2018-12-12   01:41:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  05 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  09:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
 
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer  Indledende (11) 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
69  Mads Baltzer  2002  0251AG  GREVE    50m  1:03.38 
233  Sander Linde  2002  0247AD  RINGE    50m  1:01.63 
118  Altin Misimi  2002  0231AQ  HERLEV    50m  1:02.24 
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
332  André Iversen  2001  0121AL  SØNDERBORG    50m  1:00.40 
132  Simon Blidarevic  2002  0289AB  HILLERØD    50m  59.24 
501  August Hertz Bugge  2000  0089AU  VAT CPH-MK    50m  58.62 
211  Gustav Fabiansen  2002  0215AH  LYNGBY    50m  59.13 
44  Emil Frydenholm  2002  0235AG  ESBJERG    50m  1:00.11 
29  Frederik Dumstrei  2002  0285AP  ERRITSØ    50m  1:00.52 
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
297  Janus Rosholm  2002  0275AQ  SØLLERØD    50m  58.16 
287  Emil Mølholm Johansen  2000  0093AT  SLAGELSE    50m  58.05 
276  Johan Bendixen Nissen  2002  0211AQ  SKANDERBOR    50m  57.98 
38  Tobias Boström  2002  0295AG  ESBJERG    50m  57.60 
534  Andreas Kronborg  2002  0229AS  VEJLE    50m  57.96 
187  Anders Skousen  2002  0215AB  HVIDOVRE    50m  57.99 
389  Wilfred Hove Lasthein  2002  0279AJ  SKOVBAKKEN    50m  58.12 
45  Mads Frydenholm  2001  0187AJ  ESBJERG    50m  58.26 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Silas Storm Nielsen  2002  0291AL  DRAGSHOLM    50m  57.44 
181  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    50m  57.21 
388  Daniel Gallacher  2002  0235AK  SKOVBAKKEN    50m  57.15 
12  Jens Bomgaard  2002  0273AG  HOVEDSTAD    50m  56.85 
325  Mikkel Juul Pedersen  2002  0277AM  NORD    50m  57.04 
171  Patrick Zakaryan Olsen  2002  0227AM  HORSENS    50m  57.19 
301  Theodor L Munch-Jensen  2002  0215AL  SOLRØD    50m  57.39 
488  Artúr Jegesi  2002  0277AK  AGF    50m  57.50 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
13  Marcus Skøtt Haslev  2002  0287AB  HOVEDSTAD    50m  56.76 
374  Mads Kloster  2002  0229AF  THISTED    50m  56.69 
520  Jacob Sanchez Witthøfft  2001  0147AT  NAKSKOV    50m  56.58 
77  Rasmus Petersen  2002  0223AU  HSK    50m  56.55 
339  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    50m  56.57 
263  Alfred Højberg  2002  0267AD  BIRKERØD    50m  56.67 
152  Julius Henriksen  2002  0293AG  HOLSTEBRO    50m  56.75 
50  Oliver Mølby  2001  0153AJ  ESBJERG    50m  56.77 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
544  Malthe Letting  2001  0111AB  FARUM    50m  56.54 
408  Marius Nørgaard  2001  0115AC  AALBORG    50m  56.34 
406  Lawrence Langley  2001  0125AI  AALBORG    50m  56.19 
403  Oliver Nørgaard Frost  2002  0299AL  AALBORG    50m  56.05 
282  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    50m  56.05 
489  Valdemar Kjærgaard  2001  0149AM  AGF    50m  56.27 
124  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    50m  56.40 
556  Gustav Stahl  2002  0245AM  H2Odense    50m  56.54 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
264  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    50m  56.04 
31  Lukas Jeppesen  2001  0111AL  ERRITSØ    50m  55.70 
295  Jannick Hansen  2001  0117AD  SØLLERØD    50m  55.69 
416  Anders Vestergaard  2001  0121AJ  AALBORG    50m  55.64 
307  Roar Andersen  2001  0183AA  KVIK    50m  55.68 
269  Oliver Frølund  2001  0133AL  SILKEBORG    50m  55.69 
83  Nicklas Andersen  2001  0171AI  HELSINGE    50m  55.86 
477  Christoffer Weiss  2001  0197AD  GENTOFTE    50m  56.04 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
466  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    50m  55.30 
355  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    50m  55.29 
552  Simon Juul Henriksen  2001  0161AG  H2Odense    50m  55.22 
144  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBÆK    50m  55.19 
470  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    50m  55.21 
286  Matthias Hansen  2001  0191AH  SLAGELSE    50m  55.27 
59  Nicolai Andersen  2001  0157AT  GLADSAXE    50m  55.29 
202  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    50m  55.59 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
353  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  TRITON B    50m  54.78 
116  Laurits Kenskov  2001  0145AC  HERLEV    50m  54.36 
63  Frederik Riedel Lentz  2001  0187AN  GLADSAXE    50m  53.87 
139  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBÆK    50m  53.07 
386  Chris Lund Rasmussen  2001  0177AO  VIBORG    50m  53.60 
206  Matthias Bach Mikkelsen  2000  0029AM  KOLDING    50m  54.20 
294  Christoffer H. Andersen  2002  0285AH  SØLLERØD    50m  54.71 
498  Magnus Dyg Holme  2002  0205AG  IKAST    50m  54.93 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
60  Christian Crone  2001  0147AB  GLADSAXE    50m  54.78 
102  Julius Munk  2000  0055AA  HELSINGØR    50m  54.28 
550  Malthe Burgaard  2000  0071AA  H2Odense    50m  53.73 
476  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  52.30 
117  Felix Lund  2001  0123AM  HERLEV    50m  53.54 
24  Malthe Lindeblad  2001  0125AS  DELTA    50m  54.03 
313  Jonas M. Jørgensen  2001  0193AA  KVIK    50m  54.51 
11  Mathias Vestergaard  2001  0175AC  HOVEDSTAD    50m  54.91 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
197  Rasmus Danielsen  2001  0183AB  KØGE    50m  54.71 
36  Martin H. Abel  2001  0197AF  ESBJERG    50m  54.22 
217  William Textor Broch  2001  0157AD  LYNGBY    50m  53.62 
174  Rasmus Udbye  2000  0007AM  HORSENS    50m  51.52 
548  Andreas Bui  2000  0031AJ  H2Odense    50m  53.11 
288  Gustav Jørgensen  2000  0075AP  SLAGELSE    50m  54.02 
119  Nicklas Östman Pedersen  2002  0231AC  HERLEV    50m  54.40 
113  Tobias Dan Hansen  2002  0243AC  HERLEV    50m  54.80 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark