2018-10-22   09:58:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag Finale 17.00

Seedede heat Løb 15
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  06 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
 
Løb 15, 400m Frisvømning Damer  Finaler (3) 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
C-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
526  Ella Christiansen  2003  0366AK  VEJLE    50m  4:51.03 
311  Sarah Sirek Hansen  2003  0352AB  KVIK    50m  4:48.73 
164  Josefine Due Christensen  2001  0166AT  HORSENS    50m  4:46.56 
22  Frederikke Skau Hansen  2002  0204AJ  DELTA    50m  4:46.13 
Mia Lindberg  2003  0322AC  HOVEDSTAD    50m  4:46.14 
194  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  KØGE    50m  4:46.58 
157  Emma Fjordside Jensen  2003  0344AX  HOLSTEBRO    50m  4:50.83 
405  Karoline L. Kristensen  2003  0326AQ  AALBORG    50m  4:51.12 

 
B-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
505  Lærke Rask Sander  2002  0212AL  VAT CPH-MK    50m  4:43.68 
87  Helena Hvid Hansen  2001  0186AR  HELSINGØR    50m  4:43.27 
392  Emilie Wolf Sørensen  2003  0362AL  SKOVBAKKEN    50m  4:42.56 
203  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KØGE    50m  4:40.14 
227  Karina Høybye Olesen  2001  0106AA  NYBORG    50m  4:41.34 
415  Emma Stecher  2003  0316AJ  AALBORG    50m  4:42.78 
228  Marie Christensen  2002  0272AI  ODDER    50m  4:43.64 
239  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    50m  4:44.94 

 
A-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
48  Caroline Laursen  2002  0224AW  ESBJERG    50m  4:37.49 
319  Tine Petersen  2003  0304AO  KVIK    50m  4:36.10 
536  Sofie Theophil Petersen  2003  0312AH  VEJLE    50m  4:35.39 
399  Louise Bach Andersen  2001  0164AM  AALBORG    50m  4:30.12 
64  Michelle Mortensen  2002  0274AH  GLADSAXE    50m  4:34.51 
224  Iben Bak  2001  0124AH  NYBORG    50m  4:35.89 
244  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  0232AJ  ROSKILDE    50m  4:36.34 
472  Sofie Louise Nimb  2001  0174AP  GENTOFTE    50m  4:38.41 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark