2018-12-12   01:43:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

1_S
Løb 1, 400m Medley Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
306  Andersen Laura Findahl  2001  KVIK  0142AA  50 m  4:55.76   
411  Pallesen Victoria Haahr  2002  AALBORG  0226AC  50 m  5:00.69   
261  Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  50 m  5:00.81   
244  Kristensen Kaya Fjeldsted  2002  ROSKILDE  0232AJ  50 m  5:01.37   
184  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  5:02.10   
344  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  50 m  5:03.65   
166  Grøndal Cecilie  2002  HORSENS  0282AK  50 m  5:05.78   
291  Nielsen Sofie  2001  SLAGELSE  0198AF  50 m  5:07.32   
472  Nimb Sofie Louise  2001  GENTOFTE  0174AP  50 m  5:08.72   
10  371  Bach Thea Søe  2002  THISTED  0222AD  50 m  5:09.90   
11  482  Borgensgaard Mia  2003  AGF  0368AT  50 m  5:11.17   
12  Vorm Victoria  2001  HOVEDSTAD  0104AF  50 m  5:13.37   
13  111  Enemærke Amalie Kruse  2003  HERLEV  0392AI  50 m  5:15.40   
14  317  Nielsen Amalie  2003  KVIK  0338AV  50 m  5:15.46   
15  58  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  5:17.88   
16  149  Christiansen Cecilie  2003  HOLSTEBRO  0338AR  50 m  5:19.39   
17  284  Gotthard Regitze  2002  SLAGELSE  0228AA  50 m  5:19.93   
18  351  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  50 m  5:20.31   
19  530  Hvarre Louise  2001  VEJLE  0156AN  50 m  5:20.99   
20  348  Hertzberg Sofie  2002  TRITON B  0262AK  50 m  5:21.64   
21  415  Stecher Emma  2003  AALBORG  0316AJ  50 m  5:22.02   
22  468  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  5:23.53   
23  410  Olesen Ida S  2003  AALBORG  0356AA  50 m  5:24.76   
24  246  Petersen Alberte Fie  2002  ROSKILDE  0224AH  50 m  5:25.21   
25  216  Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  5:25.58   
26  367  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  50 m  5:25.79   
27  274  Tolderlund Clara  2002  SILKEBORG  0256AK  50 m  5:26.31   
28  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  50 m  5:26.68   
29  323  Wentzel Freya Nørlund  2003  KVIK  0374AC  50 m  5:27.71   
30  64  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  5:28.02   
31  214  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  5:30.54   
32  255  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  5:31.34   
33  220  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  50 m  5:31.42   
34  221  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  50 m  5:31.67   
35  316  Michelsen Amalie  2003  KVIK  0308AC  50 m  5:32.08   
36  377  Sølvkjær Elisabeth  2002  THISTED  0278AM  50 m  5:32.52   
37  405  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  5:32.58   
38  554  Skjoldborg Maibritt  2002  H2Odense  0284AO  50 m  5:33.64   
39  312  Jacobsen Luna Fyller  2003  KVIK  0308AO  50 m  5:33.85   
40  382  Bundgaard Sarah  2003  VIBORG  0312AY  50 m  5:34.15   
41  342  Borch Mikala Ravn  2003  TRITON B  0348AR  50 m  5:37.34   
42  524  Bülow Emilie Johanna  2003  VEJLE  0386AK  50 m  5:39.06   
43  474  Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  50 m  5:39.25   
44  76  Petersen Alberte Hedevang  2003  HSK  0352AO  50 m  5:39.41   
45  478  Romanski Freja  2003  PINGVINEN  0308AI  50 m  5:39.99   
46  272  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  50 m  5:40.52   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark