2018-12-16   10:16:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag Finale 17.00

Seedede heat Løb 20
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  06 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
 
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer  Finaler (3) 
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.10 2018-04-14 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
 
C-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
297  Janus Rosholm  2002  0275AQ  SØLLERØD    50m  2:20.82 
414  Thomas Schiby  2001  0181AF  AALBORG    50m  2:19.07 
234  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    50m  2:18.70 
11  Mathias Vestergaard  2001  0175AC  HOVEDSTAD    50m  2:17.64 
260  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    50m  2:18.50 
171  Patrick Zakaryan Olsen  2002  0227AM  HORSENS    50m  2:18.97 
13  Marcus Skøtt Haslev  2002  0287AB  HOVEDSTAD    50m  2:19.16 
263  Alfred Højberg  2002  0267AD  BIRKERØD    50m  2:21.27 

 
B-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
267  Ulrik Blach Petersen  2001  0177AC  BIRKERØD    50m  2:17.51 
285  Jonas Hansen  2001  0123AH  SLAGELSE    50m  2:16.76 
133  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    50m  2:15.01 
475  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    50m  2:13.51 
122  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    50m  2:14.57 
483  Christian L H Frederiksen  2001  0103AL  AGF    50m  2:15.32 
374  Mads Kloster  2002  0229AF  THISTED    50m  2:17.32 
408  Marius Nørgaard  2001  0115AC  AALBORG    50m  2:17.63 

 
A-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
63  Frederik Riedel Lentz  2001  0187AN  GLADSAXE    50m  2:11.81 
119  Nicklas Östman Pedersen  2002  0231AC  HERLEV    50m  2:10.90 
61  Alfred August Grubert  2001  0197AI  GLADSAXE    50m  2:10.54 
110  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  HERLEV    50m  2:08.17 
288  Gustav Jørgensen  2000  0075AP  SLAGELSE    50m  2:08.93 
318  Jakob Strunge Nissen  2002  0291AC  KVIK    50m  2:10.76 
340  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    50m  2:11.70 
162  Nicolaj Løth Andersen  2001  0173AC  HORSENS    50m  2:12.32 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark