2018-09-25   23:09:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  05 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  09:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer  Indledende (7) 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
259  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    50m  31.84 
243  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    50m  31.21 
146  Oskar Allerslev  2002  0275AR  HOLSTEBRO    50m  30.99 
393  Vilhelm Damm Thorsell  2002  0235AD  SKOVBAKKEN    50m  30.89 
234  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    50m  30.91 
129  Ejnar Truelsen  2002  0259AK  HERNING    50m  31.00 
514  Mikkel Podiss Petersen  2002  0265AE  FREM    50m  31.46 
45  Mads Frydenholm  2001  0187AJ  ESBJERG    50m  32.17 

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Alexander Korsager Elkjær  2001  0113AL  LYSENG    50m  30.87 
556  Gustav Stahl  2002  0245AM  H2Odense    50m  30.36 
301  Theodor L Munch-Jensen  2002  0215AL  SOLRØD    50m  30.19 
13  Marcus Skøtt Haslev  2002  0287AB  HOVEDSTAD    50m  30.04 
535  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  0165AI  VEJLE    50m  30.10 
528  Magnus Funder  2001  0173AK  VEJLE    50m  30.24 
481  Sofus Bolwig Balladone  2002  0233AM  AGF    50m  30.43 
361  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  VEST    50m  30.87 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
489  Valdemar Kjærgaard  2001  0149AM  AGF    50m  29.82 
297  Janus Rosholm  2002  0275AQ  SØLLERØD    50m  29.72 
101  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    50m  29.71 
414  Thomas Schiby  2001  0181AF  AALBORG    50m  29.65 
289  Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    50m  29.68 
199  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    50m  29.71 
264  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    50m  29.75 
27  Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    50m  30.03 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
475  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    50m  29.54 
416  Anders Vestergaard  2001  0121AJ  AALBORG    50m  29.49 
408  Marius Nørgaard  2001  0115AC  AALBORG    50m  29.28 
286  Matthias Hansen  2001  0191AH  SLAGELSE    50m  29.20 
358  Oliver Thor Sørensen  2000  0081AA  TRITON B    50m  29.25 
31  Lukas Jeppesen  2001  0111AL  ERRITSØ    50m  29.35 
83  Nicklas Andersen  2001  0171AI  HELSINGE    50m  29.51 
59  Nicolai Andersen  2001  0157AT  GLADSAXE    50m  29.64 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
171  Patrick Zakaryan Olsen  2002  0227AM  HORSENS    50m  29.02 
197  Rasmus Danielsen  2001  0183AB  KØGE    50m  28.65 
110  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  HERLEV    50m  28.07 
174  Rasmus Udbye  2000  0007AM  HORSENS    50m  27.07 
122  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    50m  27.71 
288  Gustav Jørgensen  2000  0075AP  SLAGELSE    50m  28.14 
232  Kristoffer Desmareth  2000  0049AC  RINGE    50m  28.89 
285  Jonas Hansen  2001  0123AH  SLAGELSE    50m  29.16 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
537  Anders Rasmussen  2001  0169AF  VEJLE    50m  29.01 
271  Markus Kjeldsen  2000  0059AB  SILKEBORG    50m  28.53 
485  David Hjort  2000  0009AI  AGF    50m  27.83 
113  Tobias Dan Hansen  2002  0243AC  HERLEV    50m  27.06 
374  Mads Kloster  2002  0229AF  THISTED    50m  27.63 
102  Julius Munk  2000  0055AA  HELSINGØR    50m  28.13 
248  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  ROSKILDE    50m  28.88 
187  Anders Skousen  2002  0215AB  HVIDOVRE    50m  29.10 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
100  Villads Bomholt Larsen  2001  0137AM  HELSINGØR    50m  29.00 
133  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    50m  28.19 
318  Jakob Strunge Nissen  2002  0291AC  KVIK    50m  27.81 
119  Nicklas Östman Pedersen  2002  0231AC  HERLEV    50m  26.52 
63  Frederik Riedel Lentz  2001  0187AN  GLADSAXE    50m  27.57 
24  Malthe Lindeblad  2001  0125AS  DELTA    50m  28.11 
237  Frederik Møller  2002  0263AL  RINGSTED    50m  28.71 
388  Daniel Gallacher  2002  0235AK  SKOVBAKKEN    50m  29.07 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark