Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
06 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
16:19 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
145 |
1 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
50m |
2:34.59 |
505 |
2 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:33.82 |
2 |
3 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:32.30 |
410 |
4 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
50m |
2:31.85 |
383 |
5 |
Rebecca E. Jacobsen |
2003 |
0318AO |
VIBORG |
|
50m |
2:32.00 |
114 |
6 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
HERLEV |
|
50m |
2:33.47 |
468 |
7 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:34.09 |
255 |
8 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:34.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
291 |
1 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
2:30.51 |
216 |
2 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
2:30.15 |
20 |
3 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
0364AD |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
2:27.81 |
467 |
4 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:27.06 |
371 |
5 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
2:27.77 |
266 |
6 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
2:30.11 |
257 |
7 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:30.32 |
62 |
8 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:31.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
0338AR |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:26.74 |
516 |
2 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
50m |
2:25.75 |
166 |
3 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
2:24.34 |
4 |
4 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:20.86 |
352 |
5 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
2:21.86 |
58 |
6 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:24.54 |
258 |
7 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:26.25 |
8 |
8 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:26.87 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:19 |
|