2018-12-12   01:54:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

3_S
Løb 3, 100m Frisvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
321  Svendsen Julie Krøyer  2002  KVIK  0222AA  50 m  58.26   
399  Andersen Louise Bach  2001  AALBORG  0164AM  50 m  58.85   
245  Paaske Andrea  2001  ROSKILDE  0186AF  50 m  58.98   
90  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  50 m  59.03   
368  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  50 m  59.12   
203  Thomsen Naya Modin  2003  KØGE  0374AA  50 m  59.22   
529  Hededal Line J. V.  2001  VEJLE  0186AG  50 m  59.26   
48  Laursen Caroline  2002  ESBJERG  0224AW  50 m  59.39   
536  Petersen Sofie Theophil  2003  VEJLE  0312AH  50 m  59.47   
10  413  Rijkhoff Lisa  2001  AALBORG  0136AF  50 m  59.57   
11  224  Bak Iben  2001  NYBORG  0124AH  50 m  59.64   
12  383  Jacobsen Rebecca E.  2003  VIBORG  0318AO  50 m  59.71   
13  343  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  50 m  59.77   
14  227  Olesen Karina Høybye  2001  NYBORG  0106AA  50 m  59.95   
15  352  Palmund Liva  2002  TRITON B  0246AA  50 m  59.97   
16  549  Bui My Phuong  2003  H2Odense  0322AS  50 m  1:00.11   
17  164  Christensen Josefine Due  2001  HORSENS  0166AT  50 m  1:00.12   
18  37  Andersen Michelle Kramer  2003  ESBJERG  0358AT  50 m  1:00.25   
19  384  Liboriussen Louise D.  2002  VIBORG  0242AV  50 m  1:00.25   
20  319  Petersen Tine  2003  KVIK  0304AO  50 m  1:00.40   
21  311  Hansen Sarah Sirek  2003  KVIK  0352AB  50 m  1:00.41   
22  412  Poulsen Johanne Marie  2001  AALBORG  0144AC  50 m  1:00.68   
23  65  Rasmussen Gro Grinda  2003  GLADSAXE  0372AF  50 m  1:00.73   
24  407  Lausen Mille Moeslund  2002  AALBORG  0258AF  50 m  1:00.79   
25  434  Petersson Katja Korbo  2001  JYLLINGE  0134AA  50 m  1:00.84   
26  523  Andersen Cecilie B.  2001  VEJLE  0116AI  50 m  1:00.86   
27  527  Ehrenreich-Birn Alberte  2003  VEJLE  0382AJ  50 m  1:01.12   
28  402  Brøgger-Andersen Camilla  2002  AALBORG  0246AQ  50 m  1:01.18   
29  545  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  1:01.20   
30  494  Villumsen Signe  2001  AGF  0146AQ  50 m  1:01.25   
31  62  Hansen Frederikke Marie  2003  GLADSAXE  0358AH  50 m  1:01.28   
32  89  Nielsen Mathilde Menck  2002  HELSINGØR  0246AC  50 m  1:01.28   
33  231  Broholm Caroline  2003  RINGE  0338AA  50 m  1:01.29   
34  436  Schelde-Mollerup Lærke  2003  LAKSEN  0358AB  50 m  1:01.29   
35  281  Andersen Sofie  2001  SLAGELSE  0174AM  50 m  1:01.34   
36  258  Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  50 m  1:01.38   
37  242  Andersen Ingrid Bo  2001  ROSKILDE  0126AC  50 m  1:01.46   
38  228  Christensen Marie  2002  ODDER  0272AI  50 m  1:01.48   
39  88  Stenbækgård Freja  2003  HELSINGØR  0306AJ  50 m  1:01.65   
40  467  Bisgaard Alberte V.  2003  GENTOFTE  0336AK  50 m  1:01.73   
41  298  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  50 m  1:01.75   
42  194  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  1:01.80   
43  40  Christensen Cecilie  2002  ESBJERG  0208AV  50 m  1:01.84   
44  168  Lagoni Karoline  2003  HORSENS  0324AE  50 m  1:01.96   
45  120  Wrist-Elkjær Anna  2003  HERLEV  0398AE  50 m  1:02.00   
46  157  Jensen Emma Fjordside  2003  HOLSTEBRO  0344AX  50 m  1:02.02   
47  516  Eggertsen Melanie  2002  NAKSKOV  0232AI  50 m  1:02.08   
48  505  Sander Lærke Rask  2002  VAT CPH-MK  0212AL  50 m  1:02.12   
49  308  Brink Caroline  2003  KVIK  0316AE  50 m  1:02.17   
50  379  Hansen Ida Holm  2002  VÆRLØSE  0268AN  50 m  1:02.25   
51  503  Neergaard Thippe de  2003  VAT CPH-MK  0368AL  50 m  1:02.31   
52  147  Bach Isabella  2002  HOLSTEBRO  0296AG  50 m  1:02.38   
53  208  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  1:02.42   
54  47  Jørgensen Emma  2001  ESBJERG  0182AV  50 m  1:02.50   
55  473  Rindshøj Mia  2003  GENTOFTE  0306AC  50 m  1:02.50   
56  254  Frederiksen Therese Sand  2003  ALLERØD  0374AT  50 m  1:02.54   
57  25  Ottesen Anna Pave  2003  DELTA  0338BD  50 m  1:02.59   
58  314  Melhede Chastine  2002  KVIK  0292AZ  50 m  1:02.66   
59  183  Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  50 m  1:02.74   
60  15  Gammelgaard Luna  2003  HOVEDSTAD  0382AD  50 m  1:02.94   
61  509  Veggerby Caroline  2003  VI39  0318AN  50 m  1:03.08   
62  240  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  50 m  1:03.21   
63  215  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  1:03.24   
64  201  Petersen Line Nøhr  2003  KØGE  0378AI  50 m  1:03.40   
65  213  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  1:03.43   
66  128  Nielsen Anne Dybro  2003  HERNING  0336AW  50 m  1:03.54   
67  Madonsela Emilia Naledi  2003  HOVEDSTAD  0394AV  50 m  1:03.80   
68  20  Klausen Sofie Trekær  2003  BRÆDSTRUP  0364AD  50 m  1:03.91   
69  439  Olsen Luna Emilie  2003  SLANGERUP  0312AC  50 m  1:03.91   
70  510  Danielsen Josephine B. U.  2003  VATCPH-STT  0326AD  50 m  1:03.92   
71  169  Nielsen Mie Buch  2001  HORSENS  0188AH  50 m  1:03.93   
72  257  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  50 m  1:03.93   
73  478  Romanski Freja  2003  PINGVINEN  0308AI  50 m  1:04.09   
74  220  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  50 m  1:04.59   
75  492  Mehlsen Maria  2003  AGF  0392AX  50 m  1:04.94   
76  79  Hansen Pernille Thastrup  2003  HSK  0374BD  50 m  1:04.96   
77  555  Skovmand Anna  2003  H2Odense  0344AV  50 m  1:06.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark