Program för UGP 3 2017-2018, Malmö
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
21:04 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
328 |
2 |
Hugo Härjesten |
2004 |
AV0504 |
SK RINGSJÖ |
|
50m |
|
147 |
3 |
David Hallstäde |
2004 |
AN9704 |
POSEIDON |
|
50m |
|
123 |
4 |
Malte Persson |
2005 |
AO1305 |
MKK |
|
25m |
3:50.73 |
140 |
5 |
Philip Björkman |
2005 |
AC9105 |
POSEIDON |
|
25m |
3:59.52 |
203 |
6 |
Daniel Novosel |
2002 |
AS3102 |
SK SYDSIM |
|
50m |
|
169 |
7 |
Alexander Shleev |
2005 |
AU5305 |
POSEIDON |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
187 |
1 |
Melvin Andersson |
2003 |
AK7903 |
SK SYDSIM |
|
25m |
3:31.86 |
238 |
2 |
Alexander Persson |
2004 |
AR9704 |
SK TRITON |
|
25m |
3:23.58 |
181 |
3 |
Alexander Nilsson |
2003 |
AY9903 |
SJÖBO SS |
|
25m |
3:15.20 |
318 |
4 |
Axel Vaide |
2005 |
AB2705 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
3:06.12 |
302 |
5 |
Noah Andersen |
2005 |
AD5105 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
3:11.33 |
131 |
6 |
Vincent Tran |
2004 |
AK6504 |
MKK |
|
25m |
3:19.37 |
225 |
7 |
Jens Magnusson |
2005 |
AJ2505 |
SK TRITON |
|
25m |
3:31.68 |
150 |
8 |
Victor Khan-Amidy |
2004 |
AQ8904 |
POSEIDON |
|
25m |
3:33.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
320 |
1 |
Andre Wester |
2003 |
AO4303 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:58.63 |
326 |
2 |
Vincent Hua |
2004 |
AS2704 |
SK RINGSJÖ |
|
25m |
2:56.55 |
154 |
3 |
Jakob Lindskoug |
2004 |
AN8704 |
POSEIDON |
|
25m |
2:54.16 |
327 |
4 |
Anthon Huasson |
2004 |
AO2304 |
SK RINGSJÖ |
|
25m |
2:52.36 |
237 |
5 |
Oscar Palmqvist |
2000 |
AF9300 |
SK TRITON |
|
25m |
2:53.87 |
135 |
6 |
Daniel Alim |
2003 |
AM2903 |
POSEIDON |
|
25m |
2:54.64 |
35 |
7 |
Malte Laurén |
2004 |
AE1704 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:58.07 |
30 |
8 |
Jacob Hansson |
2002 |
AM8902 |
SK HAJEN |
|
25m |
3:02.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
10 |
1 |
Jakob Petersen |
2001 |
AD9901 |
SS DELFIN |
|
25m |
2:50.21 |
133 |
2 |
Svante Vilhelmsson |
2003 |
AQ0503 |
MKK |
|
25m |
2:48.94 |
104 |
3 |
Alexander Kulagowski |
2002 |
AV3502 |
MKK |
|
25m |
2:45.53 |
304 |
4 |
Stig Greiner |
2003 |
AM0703 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:44.80 |
230 |
5 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
AA8302 |
SK TRITON |
|
25m |
2:45.10 |
227 |
6 |
Sebastian Mickelsson |
2001 |
AM0501 |
SK TRITON |
|
50m |
2:46.94 |
261 |
7 |
Petter Jörud |
2003 |
AN9903 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:49.64 |
287 |
8 |
Emil Jespersen |
2001 |
AI9901 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:50.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
87 |
1 |
Joaquin Diaz |
2001 |
AH4101 |
MKK |
|
25m |
2:35.54 |
6 |
2 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
25m |
2:32.63 |
47 |
3 |
Filip Cederholm |
2003 |
AI0303 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:31.24 |
298 |
4 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:24.19 |
297 |
5 |
Gustaf Persson |
2001 |
AJ4301 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:27.23 |
79 |
6 |
Axel Andrén |
2001 |
AD6301 |
MKK |
|
25m |
2:31.35 |
220 |
7 |
Linus Forsgren |
2003 |
AA1103 |
SK TRITON |
|
25m |
2:33.68 |
84 |
8 |
Bo Beckman |
2002 |
AI4902 |
MKK |
|
25m |
2:36.66 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
21:04 |
|