2018-12-12   02:47:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  05 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  09:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer  Indledende (7) 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
32  Clara Lynggaard  2002  0272AY  ERRITSØ    50m  38.33 
43  Jannie Eickhardt  2001  0134AI  ESBJERG    50m  37.88 
507  Lærke Blond  2003  0362AW  VI39    50m  37.57 
78  Mira Emilie Schmidt  2003  0394AY  HSK    50m  37.57 
105  Amanda Hietala  2002  0204AK  HELSINGØR    50m  38.05 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
97  Mia Mørk Kuramoto  2003  0356AQ  HELSINGØR    50m  37.52 
223  Barbara Ammentorp  2003  0354AW  NYBORG    50m  37.47 
432  Christine Henriksen  2003  0376AM  JYLLINGE    50m  37.37 
127  Alberte Schnieber Klausen  2002  0224AT  HERNING    50m  37.33 
532  Louise Sjørup Jensen  2003  0322AG  VEJLE    50m  37.34 
75  Signe Frits Nielsen  2002  0266AN  HSK    50m  37.43 
468  Clara Carlquist  2003  0314AN  GENTOFTE    50m  37.50 
275  Ida Kjærgaard  2003  0368BB  SKANDERBOR    50m  37.54 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
515  Johanne A Andersson  2003  0302AD  FREM    50m  36.79 
Emilia Naledi Madonsela  2003  0394AV  HOVEDSTAD    50m  36.72 
377  Elisabeth Sølvkjær  2002  0278AM  THISTED    50m  36.54 
74  Amalie Averhoff Møbes  2002  0226BB  HSK    50m  36.37 
262  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    50m  36.49 
37  Michelle Kramer Andersen  2003  0358AT  ESBJERG    50m  36.66 
135  Ditte Toft Ibsen  2001  0102AP  HOBRO    50m  36.73 
214  Anna Myhre Rottensten  2003  0326AW  LYNGBY    50m  36.81 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
188  Victoria K. Jespersen  2001  0184AN  IHF    50m  36.26 
154  Thilde Rud Iversen  2001  0154AX  HOLSTEBRO    50m  36.13 
547  Malea Benediktson  2001  0104AM  H2Odense    50m  36.00 
350  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    50m  35.89 
298  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    50m  35.90 
92  Sofie Villum Færch  2002  0286AQ  HELSINGØR    50m  36.05 
345  Ida-Marie Frydenlund  2003  0304AP  TRITON B    50m  36.14 
487  Maiken Hougaard  2002  0282AM  AGF    50m  36.29 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
168  Karoline Lagoni  2003  0324AE  HORSENS    50m  35.68 
256  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    50m  35.34 
19  Julia Harpøth  2002  0208AX  BRÆDSTRUP    50m  34.96 
51  Astrid Nielsen  2002  0276AO  ESBJERG    50m  33.55 
143  Kirstine Mørk Rasmussen  2003  0352AQ  HOLBÆK    50m  34.65 
438  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  SLANGERUP    50m  35.23 
284  Regitze Gotthard  2002  0228AA  SLAGELSE    50m  35.49 
465  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    50m  35.89 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
328  Sara Bundgaard  2003  0368AM  S 68    50m  35.65 
316  Amalie Michelsen  2003  0308AC  KVIK    50m  35.31 
Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  HOVEDSTAD    50m  34.78 
268  Emilie Egerup  2003  0316AW  SILKEBORG    50m  33.38 
315  Emilie Meng  2003  0318AC  KVIK    50m  34.48 
209  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  0166AM  LYNGBY    50m  35.18 
204  Cecilie Batz  2003  0386AT  KOLDING    50m  35.48 
370  Maja Volke  2002  0228BC  ST-NEPTUN    50m  35.88 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
369  Katharina N Møller  2001  0122AI  VEST    50m  35.59 
112  Ida Jensdottir Fremming  2002  0298AO  HERLEV    50m  35.29 
308  Caroline Brink  2003  0316AE  KVIK    50m  34.70 
411  Victoria Haahr Pallesen  2002  0226AC  AALBORG    50m  33.26 
433  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  JYLLINGE    50m  34.31 
219  Caroline Lysgaard  2003  0318AP  LYSENG    50m  35.15 
351  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    50m  35.40 
123  Emma Bruhn  2002  0206AQ  HERLUFSHOL    50m  35.83 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark