Startliste for Nykredit Gentofte Open 2018 - Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
15 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 11:32 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
1020 |
2 |
Jonathan Rasmussen |
2006 |
0617AD |
VI39 |
|
50m |
|
817 |
3 |
Linus Norby Larsson |
2006 |
0603AM |
HERLEV |
|
50m |
|
1013 |
4 |
Mathias Johansen |
2007 |
0723AF |
VI39 |
|
50m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
944 |
2 |
Albert Skov Andersen |
2006 |
0649AI |
BIRKERØD |
|
50m |
|
945 |
3 |
Magnus Jacobsen |
2006 |
0663AI |
BIRKERØD |
|
50m |
3:24.15 |
885 |
4 |
James Sibbern-Larsen |
2005 |
0503AM |
NÆSTVED |
|
50m |
3:37.75 |
794 |
5 |
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
0991AA |
HERLEV |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
688 |
1 |
Frederik Rosenbom |
2006 |
0677AN |
GENTOFTE |
|
50m |
3:21.03 |
684 |
2 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
50m |
3:15.29 |
645 |
3 |
August Due |
2007 |
0701AG |
GENTOFTE |
|
50m |
3:13.26 |
639 |
4 |
August Emil K. Clausen |
2006 |
0609AK |
GENTOFTE |
|
50m |
3:15.23 |
819 |
5 |
Sofus Norby Larsson |
2004 |
0431AR |
HERLEV |
|
50m |
3:20.34 |
946 |
6 |
Hector Kaltoft |
2006 |
0627AC |
BIRKERØD |
|
50m |
3:22.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
624 |
1 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
0649AE |
GENTOFTE |
|
50m |
3:08.99 |
608 |
2 |
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
FR.SUND |
|
50m |
3:01.92 |
738 |
3 |
Mattias Sand Nielsen |
2005 |
0541AB |
GLADSAXE |
|
50m |
3:00.08 |
703 |
4 |
Maximillian Udar |
2006 |
0681AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
3:01.90 |
904 |
5 |
Noah Anker-Møller |
2006 |
0605AB |
ALLERØD |
|
50m |
3:02.71 |
907 |
6 |
Frederik Gersby |
2006 |
0673AB |
ALLERØD |
|
50m |
3:11.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
954 |
1 |
Magnus Tullberg |
2005 |
0593AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:58.41 |
922 |
2 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
50m |
2:54.44 |
1035 |
3 |
Gustav B. Frederiksen |
2004 |
0457AO |
VORDINGB |
|
50m |
2:53.34 |
1051 |
4 |
Asmund Visholm Christians |
2000 |
0097AS |
ODSHERRED |
|
50m |
2:53.54 |
601 |
5 |
Marcus Appel |
2003 |
0371AQ |
FR.SUND |
|
50m |
2:56.85 |
841 |
6 |
Silas Folke Drigsdahl |
2004 |
0429AI |
HILLERØD |
|
50m |
2:58.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
911 |
1 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:50.04 |
928 |
2 |
Oscar Boyer |
2004 |
0429AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:48.85 |
1021 |
3 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
0547AB |
VI39 |
|
50m |
2:46.86 |
889 |
4 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
50m |
2:48.02 |
739 |
5 |
Søren Wandall Ohlsen |
2004 |
0469AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:49.35 |
974 |
6 |
Daniel Mir |
2003 |
0349AJ |
SLAGELSE |
|
50m |
2:51.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
913 |
1 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:42.67 |
959 |
2 |
Joachim L Andersen |
2003 |
0385AK |
SLAGELSE |
|
50m |
2:42.48 |
737 |
3 |
Vincent Matras |
2005 |
0591AF |
GLADSAXE |
|
50m |
2:41.61 |
723 |
4 |
Silas Fessel |
2004 |
0467AD |
GLADSAXE |
|
50m |
2:42.31 |
661 |
5 |
William Hoffmann Hyldig |
2004 |
0471AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:42.60 |
793 |
6 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
50m |
2:44.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
728 |
1 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
GLADSAXE |
|
50m |
2:36.24 |
749 |
2 |
Frederik Stender-Petersen |
2005 |
0597AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:32.93 |
599 |
3 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
A6 |
|
50m |
2:27.42 |
732 |
4 |
Niels Krogh-Olsen |
2004 |
0449AK |
GLADSAXE |
|
50m |
2:31.27 |
662 |
5 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
0339AI |
GENTOFTE |
|
50m |
2:32.94 |
687 |
6 |
Harald Riisager |
2003 |
0371AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:37.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
712 |
1 |
Zilas Aarestrup |
2003 |
0385AG |
GLADSAXE |
|
50m |
2:23.71 |
942 |
2 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:21.32 |
773 |
3 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
50m |
2:15.39 |
930 |
4 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:20.50 |
643 |
5 |
Marcus Dessau |
2002 |
0229AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:21.60 |
920 |
6 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:24.86 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|