2018-10-17   03:05:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag Finale 17.00

Seedede heat Løb 17
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  06 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
 
Løb 17, 100m Butterfly Damer  Finaler (3) 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 
 
C-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
239  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    50m  1:08.15 
180  Cecilie Elkjær  2001  0104AC  HVIDOVRE    50m  1:08.10 
546  Nikoline Andersen  2003  0368AR  H2Odense    50m  1:07.83 
473  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    50m  1:07.62 
407  Mille Moeslund Lausen  2002  0258AF  AALBORG    50m  1:07.62 
52  Thilde Timmermand  2002  0272AP  ESBJERG    50m  1:07.91 
316  Amalie Michelsen  2003  0308AC  KVIK    50m  1:08.12 
191  Marie Uglebjerg  2002  0222AB  KALUNDBORG    50m  1:08.39 

 
B-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
323  Freya Nørlund Wentzel  2003  0374AC  KVIK    50m  1:07.19 
164  Josefine Due Christensen  2001  0166AT  HORSENS    50m  1:06.91 
378  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  0108AH  TUNE    50m  1:05.98 
111  Amalie Kruse Enemærke  2003  0392AI  HERLEV    50m  1:05.81 
368  Sarah Missing  2001  0192AN  VEST    50m  1:05.83 
482  Mia Borgensgaard  2003  0368AT  AGF    50m  1:06.69 
272  Line Lyskjær  2003  0324AO  SILKEBORG    50m  1:07.08 
254  Therese Sand Frederiksen  2003  0374AT  ALLERØD    50m  1:07.44 

 
A-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
494  Signe Villumsen  2001  0146AQ  AGF    50m  1:05.47 
242  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    50m  1:04.55 
321  Julie Krøyer Svendsen  2002  0222AA  KVIK    50m  1:04.11 
413  Lisa Rijkhoff  2001  0136AF  AALBORG    50m  1:01.85 
261  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    50m  1:04.08 
65  Gro Grinda Rasmussen  2003  0372AF  GLADSAXE    50m  1:04.33 
245  Andrea Paaske  2001  0186AF  ROSKILDE    50m  1:04.66 
Victoria Vorm  2001  0104AF  HOVEDSTAD    50m  1:05.77 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark