2018-12-12   02:53:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

7_S
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
352  Palmund Liva  2002  TRITON B  0246AA  50 m  29.31   
321  Svendsen Julie Krøyer  2002  KVIK  0222AA  50 m  29.86   
166  Grøndal Cecilie  2002  HORSENS  0282AK  50 m  30.01   
114  Ingeman-Petersen Nicoline  2002  HERLEV  0232AM  50 m  30.47   
473  Rindshøj Mia  2003  GENTOFTE  0306AC  50 m  30.51   
145  Wendel Zara  2002  HOLBÆK  0222AW  50 m  30.91   
383  Jacobsen Rebecca E.  2003  VIBORG  0318AO  50 m  30.93   
516  Eggertsen Melanie  2002  NAKSKOV  0232AI  50 m  31.02   
58  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  31.08   
10  180  Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  50 m  31.26   
11  523  Andersen Cecilie B.  2001  VEJLE  0116AI  50 m  31.28   
12  30  Jensen Louise  2003  ERRITSØ  0322AZ  50 m  31.32   
13  467  Bisgaard Alberte V.  2003  GENTOFTE  0336AK  50 m  31.37   
14  227  Olesen Karina Høybye  2001  NYBORG  0106AA  50 m  31.38   
15  216  Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  31.43   
16  Johansen Cæcilie Buchholt  2001  HOVEDSTAD  0152AB  50 m  31.66   
17  350  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  50 m  31.72   
18  20  Klausen Sofie Trekær  2003  BRÆDSTRUP  0364AD  50 m  31.77   
19  147  Bach Isabella  2002  HOLSTEBRO  0296AG  50 m  31.97   
20  505  Sander Lærke Rask  2002  VAT CPH-MK  0212AL  50 m  32.08   
21  266  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  32.09   
22  317  Nielsen Amalie  2003  KVIK  0338AV  50 m  32.09   
23  320  Puggaard Celia  2003  KVIK  0346AA  50 m  32.09   
24  290  Mosegård Matilde Mantzius  2003  SLAGELSE  0378AA  50 m  32.19   
25  62  Hansen Frederikke Marie  2003  GLADSAXE  0358AH  50 m  32.22   
26  115  Johansen Thea F.  2003  HERLEV  0324AA  50 m  32.27   
27  164  Christensen Josefine Due  2001  HORSENS  0166AT  50 m  32.29   
28  291  Nielsen Sofie  2001  SLAGELSE  0198AF  50 m  32.35   
29  200  Pedersen Pernille  2001  KØGE  0134AC  50 m  32.47   
30  438  Kjærsgaard Alberte  2001  SLANGERUP  0102AA  50 m  32.52   
31  215  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  32.53   
32  302  Lorentzen Katja Skovdal  2003  SOLRØD  0338AQ  50 m  32.61   
33  493  Reitan Marlene  2003  AGF  0326AY  50 m  32.62   
34  163  Berg Mille C.  2001  HORSENS  0102AY  50 m  32.67   
35  225  Bruun-Petersen Mette  2001  NYBORG  0196AT  50 m  32.69   
36  380  Lund-Scherbeck Sofie  2003  VÆRLØSE  0398AJ  50 m  32.71   
37  135  Ibsen Ditte Toft  2001  HOBRO  0102AP  50 m  32.80   
38  549  Bui My Phuong  2003  H2Odense  0322AS  50 m  32.83   
39  231  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  50 m  32.84   
40  509  Veggerby Caroline  2003  VI39  0318AN  50 m  32.89   
41  375  Lindemann-Larsen Lise  2002  THISTED  0254AR  50 m  32.90   
42  125  Lønborg Emilia  2002  HERLUFSHOL  0214AQ  50 m  32.98   
43  499  Knudsen Emilie  2002  IKAST  0222AK  50 m  33.06   
44  91  Bay-Smidt Johanna Juul  2002  HELSINGØR  0262AU  50 m  33.09   
45  274  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  50 m  33.21   
46  543  Laigaard Natascha  2002  FARUM  0246AR  50 m  33.23   
47  327  Asmussen Lærke  2003  S 68  0306AN  50 m  33.26   
48  170  Nielsen Sofie Bach  2003  HORSENS  0368AD  50 m  33.36   
49  123  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  50 m  33.38   
50  555  Skovmand Anna  2003  H2Odense  0344AV  50 m  33.38   
51  410  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  50 m  33.39   
52  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  50 m  33.47   
53  385  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  50 m  33.49   
54  257  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  50 m  33.56   
55  465  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  50 m  33.65   
56  121  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  50 m  33.69   
57  310  Gjerløv Freja  2003  KVIK  0378AC  50 m  33.70   
58  376  Pruzljanin Selma  2003  THISTED  0338AI  50 m  33.71   
59  221  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  50 m  33.74   
60  299  Weiner Carla Lyhne  2003  SØLLERØD  0318AU  50 m  33.77   
61  95  Sylvander Pil  2003  HELSINGØR  0386AN  50 m  33.79   
62  542  Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  50 m  33.87   
63  79  Hansen Pernille Thastrup  2003  HSK  0374BD  50 m  33.92   
64  208  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  34.02   
65  255  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  34.05   
66  311  Hansen Sarah Sirek  2003  KVIK  0352AB  50 m  34.08   
67  15  Gammelgaard Luna  2003  HOVEDSTAD  0382AD  50 m  34.12   
68  342  Borch Mikala Ravn  2003  TRITON B  0348AR  50 m  34.15   
69  54  Andersen Sille  2003  FR.SUND  0312AS  50 m  34.19   
70  198  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  34.24   
71  190  Nielsen Emma Hebsgaard  2003  ISHØJ  0362AE  50 m  35.29   
72  76  Petersen Alberte Hedevang  2003  HSK  0352AO  50 m  36.58   
73  94  Burmester Fiona  2003  HELSINGØR  0356AG  50 m  37.20   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark