Program för UGP 3 2017-2018, Malmö
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
21:03 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Finaler (13) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
165 |
1 |
Julia Rieschel |
2003 |
BF8203 |
POSEIDON |
|
25m |
2:28.40 |
171 |
2 |
Teodora Stankovic |
2005 |
BJ1205 |
POSEIDON |
|
50m |
|
5 |
3 |
Rebecka Ungureanu |
2004 |
AX7404 |
BROMÖLLA |
|
25m |
3:24.05 |
197 |
4 |
Rakel Johannisson |
2004 |
AQ2604 |
SK SYDSIM |
|
25m |
3:21.06 |
283 |
5 |
Filippa Fredbo |
2001 |
BD6801 |
YSTADS SS |
|
25m |
3:21.70 |
159 |
6 |
Anna Markenlöv |
2005 |
AX4805 |
POSEIDON |
|
50m |
|
149 |
7 |
Elin Jannasch |
2005 |
BN1405 |
POSEIDON |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
148 |
1 |
Louise Hörup |
2004 |
BN4204 |
POSEIDON |
|
25m |
3:08.89 |
156 |
2 |
Cecila Lång Rune |
2005 |
BH4605 |
POSEIDON |
|
25m |
3:01.32 |
291 |
3 |
Anna Melgar |
2004 |
AD6204 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:57.44 |
194 |
4 |
Lova Flemming |
2004 |
AZ2204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:55.35 |
306 |
5 |
Klara Harrysson |
2004 |
AM3604 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:55.52 |
2 |
6 |
Nova Johansson |
2005 |
AM2405 |
BROMÖLLA |
|
25m |
3:00.39 |
314 |
7 |
Caisa Renström |
2004 |
AH8404 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
3:02.47 |
163 |
8 |
Emma Pjanic |
2005 |
BH3605 |
POSEIDON |
|
25m |
3:15.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
138 |
1 |
Alva Bergstrand |
2003 |
BM9403 |
POSEIDON |
|
25m |
2:51.52 |
114 |
2 |
Öznur Metovska |
2005 |
BL6605 |
MKK |
|
25m |
2:50.66 |
217 |
3 |
Mollie Dalengran |
2004 |
BT1604 |
SK TRITON |
|
25m |
2:50.24 |
151 |
4 |
Alice Klasholm |
2004 |
BS5204 |
POSEIDON |
|
25m |
2:46.03 |
189 |
5 |
Ella Bodell |
2005 |
AX2605 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:47.79 |
118 |
6 |
Nora Olsson |
2005 |
AW9805 |
MKK |
|
25m |
2:50.30 |
202 |
7 |
Jennifer Norlén |
2005 |
AX8405 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:51.06 |
168 |
8 |
Mira Sandberg |
2004 |
BS8204 |
POSEIDON |
|
25m |
2:51.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
99 |
1 |
Hanna Johansson |
2004 |
BJ4404 |
MKK |
|
25m |
2:42.60 |
190 |
2 |
Jennie Christiansen |
2004 |
AL3204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:41.60 |
263 |
3 |
Nike Källkvist |
2004 |
AZ5204 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:40.33 |
277 |
4 |
Maya Wallström |
2004 |
AT4804 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:38.93 |
329 |
5 |
Frida Pekberg |
2004 |
AG0404 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:39.49 |
39 |
6 |
Olivia Pantzar |
2004 |
AG5404 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:40.53 |
209 |
7 |
Lovisa Yngvesson |
2004 |
BK5204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:41.82 |
12 |
8 |
Isabelle Blücher |
2003 |
BS3803 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:44.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
178 |
1 |
Mathilde Berild Andersen |
2004 |
BF5204 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:37.20 |
223 |
2 |
Ida Jeppsson |
2004 |
AW5804 |
SK TRITON |
|
25m |
2:36.19 |
105 |
3 |
Mia Lang |
2002 |
BO8402 |
MKK |
|
25m |
2:35.75 |
53 |
4 |
Fanny Hess |
2004 |
AD4404 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:35.10 |
64 |
5 |
Emilia Berg |
2005 |
AJ2605 |
SK LÖDDE |
|
25m |
2:35.73 |
136 |
6 |
Johanna Andersson Medhanie |
2005 |
AG0405 |
POSEIDON |
|
25m |
2:35.98 |
80 |
7 |
Beatrice Ask |
2005 |
AG3405 |
MKK |
|
25m |
2:36.90 |
153 |
8 |
Alma Lindberg |
2002 |
AQ4202 |
POSEIDON |
|
25m |
2:37.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
253 |
1 |
Nelly Ahmadi |
2005 |
AX1805 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:32.71 |
40 |
2 |
Lova Persson |
2004 |
AD7604 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:31.37 |
262 |
3 |
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
AW9602 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:30.84 |
41 |
4 |
Isabell Tretinjak |
2003 |
AH1203 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:30.52 |
278 |
5 |
Thea Wicknertz |
2005 |
AT3405 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:30.56 |
127 |
6 |
Anna Stenberg |
2005 |
AA3405 |
MKK |
|
25m |
2:31.27 |
257 |
7 |
Alice Devinder |
2004 |
BG8604 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:32.24 |
141 |
8 |
Emma Bontidean |
2003 |
AW1803 |
POSEIDON |
|
25m |
2:34.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
50 |
1 |
Emelie Ek-Värn |
2004 |
AJ8604 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:29.59 |
134 |
2 |
Mikaela Virc |
2003 |
AV6403 |
MKK |
|
25m |
2:29.29 |
113 |
3 |
Emma Mattson |
2003 |
BO5803 |
MKK |
|
25m |
2:28.35 |
146 |
4 |
Sofia Hake |
2003 |
BD4403 |
POSEIDON |
|
25m |
2:27.46 |
289 |
5 |
Elin Kjellberg |
2003 |
AJ7803 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:28.31 |
26 |
6 |
Thea Dahlqvist |
2003 |
AR4603 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:29.05 |
143 |
7 |
Matilda Carlberg |
2002 |
AX6402 |
POSEIDON |
|
25m |
2:29.57 |
312 |
8 |
Ella Persson |
2004 |
AJ2604 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:30.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
77 |
1 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
25m |
2:26.72 |
274 |
2 |
Elin Svensson |
2002 |
AW3802 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:26.29 |
51 |
3 |
Katja Haglund |
2003 |
BW9203 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:25.70 |
310 |
4 |
Emma Palmquist |
2000 |
AS1400 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:25.09 |
292 |
5 |
Sara Melgar |
2002 |
AA8602 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:25.20 |
58 |
6 |
Wilma Rundblad |
2003 |
AP5803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:26.26 |
276 |
7 |
Kajsa Söderholm |
2004 |
AN2404 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:26.70 |
192 |
8 |
Emilia Eek |
2001 |
AP0401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:27.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
43 |
1 |
Freja Werker |
2003 |
AH3203 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:24.36 |
305 |
2 |
Nelly Hansson |
2004 |
AG9204 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:23.88 |
37 |
3 |
Hanna Nilsson |
2000 |
AR1800 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:23.44 |
65 |
4 |
Filippa Dihle |
2003 |
AR6203 |
SK LÖDDE |
|
25m |
2:23.25 |
244 |
5 |
Antonia Sandblom |
2003 |
AG4603 |
SK TRITON |
|
25m |
2:23.36 |
155 |
6 |
Sofia Lund |
2003 |
BP4803 |
POSEIDON |
|
25m |
2:23.67 |
233 |
7 |
Nina Nolén |
2002 |
AY1402 |
SK TRITON |
|
25m |
2:23.91 |
295 |
8 |
Irma Nilsson |
2004 |
AD5204 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:25.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
48 |
1 |
Josefin Dellhede |
2003 |
AD3403 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:22.91 |
201 |
2 |
Johanna Melin |
2003 |
AL7403 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:22.27 |
55 |
3 |
Linnéa Lindh |
2003 |
AI3803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:21.47 |
214 |
4 |
Maja Blomliden |
2004 |
AW1804 |
SK TRITON |
|
25m |
2:20.83 |
86 |
5 |
Ida Björkdahl |
2002 |
AJ4202 |
MKK |
|
25m |
2:21.00 |
24 |
6 |
Elsa Bitzén |
2003 |
AD8203 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:21.71 |
205 |
7 |
Lina Ostreus |
2002 |
AV4202 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:22.32 |
239 |
8 |
Isabel Persson |
2004 |
AB3804 |
SK TRITON |
|
25m |
2:23.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
213 |
1 |
Maja Björnström |
2005 |
AD2205 |
SK TRITON |
|
25m |
2:20.39 |
34 |
2 |
Ella Laurén |
2001 |
AO1201 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:19.43 |
268 |
3 |
Klara Rödin |
2003 |
AE2603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:18.75 |
322 |
4 |
Thea Brünjes |
2004 |
BF3604 |
KIVIK |
|
25m |
2:18.01 |
325 |
5 |
Julia Olsson |
2004 |
AL0804 |
KIVIK |
|
25m |
2:18.56 |
63 |
6 |
Hannah Fritz |
2003 |
BB5603 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:19.14 |
32 |
7 |
Ella Jeppsson |
2003 |
AD0403 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:19.50 |
186 |
8 |
Clara Steen |
2003 |
BE3603 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:20.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
11 |
1 |
Emma Ragnarsson |
2004 |
AI4203 |
SS DELFIN |
|
25m |
2:17.71 |
76 |
2 |
Carolina Åsberg |
2002 |
AJ1802 |
SK LÖDDE |
|
25m |
2:17.38 |
49 |
3 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:15.82 |
54 |
4 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:15.46 |
176 |
5 |
Tilda Ericsson |
2002 |
AH0402 |
S 71 |
|
25m |
2:15.78 |
33 |
6 |
Elin Lackegård |
2000 |
AR9600 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:16.21 |
198 |
7 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:17.58 |
29 |
8 |
Ella Gutenwik |
2004 |
AQ1804 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:17.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
9 |
1 |
Astrid Nilsson |
2004 |
AA3604 |
SS DELFIN |
|
25m |
2:13.27 |
38 |
2 |
Sara Nobrell |
2002 |
BM1402 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:12.06 |
85 |
3 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
BG9603 |
MKK |
|
25m |
2:11.08 |
177 |
4 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
2:04.62 |
323 |
5 |
Olivia Hansson |
2003 |
AP5403 |
KIVIK |
|
25m |
2:08.01 |
116 |
6 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
25m |
2:11.37 |
128 |
7 |
Sara Stenberg |
2001 |
AA8601 |
MKK |
|
25m |
2:12.14 |
97 |
8 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
25m |
2:13.32 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
21:03 |
|