Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
08 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
465 |
1 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:19.45 |
123 |
2 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:19.33 |
188 |
3 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
IHF |
|
50m |
1:18.93 |
209 |
4 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:18.09 |
16 |
5 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:18.90 |
7 |
6 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:19.30 |
168 |
7 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
50m |
1:19.34 |
438 |
8 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
SLANGERUP |
|
50m |
1:19.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
298 |
1 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
1:17.75 |
507 |
2 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
50m |
1:17.60 |
308 |
3 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
1:16.71 |
350 |
4 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
1:16.69 |
487 |
5 |
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
AGF |
|
50m |
1:16.71 |
433 |
6 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
50m |
1:17.26 |
92 |
7 |
Sofie Villum Færch |
2002 |
0286AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:17.69 |
154 |
8 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
0154AX |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:18.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
344 |
1 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
1:16.48 |
111 |
2 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
HERLEV |
|
50m |
1:16.45 |
219 |
3 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
0318AP |
LYSENG |
|
50m |
1:16.08 |
51 |
4 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
1:13.86 |
411 |
5 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
50m |
1:14.44 |
351 |
6 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
1:16.09 |
204 |
7 |
Cecilie Batz |
2003 |
0386AT |
KOLDING |
|
50m |
1:16.48 |
143 |
8 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:16.58 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|