Startliste for Nykredit Gentofte Open 2018 - Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
15 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (21) |
Vejledende starttid 10:14 |
Heat 1 (21) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
837 |
2 |
Katharina Zobel |
2007 |
0748AB |
HERLEV |
|
50m |
46.78 |
630 |
3 |
Bianca Basso |
2007 |
0724AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
45.43 |
827 |
4 |
Eleonora Marsner |
2009 |
0994AC |
HERLEV |
|
50m |
46.62 |
820 |
5 |
Siri Lauth |
2007 |
0748AR |
HERLEV |
|
50m |
1:00.48 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
787 |
1 |
Lærke Aistrup Andersen |
2005 |
0518AC |
HERLEV |
|
50m |
44.45 |
1042 |
2 |
Malou Danefred Nielsen |
2007 |
0708AL |
VORDINGB |
|
50m |
43.78 |
807 |
3 |
Helena Honore |
2007 |
0788AQ |
HERLEV |
|
50m |
43.55 |
707 |
4 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
0742AD |
GENTOFTE |
|
50m |
43.77 |
663 |
5 |
Roos Klep |
2007 |
0732AE |
GENTOFTE |
|
50m |
44.33 |
685 |
6 |
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
GENTOFTE |
|
50m |
44.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
816 |
1 |
Emma Kyndesen |
2006 |
0622AH |
HERLEV |
|
50m |
42.56 |
653 |
2 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
50m |
42.31 |
1039 |
3 |
Laura Friis Justesen |
2006 |
0666AQ |
VORDINGB |
|
50m |
41.68 |
686 |
4 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
GENTOFTE |
|
50m |
41.79 |
1016 |
5 |
Maja Lollike |
2007 |
0752AK |
VI39 |
|
50m |
42.34 |
953 |
6 |
Marie Storch |
2006 |
0698AF |
BIRKERØD |
|
50m |
43.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
650 |
1 |
Sophie Flamand |
2007 |
0752AO |
GENTOFTE |
|
50m |
41.19 |
634 |
2 |
Johanna Illum Boesen |
2007 |
0734AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
40.46 |
812 |
3 |
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
0634AF |
HERLEV |
|
50m |
40.42 |
666 |
4 |
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
GENTOFTE |
|
50m |
40.43 |
850 |
5 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
50m |
40.65 |
656 |
6 |
Thilde Hjortshøj |
2006 |
0648AO |
GENTOFTE |
|
50m |
41.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1010 |
1 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
0702AF |
VI39 |
|
50m |
39.95 |
971 |
2 |
Frida Lauridsen |
2005 |
0514AO |
SLAGELSE |
|
50m |
39.75 |
821 |
3 |
Karoline Dahl Lewinsky |
2006 |
0642AK |
HERLEV |
|
50m |
39.12 |
809 |
4 |
Frederikke Fisker Jensen |
2006 |
0678AM |
HERLEV |
|
50m |
39.73 |
708 |
5 |
Maja Vejborg |
2007 |
0772AD |
GENTOFTE |
|
50m |
39.87 |
1043 |
6 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
0716AD |
VORDINGB |
|
50m |
40.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
830 |
1 |
Sofija Rønne |
2006 |
0688AQ |
HERLEV |
|
50m |
38.91 |
1054 |
2 |
Sophie Nielsen |
2006 |
0688AR |
ODSHERRED |
|
50m |
38.53 |
796 |
3 |
Kristine Dupont |
2007 |
0788AL |
HERLEV |
|
50m |
38.42 |
948 |
4 |
Signe Østergaard Lilja |
2006 |
0668AD |
BIRKERØD |
|
50m |
38.50 |
1008 |
5 |
Maja Andersen |
2007 |
0748AP |
VI39 |
|
50m |
38.89 |
1004 |
6 |
Emma Spang |
2006 |
0648AQ |
SOLRØD |
|
50m |
38.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
636 |
1 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
50m |
37.98 |
678 |
2 |
Alisa Marchenko |
2006 |
0618AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
37.86 |
918 |
3 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
50m |
37.25 |
803 |
4 |
Sophie Hartwig-Porsdal |
2006 |
0614AH |
HERLEV |
|
50m |
37.63 |
910 |
5 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
50m |
37.88 |
976 |
6 |
Elisabeth Tobel Nielsen |
2007 |
0782AG |
SLAGELSE |
|
50m |
38.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
988 |
1 |
Daniella Anderson |
2006 |
0608AR |
SOLRØD |
|
50m |
37.07 |
784 |
2 |
Katrine Dresler Aleksic |
2007 |
0702AH |
HERLEV |
|
50m |
37.03 |
785 |
3 |
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
0604AI |
HERLEV |
|
50m |
36.95 |
845 |
4 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
0652AA |
HILLERØD |
|
50m |
36.97 |
762 |
5 |
Aurora Troldahl Jakobsen |
2005 |
0564AX |
HELSINGE |
|
50m |
37.04 |
912 |
6 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
50m |
37.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1040 |
1 |
Silja Sol Jørgensen |
2005 |
0522AW |
VORDINGB |
|
50m |
36.88 |
1036 |
2 |
Signe Gyldenkærne |
2006 |
0656AQ |
VORDINGB |
|
50m |
36.47 |
982 |
3 |
Silke Krakau Tønnesen |
2006 |
0654AC |
SLAGELSE |
|
50m |
36.30 |
1000 |
4 |
Sofie Ammentorp Ribjerg |
2006 |
0641AR |
SOLRØD |
|
50m |
36.32 |
914 |
5 |
Karen Markussen |
2007 |
0704AA |
ALLERØD |
|
50m |
36.53 |
873 |
6 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
0616AM |
NÆSTVED |
|
50m |
36.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
951 |
1 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
50m |
36.09 |
880 |
2 |
Olivia My Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
50m |
35.98 |
938 |
3 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
50m |
35.73 |
814 |
4 |
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
0696AK |
HERLEV |
|
50m |
35.76 |
862 |
5 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
50m |
36.08 |
1014 |
6 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
50m |
36.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
969 |
1 |
Sigrid B. Kristensen |
2004 |
0408AJ |
SLAGELSE |
|
50m |
35.41 |
769 |
2 |
Pernille Møller Leisted |
