2018-07-20   03:20:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  05 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  09:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer  Indledende (8) 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.76 2018-04-12 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
21  Martin Broch  2001  0125AM  DELTA    50m  34.40 
287  Emil Mølholm Johansen  2000  0093AT  SLAGELSE    50m  34.28 
500  Zacharias H. Svendsen  2002  0209AT  RØDDING    50m  34.34 
360  Frederik Emil Bækgaard  2002  0299AI  VEST    50m  34.78 
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
189  Mads Enghave  2002  0227AA  ISHØJ    50m  34.22 
42  Anders Eenberg  2001  0177AJ  ESBJERG    50m  34.13 
126  Gustav Nissen  2001  0177AM  HERLUFSHOL    50m  34.04 
212  Casper Koch Henriksen  2002  0245AO  LYNGBY    50m  33.53 
389  Wilfred Hove Lasthein  2002  0279AJ  SKOVBAKKEN    50m  33.96 
158  Mads Lund  2002  0253AO  HOLSTEBRO    50m  34.12 
172  Valdemar D. Pedersen  2002  0287AM  HORSENS    50m  34.16 
236  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    50m  34.24 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Esben F. Buchwaldt  2002  0227AG  ESBJERG    50m  33.40 
199  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    50m  33.31 
484  Mathias Lund Hansen  2002  0269AD  AGF    50m  33.22 
109  Victor Bendix Beiter  2001  0113AG  HERLEV    50m  33.16 
491  Casper Krohn  2001  0119AM  AGF    50m  33.21 
18  Andreas Hansen  2001  0195AF  BRÆDSTRUP    50m  33.26 
387  Mikkel Riis  2002  0257AR  VIBORG    50m  33.33 
480  Magnus V. Ancker  2001  0163AL  AGF    50m  33.46 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
361  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  VEST    50m  33.09 
525  Jacob Christensen  2002  0265AG  VEJLE    50m  33.00 
551  Oliver Hallenborg  2002  0243AA  H2Odense    50m  32.92 
226  Mingus Okkerholm  2002  0201AQ  NYBORG    50m  32.83 
146  Oskar Allerslev  2002  0275AR  HOLSTEBRO    50m  32.91 
511  Mathias Hatting Petersen  2000  0091AC  VATCPH-STT    50m  32.97 
372  Christian Hovmark  2001  0155AF  THISTED    50m  33.04 
50  Oliver Mølby  2001  0153AJ  ESBJERG    50m  33.09 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
103  Oliver Bak Jensen  2002  0257AT  HELSINGØR    50m  32.78 
365  Albert Voldum Krog  2001  0155AI  VEST    50m  32.65 
502  Carl Terp Larsen  2001  0119AN  VAT CPH-MK    50m  32.58 
326  Hans Christian L. Thomsen  2001  0133AN  OPNØR    50m  32.29 
322  Ferdinand Wahl  2000  0089AB  KVIK    50m  32.47 
14  Jeppe Seelig Larsen  2002  0245AL  HOVEDSTAD    50m  32.65 
334  Simon Perzynski  2002  0289AG  SØNDERBORG    50m  32.76 
471  Carl Emil Lønborg  2002  0241AJ  GENTOFTE    50m  32.79 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Frederik Junker Neldeberg  2000  0095AI  HELSINGE    50m  32.13 
270  Gustav Fløche Fuglsang  2002  0239AL  SILKEBORG    50m  31.72 
71  Casper Mørkhøj Hartington  2002  0239AF  GREVE    50m  31.00 
68  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    50m  30.23 
550  Malthe Burgaard  2000  0071AA  H2Odense    50m  30.68 
60  Christian Crone  2001  0147AB  GLADSAXE    50m  31.52 
167  Viktor Bull Kramer  2000  0079AF  HORSENS    50m  31.81 
531  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  0121AH  VEJLE    50m  32.26 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Krestian Gelmark-Sørensen  2001  0111AR  HORSENS    50m  31.90 
196  Andreas L. Damgård  2000  0099AG  KØGE    50m  31.67 
155  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  0007AN  HOLSTEBRO    50m  30.86 
406  Lawrence Langley  2001  0125AI  AALBORG    50m  30.19 
476  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  30.59 
148  Filip Cederstrøm  2002  0285AK  HOLSTEBRO    50m  31.40 
292  Magnus Nygaard  2000  0045AH  SLAGELSE    50m  31.80 
533  Emil Kragh  2001  0197AL  VEJLE    50m  32.21 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
241  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    50m  31.89 
176  Martin Vennick Haugbølle  2001  0155AE  HØRSHOLM    50m  31.61 
175  Asger Væver Hartvig  2002  0277AB  HØRSHOLM    50m  30.84 
391  Aksel Skrydstrup  2001  0155AH  SKOVBAKKEN    50m  30.16 
486  Andreas Hougaard  2000  0007AO  AGF    50m  30.42 
356  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    50m  31.20 
347  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    50m  31.72 
67  Oliver Steenberg  2002  0225AE  GLADSAXE    50m  32.16 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark