2018-09-26   10:56:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

6_S
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.76 2018-04-12 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
391  Skrydstrup Aksel  2001  SKOVBAKKEN  0155AH  50 m  30.16   
406  Langley Lawrence  2001  AALBORG  0125AI  50 m  30.19   
68  Steenberg Rasmus  2000  GLADSAXE  0021AB  50 m  30.23   
486  Hougaard Andreas  2000  AGF  0007AO  50 m  30.42   
476  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  50 m  30.59   
550  Burgaard Malthe  2000  H2Odense  0071AA  50 m  30.68   
175  Hartvig Asger Væver  2002  HØRSHOLM  0277AB  50 m  30.84   
155  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  HOLSTEBRO  0007AN  50 m  30.86   
71  Hartington Casper Mørkhøj  2002  GREVE  0239AF  50 m  31.00   
10  356  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  50 m  31.20   
11  148  Cederstrøm Filip  2002  HOLSTEBRO  0285AK  50 m  31.40   
12  60  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  31.52   
13  176  Haugbølle Martin Vennick  2001  HØRSHOLM  0155AE  50 m  31.61   
14  196  Damgård Andreas L.  2000  KØGE  0099AG  50 m  31.67   
15  270  Fuglsang Gustav Fløche  2002  SILKEBORG  0239AL  50 m  31.72   
16  347  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  31.72   
17  292  Nygaard Magnus  2000  SLAGELSE  0045AH  50 m  31.80   
18  167  Kramer Viktor Bull  2000  HORSENS  0079AF  50 m  31.81   
19  241  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  50 m  31.89   
20  165  Gelmark-Sørensen Krestian  2001  HORSENS  0111AR  50 m  31.90   
21  85  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  32.13   
22  67  Steenberg Oliver  2002  GLADSAXE  0225AE  50 m  32.16   
23  533  Kragh Emil  2001  VEJLE  0197AL  50 m  32.21   
24  531  Jensen Jeppe Vestergaard  2001  VEJLE  0121AH  50 m  32.26   
25  326  Thomsen Hans Christian L.  2001  OPNØR  0133AN  50 m  32.29   
26  322  Wahl Ferdinand  2000  KVIK  0089AB  50 m  32.47   
27  502  Larsen Carl Terp  2001  VAT CPH-MK  0119AN  50 m  32.58   
28  14  Larsen Jeppe Seelig  2002  HOVEDSTAD  0245AL  50 m  32.65   
29  365  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  50 m  32.65   
30  334  Perzynski Simon  2002  SØNDERBORG  0289AG  50 m  32.76   
31  103  Jensen Oliver Bak  2002  HELSINGØR  0257AT  50 m  32.78   
32  471  Lønborg Carl Emil  2002  GENTOFTE  0241AJ  50 m  32.79   
33  226  Okkerholm Mingus  2002  NYBORG  0201AQ  50 m  32.83   
34  146  Allerslev Oskar  2002  HOLSTEBRO  0275AR  50 m  32.91   
35  551  Hallenborg Oliver  2002  H2Odense  0243AA  50 m  32.92   
36  511  Petersen Mathias Hatting  2000  VATCPH-STT  0091AC  50 m  32.97   
37  525  Christensen Jacob  2002  VEJLE  0265AG  50 m  33.00   
38  372  Hovmark Christian  2001  THISTED  0155AF  50 m  33.04   
39  50  Mølby Oliver  2001  ESBJERG  0153AJ  50 m  33.09   
40  361  Floor-Bøjden Asbjørn  2002  VEST  0277AI  50 m  33.09   
41  109  Beiter Victor Bendix  2001  HERLEV  0113AG  50 m  33.16   
42  491  Krohn Casper  2001  AGF  0119AM  50 m  33.21   
43  484  Hansen Mathias Lund  2002  AGF  0269AD  50 m  33.22   
44  18  Hansen Andreas  2001  BRÆDSTRUP  0195AF  50 m  33.26   
45  199  Kaya Mert  2001  KØGE  0193AF  50 m  33.31   
46  387  Riis Mikkel  2002  VIBORG  0257AR  50 m  33.33   
47  39  Buchwaldt Esben F.  2002  ESBJERG  0227AG  50 m  33.40   
48  480  Ancker Magnus V.  2001  AGF  0163AL  50 m  33.46   
49  212  Henriksen Casper Koch  2002  LYNGBY  0245AO  50 m  33.53   
50  389  Lasthein Wilfred Hove  2002  SKOVBAKKEN  0279AJ  50 m  33.96   
51  126  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  50 m  34.04   
52  158  Lund Mads  2002  HOLSTEBRO  0253AO  50 m  34.12   
53  42  Eenberg Anders  2001  ESBJERG  0177AJ  50 m  34.13   
54  172  Pedersen Valdemar D.  2002  HORSENS  0287AM  50 m  34.16   
55  189  Enghave Mads  2002  ISHØJ  0227AA  50 m  34.22   
56  236  Mortensen Joakim  2002  RINGSTED  0271AH  50 m  34.24   
57  287  Johansen Emil Mølholm  2000  SLAGELSE  0093AT  50 m  34.28   
58  500  Svendsen Zacharias H.  2002  RØDDING  0209AT  50 m  34.34   
59  21  Broch Martin  2001  DELTA  0125AM  50 m  34.40   
60  360  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  34.78   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark