Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
06 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:28.15 2017-07-28 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
257 |
3 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:58.44 |
6 |
4 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:56.59 |
275 |
5 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
0368BB |
SKANDERBOR |
|
50m |
2:58.24 |
223 |
6 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
0354AW |
NYBORG |
|
50m |
3:04.51 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
345 |
1 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
50m |
2:54.74 |
127 |
2 |
Alberte Schnieber Klausen |
2002 |
0224AT |
HERNING |
|
50m |
2:54.33 |
507 |
3 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
50m |
2:54.13 |
400 |
4 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
50m |
2:53.23 |
262 |
5 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:53.55 |
75 |
6 |
Signe Frits Nielsen |
2002 |
0266AN |
HSK |
|
50m |
2:54.31 |
432 |
7 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
50m |
2:54.58 |
105 |
8 |
Amanda Hietala |
2002 |
0204AK |
HELSINGØR |
|
50m |
2:54.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
5 |
1 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:52.79 |
317 |
2 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
50m |
2:52.05 |
208 |
3 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:51.38 |
37 |
4 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
ESBJERG |
|
50m |
2:51.10 |
201 |
5 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
50m |
2:51.26 |
214 |
6 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
2:51.85 |
231 |
7 |
Caroline Broholm |
2003 |
0338AA |
RINGE |
|
50m |
2:52.39 |
97 |
8 |
Mia Mørk Kuramoto |
2003 |
0356AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
2:52.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
50m |
2:50.35 |
536 |
2 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
VEJLE |
|
50m |
2:50.06 |
547 |
3 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
H2Odense |
|
50m |
2:49.94 |
123 |
4 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:49.70 |
369 |
5 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
VEST |
|
50m |
2:49.72 |
209 |
6 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:50.01 |
487 |
7 |
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
AGF |
|
50m |
2:50.32 |
2 |
8 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:50.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
433 |
1 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
50m |
2:48.55 |
216 |
2 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
2:48.31 |
154 |
3 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
0154AX |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:48.04 |
515 |
4 |
Johanne A Andersson |
2003 |
0302AD |
FREM |
|
50m |
2:47.47 |
367 |
5 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
50m |
2:47.88 |
16 |
6 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:48.05 |
188 |
7 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
IHF |
|
50m |
2:48.36 |
19 |
8 |
Julia Harpøth |
2002 |
0208AX |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
2:49.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
532 |
1 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
0322AG |
VEJLE |
|
50m |
2:46.37 |
204 |
2 |
Cecilie Batz |
2003 |
0386AT |
KOLDING |
|
50m |
2:44.87 |
151 |
3 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:41.26 |
308 |
4 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
2:36.75 |
350 |
5 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
2:40.75 |
92 |
6 |
Sofie Villum Færch |
2002 |
0286AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
2:43.56 |
219 |
7 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
0318AP |
LYSENG |
|
50m |
2:45.51 |
221 |
8 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
50m |
2:47.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:46.37 |
143 |
2 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:44.04 |
51 |
3 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
2:41.24 |
306 |
4 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
50m |
2:36.48 |
351 |
5 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
2:39.56 |
315 |
6 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
50m |
2:43.08 |
298 |
7 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
2:45.37 |
43 |
8 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
0134AI |
ESBJERG |
|
50m |
2:47.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
HERLEV |
|
50m |
2:46.18 |
112 |
2 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
HERLEV |
|
50m |
2:43.88 |
411 |
3 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
50m |
2:41.05 |
344 |
4 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
2:35.87 |
256 |
5 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
2:38.57 |
438 |
6 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
SLANGERUP |
|
50m |
2:42.47 |
377 |
7 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
50m |
2:45.24 |
284 |
8 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
2:46.97 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|