2002 |
0288AU |
HELSINGE |
|
50m |
34.90 |
916 |
3 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
50m |
34.76 |
879 |
4 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
50m |
34.84 |
844 |
5 |
Silje Lyse Legaard |
2006 |
0638AD |
HILLERØD |
|
50m |
35.00 |
825 |
6 |
Asta Lund |
2006 |
0658AD |
HERLEV |
|
50m |
35.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
990 |
1 |
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
0658AP |
SOLRØD |
|
50m |
34.36 |
811 |
2 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
0576AM |
HERLEV |
|
50m |
33.81 |
921 |
3 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
50m |
33.74 |
726 |
4 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
50m |
33.76 |
897 |
5 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
50m |
34.23 |
843 |
6 |
Anna Olivia Kirchhoff |
2005 |
0566AK |
HILLERØD |
|
50m |
34.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
829 |
1 |
Ida Oest |
2003 |
0386AS |
HERLEV |
|
50m |
33.58 |
1011 |
2 |
Sarah Gudme |
2007 |
0738AE |
VI39 |
|
50m |
33.44 |
1012 |
3 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
VI39 |
|
50m |
33.38 |
1017 |
4 |
Alma Møller-Ern |
2006 |
0662AB |
VI39 |
|
50m |
33.41 |
744 |
5 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
50m |
33.51 |
776 |
6 |
Gry Therkelsen |
2004 |
0496AT |
HELSINGE |
|
50m |
33.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
625 |
1 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
50m |
33.27 |
696 |
2 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
0586AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
33.08 |
877 |
3 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
50m |
32.78 |
939 |
4 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
50m |
33.04 |
875 |
5 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
33.25 |
775 |
6 |
Frida Gram Peters |
2007 |
0712AC |
HELSINGE |
|
50m |
33.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1007 |
1 |
Anna Andersen |
2007 |
0732AK |
VI39 |
|
50m |
32.28 |
815 |
2 |
Clara Kongsfelt |
2003 |
0354AX |
HERLEV |
|
50m |
32.20 |
905 |
3 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
50m |
32.13 |
854 |
4 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
NÆSTVED |
|
50m |
32.18 |
915 |
5 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
50m |
32.24 |
770 |
6 |
Amalie Lund |
2004 |
0438AX |
HELSINGE |
|
50m |
32.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
797 |
1 |
Signe Eie |
2005 |
0582AP |
HERLEV |
|
50m |
31.99 |
761 |
2 |
Emily Hansen |
2005 |
0528AO |
HELSINGE |
|
50m |
31.86 |
786 |
3 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
50m |
31.69 |
936 |
4 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
50m |
31.72 |
917 |
5 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
50m |
31.90 |
649 |
6 |
Rebecca Chur Fischer |
2005 |
0522AP |
GENTOFTE |
|
50m |
32.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
997 |
1 |
Silje Juhl Nielsen |
2003 |
0316BE |
SOLRØD |
|
50m |
31.59 |
766 |
2 |
Laura Jørgensen |
2004 |
0428AQ |
HELSINGE |
|
50m |
31.54 |
600 |
3 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
50m |
31.37 |
1049 |
4 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
50m |
31.41 |
1005 |
5 |
Lærke Samsø Svenningsen |
2002 |
0206AW |
SOLRØD |
|
50m |
31.58 |
1033 |
6 |
Léa Zoé Bingler |
2000 |
0082AX |
VORDINGB |
|
50m |
31.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
919 |
1 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
50m |
31.33 |
804 |
2 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
0378AD |
HERLEV |
|
50m |
30.73 |
692 |
3 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
50m |
30.69 |
857 |
4 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
50m |
30.70 |
705 |
5 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
50m |
31.09 |
993 |
6 |
Sofia Levisen |
2002 |
0258AE |
SOLRØD |
|
50m |
31.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
902 |
1 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
30.61 |
647 |
2 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
50m |
30.43 |
615 |
3 |
Camille Hvid Ravnholt |
2003 |
0372AQ |
FR.SUND |
|
50m |
30.06 |
754 |
4 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
HELSINGE |
|
50m |
30.07 |
835 |
5 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
50m |
30.54 |
1044 |
6 |
Maya Nykjær |
2001 |
0144AW |
VORDINGB |
|
50m |
30.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
733 |
1 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
50m |
29.92 |
870 |
2 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
50m |
29.73 |
763 |
3 |
Emma Jensen |
2002 |
0266AR |
HELSINGE |
|
50m |
29.62 |
925 |
4 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
29.64 |
711 |
5 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
50m |
29.77 |
626 |
6 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
29.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
979 |
1 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
28.84 |
588 |
2 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
50m |
28.49 |
591 |
3 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
A6 |
|
50m |
27.75 |
962 |
4 |
Sofie Andersen |
2001 |
0174AM |
SLAGELSE |
|
50m |
28.21 |
890 |
5 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
50m |
28.57 |
1045 |
6 |
Freja Petersen |
2000 |
0018BE |
VORDINGB |
|
50m |
29.07 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|