Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Indl 09.30
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
07 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 26, 200m Butterfly Herrer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Carl Kirchhoff |
2002 |
0257AL |
HILLERØD |
|
50m |
2:39.52 |
104 |
2 |
Lucas Burmester |
2002 |
0237AK |
HELSINGØR |
|
50m |
2:32.20 |
553 |
3 |
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
0235AI |
H2Odense |
|
50m |
2:28.75 |
322 |
4 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
2:24.75 |
533 |
5 |
Emil Kragh |
2001 |
0197AL |
VEJLE |
|
50m |
2:25.45 |
512 |
6 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
0205AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:31.99 |
360 |
7 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
50m |
2:32.61 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Mikkel Gummer |
2002 |
0269AF |
GREVE |
|
50m |
2:23.64 |
66 |
2 |
Emil Steenberg |
2002 |
0229AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:23.13 |
387 |
3 |
Mikkel Riis |
2002 |
0257AR |
VIBORG |
|
50m |
2:22.89 |
205 |
4 |
Rune Solgaard Larsen |
2000 |
0039AU |
KOLDING |
|
50m |
2:21.40 |
53 |
5 |
Luis Velasquez |
2001 |
0127AC |
ESBJERG |
|
50m |
2:22.88 |
55 |
6 |
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
FR.SUND |
|
50m |
2:23.13 |
124 |
7 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:23.59 |
364 |
8 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
0257AD |
VEST |
|
50m |
2:24.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
282 |
1 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
50m |
2:19.04 |
518 |
2 |
Erling Johansen |
2000 |
0065AS |
NAKSKOV |
|
50m |
2:16.34 |
470 |
3 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:12.90 |
340 |
4 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
2:09.16 |
173 |
5 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
0045AQ |
HORSENS |
|
50m |
2:11.86 |
283 |
6 |
Anders Dam Frandsen |
2000 |
0051AN |
SLAGELSE |
|
50m |
2:13.85 |
330 |
7 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
S 68 |
|
50m |
2:17.89 |
38 |
8 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
50m |
2:21.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
517 |
1 |
Sebastian Jensen |
2001 |
0137AI |
NAKSKOV |
|
50m |
2:18.72 |
409 |
2 |
Rune Nørgaard |
2000 |
0097AF |
AALBORG |
|
50m |
2:15.06 |
195 |
3 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
KØGE |
|
50m |
2:12.19 |
358 |
4 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
50m |
2:08.01 |
116 |
5 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
50m |
2:10.79 |
248 |
6 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
ROSKILDE |
|
50m |
2:13.58 |
313 |
7 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
50m |
2:16.55 |
361 |
8 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VEST |
|
50m |
2:20.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
267 |
1 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:18.01 |
466 |
2 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
2:14.32 |
286 |
3 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:12.09 |
485 |
4 |
David Hjort |
2000 |
0009AI |
AGF |
|
50m |
2:07.92 |
403 |
5 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
50m |
2:09.41 |
49 |
6 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
2:12.94 |
508 |
7 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
50m |
2:16.53 |
332 |
8 |
André Iversen |
2001 |
0121AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:19.93 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:17 |
|