2018-09-26   10:56:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Seedede heat Løb 9
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  05 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  09:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
 
Løb 9, 800m Frisvømning Damer  Indledende (4) 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
 
Vejledende starttid 12:03 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
504  Isabella Rosenberg  2003  0366AC  VAT CPH-MK    50m  10:00.50 
309  Rebekka Giessing  2003  0364AE  KVIK    50m  9:59.82 
106  Olivia Ida Madsen  2003  0404AF  HELSINGØR    50m  10:00.14 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
141  Mathilde Nielsen  2003  0392AH  HOLBÆK    50m  9:57.11 
194  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  KØGE    50m  9:51.77 
Mia Lindberg  2003  0322AC  HOVEDSTAD    50m  9:46.06 
400  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  0204AU  AALBORG    50m  9:43.36 
239  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    50m  9:45.13 
16  Hannah Höesch  2003  0336AM  HOVEDSTAD    50m  9:47.72 
532  Louise Sjørup Jensen  2003  0322AG  VEJLE    50m  9:56.24 
526  Ella Christiansen  2003  0366AK  VEJLE    50m  9:57.92 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
235  Sophie Grandjean  2003  0346AR  RINGSTED    50m  9:41.21 
228  Marie Christensen  2002  0272AI  ODDER    50m  9:40.09 
87  Helena Hvid Hansen  2001  0186AR  HELSINGØR    50m  9:34.87 
22  Frederikke Skau Hansen  2002  0204AJ  DELTA    50m  9:31.62 
319  Tine Petersen  2003  0304AO  KVIK    50m  9:33.15 
415  Emma Stecher  2003  0316AJ  AALBORG    50m  9:37.59 
392  Emilie Wolf Sørensen  2003  0362AL  SKOVBAKKEN    50m  9:40.53 
329  Lærke Høgsted  2003  0332AG  S 68    50m  9:42.38 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark