2018-09-26   10:56:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  05 juli 2018   
  Stævne by  Nørresundby    Udskriftstidspunkt  09:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  05 juli 2018         
 
 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer  Indledende (3) 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 
 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
437  Morten Østergaard  2002  0209AC  LAKSEN    50m  5:08.89 
181  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    50m  5:07.00 
401  Christian Bonde  2001  0193AM  AALBORG    50m  5:00.88 
260  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    50m  5:02.38 
67  Oliver Steenberg  2002  0225AE  GLADSAXE    50m  5:07.45 
330  Elias Hanghøj Jonsson  2002  0265AI  S 68    50m  5:10.24 
               

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
538  Mads Sørensen  2001  0139AF  VEJLE    50m  4:53.60 
159  Mathias Rasmussen  2001  0175AH  HOLSTEBRO    50m  4:51.91 
195  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  KØGE    50m  4:45.79 
318  Jakob Strunge Nissen  2002  0291AC  KVIK    50m  4:38.59 
267  Ulrik Blach Petersen  2001  0177AC  BIRKERØD    50m  4:41.90 
557  Mads Sørensen  2000  0097AC  H2Odense    50m  4:49.98 
483  Christian L H Frederiksen  2001  0103AL  AGF    50m  4:53.01 
140  Christopher H. Brown  2002  0297AQ  HOLBÆK    50m  4:58.22 

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
358  Oliver Thor Sørensen  2000  0081AA  TRITON B    50m  4:53.25 
162  Nicolaj Løth Andersen  2001  0173AC  HORSENS    50m  4:50.81 
340  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    50m  4:43.91 
61  Alfred August Grubert  2001  0197AI  GLADSAXE    50m  4:38.50 
137  David Arneskov  2002  0287AC  HOLBÆK    50m  4:40.31 
248  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  ROSKILDE    50m  4:49.44 
531  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  0121AH  VEJLE    50m  4:52.54 
300  Christoffer Weiss  2002  0273AE  SØLLERØD    50m  4:57.04 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 juli 2018 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark