m  1:18.51  1:16.51 
Risto Hiltunen  1953  65-69  JUK    50m  1:13.14  1:11.14 
Heikki Pykäläinen  1952  65-69  SWIM    50m  1:14.86  1:12.86 
Tauno Vuoristo  1949  65-69  TU    50m  1:19.66  1:17.66 
Matti Alpola  1953  65-69  SiWa    50m  1:27.44  1:25.44 

 
Erä 4 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jorma Heinonen  1958  60-64  RiUS    25m     
Antti Uski  1958  60-64  JoUS    50m  1:14.09  1:12.09 
Jarmo Miinin  1956  60-64  JoUS    25m  1:08.48  1:08.48 
Peep Kesküla  1954  60-64  U-KLUBI    25m  1:10.69  1:10.69 
Olavi Karhu  1958  60-64  KU-68    25m     
Markku Lehtonen  1958  60-64  HSS    25m     

 
Erä 5 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Karri Muinonen  1961  55-59  SiWa    50m  1:28.00  1:26.00 
Leif Blomfelt  1960  55-59  HSS    25m  1:09.60  1:09.60 
Markku Piiroinen  1960  55-59  VUS-VSS    25m  1:19.90  1:19.90 
               
               

 
Erä 6 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Lauri Multanen  1959  55-59  TorUS    25m  1:07.87  1:07.87 
Mikko Viitala  1962  55-59  S.C.P.    50m  1:04.44  1:02.44 
Juri Logvin  1962  55-59  Speedo    50m  57.07  55.07 
Matti Hurula  1961  55-59  KuUS    50m  1:03.18  1:01.18 
Simo-Pekka Torsti  1960  55-59  Cetus    25m  1:03.49  1:03.49 
Jaakko Erkinaro  1963  55-59  OU    25m  1:08.70  1:08.70 

 
Erä 7 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jari Lemmetty  1968  50-54  JoUS    25m     
Ville Kulmakorpi  1966  50-54  Koovee    25m     
Asko Kiiveri  1966  50-54  LrU    25m     
Kimmo Hautamaa  1966  50-54  LrU    25m     
Risto Pehkonen  1964  50-54  Octopus    25m     
               

 
Erä 8 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Esa Mangeloja  1968  50-54  SWIM    50m  1:19.77  1:17.77 
Rami Laakso  1968  50-54  Hydra    50m  1:15.13  1:13.13 
Juha Räisänen  1964  50-54  TuUS    25m  1:11.31  1:11.31 
Heikki Koskela  1968  50-54  OU    50m  1:14.73  1:12.73 
Timo Piispanen  1968  50-54  HäUS    25m  1:13.81  1:13.81 
Pertti Rasilainen  1964  50-54  ÅSF    25m  1:18.00  1:18.00 

 
Erä 9 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Kare-Petri Kaukomaa  1965  50-54  HSS    25m  1:06.93  1:06.93 
Petri Rahko  1965  50-54  HTU    50m  1:05.75  1:03.75 
Mika Meller  1967  50-54  HSS    25m  1:02.40  1:02.40 
Juha Viitanen  1967  50-54  SiWa    50m  1:04.95  1:02.95 
Kalevi Kostiainen  1967  50-54  HSS    25m  1:04.55  1:04.55 
Marko Lysmä  1965  50-54  Cetus    50m  1:09.00  1:07.00 

 
Erä 10 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Peter Mero  1969  45-49  SiWa    25m     
Risto Helle  1973  45-49  HU    25m     
Mika Forsell  1970  45-49  KuUS    25m  1:17.58  1:17.58 
Michael Szücs  1972  45-49  OU    25m  1:37.02  1:37.02 
Tommi Halima  1973  45-49  S.C.P.    25m     
               

 
Erä 11 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Markku Korhonen  1969  45-49  KuUS    50m  1:11.96  1:09.96 
Kari Paananen  1970  45-49  KuUS    25m  1:07.90  1:07.90 
Arto Katajamäki  1972  45-49  HAHE    50m  1:08.14  1:06.14 
Jussi Luokkakallio  1971  45-49  Octopus    25m  1:07.84  1:07.84 
Jorma Puustinen  1969  45-49  KuUS    25m  1:08.24  1:08.24 
Jarkko Mikkola  1969  45-49  HyUS    25m  1:13.80  1:13.80 

 
Erä 12 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Ari Komulainen  1972  45-49  SCV    50m  1:03.36  1:01.36 
Matias Murole  1971  45-49  KuUS    50m  1:02.11  1:00.11 
Pasi Rönkkö  1970  45-49  S.C.P.    50m  1:00.22  58.22 
Ville Alopaeus  1971  45-49  Cetus    50m  1:00.63  58.63 
Lasse Lahtinen  1971  45-49  Vanders    25m  1:00.94  1:00.94 
Aki Kattelus  1972  45-49  Cetus    25m  1:04.61  1:04.61 

 
Erä 13 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Sami-Petteri Pitkänen  1975  40-44  HSS    25m     
Dimitri Pogodin-Hannolainen  1976  40-44  HäUS    25m     
Ari Pelkonen  1978  40-44  KuUS    25m     
               
               

 
Erä 14 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Matti Kurki  1975  40-44  La-Ka    50m  1:20.17  1:18.17 
Teemu Vuorinen  1975  40-44  HäUS    50m  1:15.82  1:13.82 
Janne Moilanen  1977  40-44  S.C.P.    50m  1:10.42  1:08.42 
Marko Nieminen  1977  40-44  LUS    50m  1:11.43  1:09.43 
Teemu Rintala  1974  40-44  HäUS    50m  1:18.29  1:16.29 
Teemu Paatela  1976  40-44  HSS    50m  1:22.65  1:20.65 

 
Erä 15 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Teemu Torvikoski  1976  40-44  OU    25m  1:06.66  1:06.66 
Paavo Miettinen  1977  40-44  Cetus    50m  1:05.05  1:03.05 
Ville Lindfors  1976  40-44  Vanders    50m  58.30  56.30 
Xavier Arnould  1974  40-44  CNBA    25m  1:02.00  1:02.00 
Markku Rautiainen  1977  40-44  SWIM    50m  1:08.24  1:06.24 
Jori Johansson  1977  40-44  SiWa    50m  1:09.07  1:07.07 

 
Erä 16 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tony Strömsholm  1982  35-39  SiWa    25m     
Tero Koistinen  1983  35-39  SCV    25m     
Niklas Merikallio  1980  35-39  Hydra    50m  1:16.51  1:14.51 
Michael Smee  1980  35-39  Vanders    25m     
Teemu Malmelin  1981  35-39  Pyry    25m     
               

 
Erä 17 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Antti Levänen  1981  35-39  SWIM    25m  1:04.97  1:04.97 
Jussi Kujala  1980  35-39  Vanders    50m  1:03.11  1:01.11 
Lari Sirnelä  1982  35-39  Speedo    50m  57.62  55.62 
Antti Koskela  1982  35-39  UPOT    50m  1:02.92  1:00.92 
Mikko Arponen  1980  35-39  Vanders    50m  1:03.37  1:01.37 
Toni Vaulasvirta  1981  35-39  JoUS    50m  1:07.73  1:05.73 

 
Erä 18 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Antti Kuokkanen  1988  30-34  SiWa    25m     
Petteri Torssonen  1984  30-34  JoUS    25m  1:00.12  1:00.12 
Kaleva Latvala  1984  30-34  KUS-GSS    25m  57.12  57.12 
Tomi Miettinen  1986  30-34  KuUS    25m  59.03  59.03 
Joel Harjunpää  1984  30-34  KUS-GSS    25m     
               

 
Erä 19 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Aki Hurula  1992  25-29  KuUS    25m     
Juuso Manninen  1993  25-29  TaTU    25m     
Masi Kallio  1992  25-29  Vanders    25m     
Marko Sartela  1993  25-29  AUi    25m     
Juha Silventoinen  1993  25-29  LrU    25m     
Mitja Kylliäinen  1991  25-29  SiWa    25m     

 
Erä 20 (20) 
 
Rata  Nimi  Synt  Ryhmä  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tuomas Virtanen  1992  25-29  SWIM    50m  1:09.55  1:07.55 
Janne Kekkonen  1989  25-29  SWIM    50m  56.05  54.05 
Nico Palotie  1992  25-29  VUS-VSS    50m  52.48  50.48 
Juho Allonen  1989  25-29  SWIM    50m  54.16  52.16 
Juha-Matti Halonen  1990  25-29  RiUS    25m  1:02.32  1:02.32 
Aleksi Jolkkonen  1993  25-29  NU    25m     

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 maaliskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  09:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner