Startliste for Nykredit Gentofte Open 2018 - Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
13 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
16:46 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (16) |
Vejledende starttid 19:16 |
Heat 1 (16) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
820 |
2 |
Siri Lauth |
2007 |
0748AR |
HERLEV |
|
50m |
2:11.20 |
821 |
3 |
Karoline Dahl Lewinsky |
2006 |
0642AK |
HERLEV |
|
50m |
1:32.30 |
1004 |
4 |
Emma Spang |
2006 |
0648AQ |
SOLRØD |
|
50m |
1:34.24 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
850 |
2 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
50m |
1:28.50 |
607 |
3 |
Tilde Rytz Jørgensen |
2007 |
0724AE |
FR.SUND |
|
50m |
1:27.06 |
818 |
4 |
Luna Larsson |
2006 |
0626AS |
HERLEV |
|
50m |
1:27.08 |
669 |
5 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:31.42 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1054 |
1 |
Sophie Nielsen |
2006 |
0688AR |
ODSHERRED |
|
50m |
1:26.96 |
803 |
2 |
Sophie Hartwig-Porsdal |
2006 |
0614AH |
HERLEV |
|
50m |
1:26.35 |
762 |
3 |
Aurora Troldahl Jakobsen |
2005 |
0564AX |
HELSINGE |
|
50m |
1:23.83 |
1053 |
4 |
Amalie Kurps |
2004 |
0472BC |
ODSHERRED |
|
50m |
1:24.02 |
869 |
5 |
Marie-Louise Kristensen |
2006 |
0608AS |
NÆSTVED |
|
50m |
1:26.95 |
784 |
6 |
Katrine Dresler Aleksic |
2007 |
0702AH |
HERLEV |
|
50m |
1:26.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
796 |
1 |
Kristine Dupont |
2007 |
0788AL |
HERLEV |
|
50m |
1:23.43 |
1000 |
2 |
Sofie Ammentorp Ribjerg |
2006 |
0641AR |
SOLRØD |
|
50m |
1:23.40 |
628 |
3 |
Naomi Baldacchino |
2000 |
0014BH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:23.00 |
884 |
4 |
Freja Katrine Raunholt |
2006 |
0692AP |
NÆSTVED |
|
50m |
1:23.19 |
563 |
5 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
A6 |
|
50m |
1:23.40 |
580 |
6 |
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
A6 |
|
50m |
1:23.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
988 |
1 |
Daniella Anderson |
2006 |
0608AR |
SOLRØD |
|
50m |
1:21.79 |
658 |
2 |
Johanne Hummelmose |
2006 |
0628AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:19.71 |
990 |
3 |
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
0658AP |
SOLRØD |
|
50m |
1:19.38 |
629 |
4 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:19.41 |
867 |
5 |
Thea Torndal Jensen |
2004 |
0456AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
1:20.48 |
862 |
6 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
50m |
1:22.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
825 |
1 |
Asta Lund |
2006 |
0658AD |
HERLEV |
|
50m |
1:18.75 |
814 |
2 |
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
0696AK |
HERLEV |
|
50m |
1:17.23 |
651 |
3 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:16.96 |
674 |
4 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:17.11 |
880 |
5 |
Olivia My Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
50m |
1:18.20 |
724 |
6 |
Alma Gotfredsen |
2005 |
0548AI |
GLADSAXE |
|
50m |
1:19.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
998 |
1 |
Nynne Zandra Savanna Oppe |
2006 |
0678AP |
SOLRØD |
|
50m |
1:16.11 |
989 |
2 |
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
0632AL |
SOLRØD |
|
50m |
1:15.76 |
679 |
3 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
0552AF |
GENTOFTE |
|
50m |
1:14.56 |
875 |
4 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
1:15.10 |
735 |
5 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:15.93 |
879 |
6 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
50m |
1:16.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
577 |
1 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
0682AF |
A6 |
|
50m |
1:14.37 |
698 |
2 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:13.71 |
744 |
3 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
50m |
1:13.40 |
1006 |
4 |
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
0694AI |
SOLRØD |
|
50m |
1:13.44 |
865 |
5 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
50m |
1:14.22 |
775 |
6 |
Frida Gram Peters |
2007 |
0712AC |
HELSINGE |
|
50m |
1:14.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
726 |
1 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:12.68 |
641 |
2 |
Liva la Cour |
2006 |
0642AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:12.56 |
797 |
3 |
Signe Eie |
2005 |
0582AP |
HERLEV |
|
50m |
1:12.02 |
776 |
4 |
Gry Therkelsen |
2004 |
0496AT |
HELSINGE |
|
50m |
1:12.52 |
769 |
5 |
Pernille Møller Leisted |
2002 |
0288AU |
HELSINGE |
|
50m |
1:12.62 |
748 |
6 |
Josefine Staudt |
2005 |
0538AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:12.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
719 |
1 |
Monika Dragieva |
2006 |
0688AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:11.79 |
664 |
2 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
0596AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:11.32 |
665 |
3 |
Emma S. Kristensen |
2005 |
0526AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:10.99 |
677 |
4 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:11.30 |
625 |
5 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
50m |
1:11.33 |
786 |
6 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
50m |
1:11.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
696 |
1 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
0586AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:10.86 |
770 |
2 |
Amalie Lund |
2004 |
0438AX |
HELSINGE |
|
50m |
1:10.27 |
854 |
3 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
NÆSTVED |
|
50m |
1:09.81 |
997 |
4 |
Silje Juhl Nielsen |
2003 |
0316BE |
SOLRØD |
|
50m |
1:10.18 |
606 |
5 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
0466AP |
FR.SUND |
|
50m |
1:10.33 |
815 |
6 |
Clara Kongsfelt |
2003 |
0354AX |
HERLEV |
|
50m |
1:10.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
751 |
1 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
50m |
1:09.65 |
600 |
2 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
50m |
1:09.21 |
1005 |
3 |
Lærke Samsø Svenningsen |
2002 |
0206AW |
SOLRØD |
|
50m |
1:08.80 |
559 |
4 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
A6 |
|
50m |
1:09.10 |
731 |
5 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:09.45 |
766 |
6 |
Laura Jørgensen |
2004 |
0428AQ |
HELSINGE |
|
50m |
1:09.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
761 |
1 |
Emily Hansen |
2005 |
0528AO |
HELSINGE |
|
50m |
1:08.67 |
994 |
2 |
Natacha Munch |
2005 |
0506AD |
SOLRØD |
|
50m |
1:08.29 |
902 |
3 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:06.11 |
615 |
4 |
Camille Hvid Ravnholt |
2003 |
0372AQ |
FR.SUND |
|
50m |
1:07.34 |
772 |
5 |
Caroline Bach Offendal |
2002 |
0258AS |
HELSINGE |
|
50m |
1:08.43 |
993 |
6 |
Sofia Levisen |
2002 |
0258AE |
SOLRØD |
|
50m |
1:08.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
710 |
1 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:05.65 |
733 |
2 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:05.54 |
1045 |
3 |
Freja Petersen |
2000 |
0018BE |
VORDINGB |
|
50m |
1:05.32 |
975 |
4 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:05.39 |
754 |
5 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
HELSINGE |
|
50m |
1:05.58 |
804 |
6 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
0378AD |
HERLEV |
|
50m |
1:05.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
711 |
1 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
50m |
1:04.98 |
655 |
2 |
Cecilie C. Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:04.62 |
763 |
3 |
Emma Jensen |
2002 |
0266AR |
HELSINGE |
|
50m |
1:04.25 |
870 |
4 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
50m |
1:04.51 |
638 |
5 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
1:04.84 |
810 |
6 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
50m |
1:05.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
648 |
1 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:03.88 |
644 |
2 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:02.52 |
633 |
3 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:01.73 |
588 |
4 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
50m |
1:02.42 |
1050 |
5 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
1:03.62 |
576 |
6 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
A6 |
|
50m |
1:04.17 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
16:46 |
|