2018-07-20   03:20:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  05 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  09:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer  Indledende (10) 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
94  Fiona Burmester  2003  0356AG  HELSINGØR    50m  37.20 
190  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  0362AE  ISHØJ    50m  35.29 
76  Alberte Hedevang Petersen  2003  0352AO  HSK    50m  36.58 
               
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
54  Sille Andersen  2003  0312AS  FR.SUND    50m  34.19 
15  Luna Gammelgaard  2003  0382AD  HOVEDSTAD    50m  34.12 
255  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    50m  34.05 
311  Sarah Sirek Hansen  2003  0352AB  KVIK    50m  34.08 
342  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  TRITON B    50m  34.15 
198  Kathrine Sofie Jensen  2003  0352AC  KØGE    50m  34.24 
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
79  Pernille Thastrup Hansen  2003  0374BD  HSK    50m  33.92 
95  Pil Sylvander  2003  0386AN  HELSINGØR    50m  33.79 
221  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    50m  33.74 
310  Freja Gjerløv  2003  0378AC  KVIK    50m  33.70 
376  Selma Pruzljanin  2003  0338AI  THISTED    50m  33.71 
299  Carla Lyhne Weiner  2003  0318AU  SØLLERØD    50m  33.77 
542  Maj Jensen  2003  0314BC  FARUM    50m  33.87 
208  Sofia Norre Bendt  2003  0316AG  LYNGBY    50m  34.02 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
465  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    50m  33.65 
385  Louise Houe Andersen  2003  0384AN  VIBORG    50m  33.49 
410  Ida S Olesen  2003  0356AA  AALBORG    50m  33.39 
123  Emma Bruhn  2002  0206AQ  HERLUFSHOL    50m  33.38 
555  Anna Skovmand  2003  0344AV  H2Odense    50m  33.38 
Esther Else Grubert  2003  0374AG  HOVEDSTAD    50m  33.47 
257  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    50m  33.56 
121  Emma Bækgaard  2002  0262AS  HERLUFSHOL    50m  33.69 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
327  Lærke Asmussen  2003  0306AN  S 68    50m  33.26 
274  Clara Tolderlund  2002  0256AK  SILKEBORG    50m  33.21 
499  Emilie Knudsen  2002  0222AK  IKAST    50m  33.06 
375  Lise Lindemann-Larsen  2002  0254AR  THISTED    50m  32.90 
125  Emilia Lønborg  2002  0214AQ  HERLUFSHOL    50m  32.98 
91  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  0262AU  HELSINGØR    50m  33.09 
543  Natascha Laigaard  2002  0246AR  FARUM    50m  33.23 
170  Sofie Bach Nielsen  2003  0368AD  HORSENS    50m  33.36 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
231  Caroline Broholm  2003  0338AA  RINGE    50m  32.84 
135  Ditte Toft Ibsen  2001  0102AP  HOBRO    50m  32.80 
225  Mette Bruun-Petersen  2001  0196AT  NYBORG    50m  32.69 
493  Marlene Reitan  2003  0326AY  AGF    50m  32.62 
163  Mille C. Berg  2001  0102AY  HORSENS    50m  32.67 
380  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    50m  32.71 
549  My Phuong Bui  2003  0322AS  H2Odense    50m  32.83 
509  Caroline Veggerby  2003  0318AN  VI39    50m  32.89 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Claudia Sperling  2002  0222AL  LYNGBY    50m  32.53 
200  Pernille Pedersen  2001  0134AC  KØGE    50m  32.47 
164  Josefine Due Christensen  2001  0166AT  HORSENS    50m  32.29 
62  Frederikke Marie Hansen  2003  0358AH  GLADSAXE    50m  32.22 
115  Thea F. Johansen  2003  0324AA  HERLEV    50m  32.27 
291  Sofie Nielsen  2001  0198AF  SLAGELSE    50m  32.35 
438  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  SLANGERUP    50m  32.52 
302  Katja Skovdal Lorentzen  2003  0338AQ  SOLRØD    50m  32.61 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
266  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    50m  32.09 
216  Ella Stenholt  2003  0398AP  LYNGBY    50m  31.43 
58  Zenia Aarestrup  2001  0104AS  GLADSAXE    50m  31.08 
166  Cecilie Grøndal  2002  0282AK  HORSENS    50m  30.01 
145  Zara Wendel  2002  0222AW  HOLBÆK    50m  30.91 
30  Louise Jensen  2003  0322AZ  ERRITSØ    50m  31.32 
20  Sofie Trekær Klausen  2003  0364AD  BRÆDSTRUP    50m  31.77 
290  Matilde Mantzius Mosegård  2003  0378AA  SLAGELSE    50m  32.19 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
505  Lærke Rask Sander  2002  0212AL  VAT CPH-MK    50m  32.08 
227  Karina Høybye Olesen  2001  0106AA  NYBORG    50m  31.38 
516  Melanie Eggertsen  2002  0232AI  NAKSKOV    50m  31.02 
321  Julie Krøyer Svendsen  2002  0222AA  KVIK    50m  29.86 
473  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    50m  30.51 
523  Cecilie B. Andersen  2001  0116AI  VEJLE    50m  31.28 
350  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    50m  31.72 
317  Amalie Nielsen  2003  0338AV  KVIK    50m  32.09 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
147  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    50m  31.97 
467  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    50m  31.37 
383  Rebecca E. Jacobsen  2003  0318AO  VIBORG    50m  30.93 
352  Liva Palmund  2002  0246AA  TRITON B    50m  29.31 
114  Nicoline Ingeman-Petersen  2002  0232AM  HERLEV    50m  30.47 
180  Cecilie Elkjær  2001  0104AC  HVIDOVRE    50m  31.26 
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  0152AB  HOVEDSTAD    50m  31.66 
320  Celia Puggaard  2003  0346AA  KVIK    50m  32.09 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark