2018-12-12   01:42:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  05 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  09:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
 
Løb 3, 100m Frisvømning Damer  Indledende (10) 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
555  Anna Skovmand  2003  0344AV  H2Odense    50m  1:06.00 
492  Maria Mehlsen  2003  0392AX  AGF    50m  1:04.94 
478  Freja Romanski  2003  0308AI  PINGVINEN    50m  1:04.09 
220  Viktoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    50m  1:04.59 
79  Pernille Thastrup Hansen  2003  0374BD  HSK    50m  1:04.96 
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
169  Mie Buch Nielsen  2001  0188AH  HORSENS    50m  1:03.93 
20  Sofie Trekær Klausen  2003  0364AD  BRÆDSTRUP    50m  1:03.91 
Emilia Naledi Madonsela  2003  0394AV  HOVEDSTAD    50m  1:03.80 
213  Cathrine Toftelund Larsen  2003  0306AO  LYNGBY    50m  1:03.43 
128  Anne Dybro Nielsen  2003  0336AW  HERNING    50m  1:03.54 
439  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  SLANGERUP    50m  1:03.91 
510  Josephine B. U. Danielsen  2003  0326AD  VATCPH-STT    50m  1:03.92 
257  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    50m  1:03.93 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Claudia Sperling  2002  0222AL  LYNGBY    50m  1:03.24 
509  Caroline Veggerby  2003  0318AN  VI39    50m  1:03.08 
183  Mie Bidsted Hansen  2003  0392AG  HVIDOVRE    50m  1:02.74 
25  Anna Pave Ottesen  2003  0338BD  DELTA    50m  1:02.59 
314  Chastine Melhede  2002  0292AZ  KVIK    50m  1:02.66 
15  Luna Gammelgaard  2003  0382AD  HOVEDSTAD    50m  1:02.94 
240  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    50m  1:03.21 
201  Line Nøhr Petersen  2003  0378AI  KØGE    50m  1:03.40 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
47  Emma Jørgensen  2001  0182AV  ESBJERG    50m  1:02.50 
208  Sofia Norre Bendt  2003  0316AG  LYNGBY    50m  1:02.42 
503  Thippe de Neergaard  2003  0368AL  VAT CPH-MK    50m  1:02.31 
308  Caroline Brink  2003  0316AE  KVIK    50m  1:02.17 
379  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    50m  1:02.25 
147  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    50m  1:02.38 
473  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    50m  1:02.50 
254  Therese Sand Frederiksen  2003  0374AT  ALLERØD    50m  1:02.54 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
516  Melanie Eggertsen  2002  0232AI  NAKSKOV    50m  1:02.08 
120  Anna Wrist-Elkjær  2003  0398AE  HERLEV    50m  1:02.00 
40  Cecilie Christensen  2002  0208AV  ESBJERG    50m  1:01.84 
298  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    50m  1:01.75 
194  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  KØGE    50m  1:01.80 
168  Karoline Lagoni  2003  0324AE  HORSENS    50m  1:01.96 
157  Emma Fjordside Jensen  2003  0344AX  HOLSTEBRO    50m  1:02.02 
505  Lærke Rask Sander  2002  0212AL  VAT CPH-MK    50m  1:02.12 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
88  Freja Stenbækgård  2003  0306AJ  HELSINGØR    50m  1:01.65 
242  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    50m  1:01.46 
281  Sofie Andersen  2001  0174AM  SLAGELSE    50m  1:01.34 
436  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  LAKSEN    50m  1:01.29 
231  Caroline Broholm  2003  0338AA  RINGE    50m  1:01.29 
258  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  1:01.38 
228  Marie Christensen  2002  0272AI  ODDER    50m  1:01.48 
467  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    50m  1:01.73 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
89  Mathilde Menck Nielsen  2002  0246AC  HELSINGØR    50m  1:01.28 
545  Stine Saaby Schmidt  2002  0258AI  FARUM    50m  1:01.20 
527  Alberte Ehrenreich-Birn  2003  0382AJ  VEJLE    50m  1:01.12 
434  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  JYLLINGE    50m  1:00.84 
523  Cecilie B. Andersen  2001  0116AI  VEJLE    50m  1:00.86 
402  Camilla Brøgger-Andersen  2002  0246AQ  AALBORG    50m  1:01.18 
494  Signe Villumsen  2001  0146AQ  AGF    50m  1:01.25 
62  Frederikke Marie Hansen  2003  0358AH  GLADSAXE    50m  1:01.28 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
311  Sarah Sirek Hansen  2003  0352AB  KVIK    50m  1:00.41 
352  Liva Palmund  2002  0246AA  TRITON B    50m  59.97 
536  Sofie Theophil Petersen  2003  0312AH  VEJLE    50m  59.47 
245  Andrea Paaske  2001  0186AF  ROSKILDE    50m  58.98 
203  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KØGE    50m  59.22 
383  Rebecca E. Jacobsen  2003  0318AO  VIBORG    50m  59.71 
384  Louise D. Liboriussen  2002  0242AV  VIBORG    50m  1:00.25 
407  Mille Moeslund Lausen  2002  0258AF  AALBORG    50m  1:00.79 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
319  Tine Petersen  2003  0304AO  KVIK    50m  1:00.40 
227  Karina Høybye Olesen  2001  0106AA  NYBORG    50m  59.95 
48  Caroline Laursen  2002  0224AW  ESBJERG    50m  59.39 
399  Louise Bach Andersen  2001  0164AM  AALBORG    50m  58.85 
368  Sarah Missing  2001  0192AN  VEST    50m  59.12 
224  Iben Bak  2001  0124AH  NYBORG    50m  59.64 
164  Josefine Due Christensen  2001  0166AT  HORSENS    50m  1:00.12 
65  Gro Grinda Rasmussen  2003  0372AF  GLADSAXE    50m  1:00.73 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
37  Michelle Kramer Andersen  2003  0358AT  ESBJERG    50m  1:00.25 
343  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    50m  59.77 
529  Line J. V. Hededal  2001  0186AG  VEJLE    50m  59.26 
321  Julie Krøyer Svendsen  2002  0222AA  KVIK    50m  58.26 
90  Karla Louise Balle  2001  0122AO  HELSINGØR    50m  59.03 
413  Lisa Rijkhoff  2001  0136AF  AALBORG    50m  59.57 
549  My Phuong Bui  2003  0322AS  H2Odense    50m  1:00.11 
412  Johanne Marie Poulsen  2001  0144AC  AALBORG    50m  1:00.68 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark