2018-10-22   10:39:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag Finale 17.00

Seedede heat Løb 13
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  06 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer  Finaler (3) 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:28.15 2017-07-28 
 
C-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
188  Victoria K. Jespersen  2001  0184AN  IHF    50m  2:49.62 
532  Louise Sjørup Jensen  2003  0322AG  VEJLE    50m  2:48.40 
219  Caroline Lysgaard  2003  0318AP  LYSENG    50m  2:48.17 
Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  HOVEDSTAD    50m  2:48.01 
298  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    50m  2:48.04 
16  Hannah Höesch  2003  0336AM  HOVEDSTAD    50m  2:48.17 
433  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  JYLLINGE    50m  2:49.48 
209  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  0166AM  LYNGBY    50m  2:49.95 

 
B-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
111  Amalie Kruse Enemærke  2003  0392AI  HERLEV    50m  2:47.77 
487  Maiken Hougaard  2002  0282AM  AGF    50m  2:46.52 
143  Kirstine Mørk Rasmussen  2003  0352AQ  HOLBÆK    50m  2:45.48 
344  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    50m  2:44.51 
151  Annika Hausgaard Godt  2003  0306AE  HOLSTEBRO    50m  2:44.69 
507  Lærke Blond  2003  0362AW  VI39    50m  2:46.14 
411  Victoria Haahr Pallesen  2002  0226AC  AALBORG    50m  2:46.77 
Sofie Maagøe  2003  0366AA  HOVEDSTAD    50m  2:47.82 

 
A-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
306  Laura Findahl Andersen  2001  0142AA  KVIK    50m  2:43.79 
351  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    50m  2:43.63 
256  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    50m  2:42.88 
308  Caroline Brink  2003  0316AE  KVIK    50m  2:41.57 
438  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  SLANGERUP    50m  2:42.14 
51  Astrid Nielsen  2002  0276AO  ESBJERG    50m  2:43.13 
350  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    50m  2:43.74 
204  Cecilie Batz  2003  0386AT  KOLDING    50m  2:43.80 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark