Startliste for VAT Copenhagen Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
VAT Copenhagen Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
15:04 |
|
|
Arrangør |
VAT Copenhagen |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer |
Finaler (3) |
Sponsor: Albertslund Vagt |
|
Heat 1 (3) (Årg. 2005-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
0 |
Jonathan Skadhauge |
2005 |
0509AE |
VATCPH-STT |
|
50m |
38.50 |
29 |
1 |
Vincent Borup Schärer |
2006 |
0675AB |
GTI |
|
50m |
38.05 |
216 |
2 |
Tobias Melhede |
2006 |
0653AA |
KVIK |
|
50m |
37.08 |
16 |
3 |
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
GTI |
|
50m |
36.64 |
22 |
4 |
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
0513AF |
GTI |
|
50m |
34.28 |
325 |
5 |
Nicholas Simson |
2005 |
0527AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
35.06 |
95 |
6 |
Zacharias Houmann |
2006 |
0615AG |
RINGSTED |
|
50m |
37.00 |
269 |
7 |
Peter K. M. Petersen |
2006 |
0665AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
37.89 |
281 |
8 |
Sune Vergmann |
2005 |
0595AH |
VATCPH-STT |
|
50m |
38.30 |
195 |
9 |
Emil Espinoza |
2006 |
0623AL |
KVIK |
|
50m |
38.72 |
|
|
Heat 2 (3) (Årg. 2003-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
176 |
1 |
Thor Bjørn Skinne |
2003 |
0363AQ |
SOLRØD |
|
50m |
39.23 |
205 |
2 |
Alexander Hillhouse |
2004 |
0461AL |
KVIK |
|
50m |
38.71 |
315 |
3 |
Alex Baes Maidens |
2004 |
0495AH |
VAT CPH-MK |
|
50m |
38.17 |
156 |
4 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
50m |
33.00 |
351 |
5 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
VATCPH-STT |
|
50m |
36.57 |
324 |
6 |
Grigory Selivanov |
2004 |
|
VAT CPH-MK |
|
50m |
38.56 |
277 |
7 |
Christian Skriver |
2004 |
0487AR |
VATCPH-STT |
|
50m |
39.17 |
274 |
8 |
Victor Schnabelrauch |
2003 |
0331AS |
VATCPH-STT |
|
50m |
40.98 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
61 |
0 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
50m |
31.98 |
223 |
1 |
Frederik Nerving |
1997 |
9771AP |
KVIK |
|
50m |
31.45 |
101 |
2 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
50m |
31.28 |
224 |
3 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
50m |
29.98 |
225 |
4 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
9429AB |
KVIK |
|
50m |
28.65 |
239 |
5 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
9787AB |
KVIK |
|
50m |
29.51 |
14 |
6 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.36 |
13 |
7 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
31.36 |
4 |
8 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
31.57 |
304 |
9 |
August Hertz Bugge |
2000 |
0089AU |
VAT CPH-MK |
|
50m |
32.36 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH |
Udskriftstidspunkt |
15:04 |
|