Startliste for Hansen Flødeis A6 Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Hansens Flødeis A6 Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Jyllinge |
|
Udskriftstidspunkt |
07:03 |
|
|
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (14) |
Sponsor: Hansens Flødeis |
A6 Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 1:01.85 - 04-30-2011 |
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 00.55,99 - 13-12-2013 |
|
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
240 |
2 |
Lotta Valcke |
2006 |
0672AW |
ROSKILDE |
|
25m |
|
337 |
3 |
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
TRITON B |
|
25m |
|
25 |
4 |
Julie Vilhelmsen |
2008 |
0872AL |
FR.SUND |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
488 |
2 |
Nicoline Sejer Ravn |
2008 |
|
A6 |
|
25m |
|
414 |
3 |
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
|
A6 |
|
25m |
|
492 |
4 |
Clara Scheibye |
2008 |
|
A6 |
|
25m |
|
237 |
5 |
Frederikke Olsen |
2006 |
0662AW |
ROSKILDE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
451 |
1 |
Liv Frost Juhler |
2008 |
|
A6 |
|
25m |
|
10 |
2 |
Ellen Lunn |
2008 |
0884AE |
FR.SUND |
|
25m |
|
293 |
3 |
Dagmar Rønnow |
2008 |
0852AI |
KVIK |
|
25m |
|
258 |
4 |
Ida Fam |
2008 |
0802AD |
KVIK |
|
25m |
|
436 |
5 |
Signe Grynnerup |
2009 |
0946AE |
A6 |
|
25m |
|
292 |
6 |
Victoria Moon Rosendal |
2008 |
0868AH |
KVIK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
228 |
1 |
Caroline Bluhm |
2006 |
0632AW |
ROSKILDE |
|
25m |
|
387 |
2 |
Signe Gyldenkærne |
2006 |
0656AQ |
VORDINGB |
|
25m |
2:18.25 |
480 |
3 |
Melanie Arentoft Petersen |
2007 |
0784AL |
A6 |
|
25m |
2:03.57 |
268 |
4 |
Ronja Friborg Johnsen |
2008 |
0898AH |
KVIK |
|
25m |
2:10.39 |
266 |
5 |
Alberte K. Jakobsen |
2008 |
0822AF |
KVIK |
|
25m |
|
23 |
6 |
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
FR.SUND |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Nanna Holmegaard Larsen |
2005 |
0588AW |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:58.99 |
24 |
2 |
Asta Fehrend Vejlbo |
2007 |
0772AK |
FR.SUND |
|
25m |
1:57.72 |
296 |
3 |
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
KVIK |
|
25m |
1:51.96 |
424 |
4 |
Nicoline B. Cederlund |
2007 |
0724AF |
A6 |
|
25m |
1:52.68 |
254 |
5 |
Ingrid Stokholm Ellehøj |
2007 |
0752AJ |
KVIK |
|
25m |
1:58.24 |
288 |
6 |
Maja Procter |
2008 |
0898AE |
KVIK |
|
25m |
2:02.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Lianne Jing Nielsen |
2005 |
0544AX |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:48.70 |
122 |
2 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:42.71 |
239 |
3 |
Silje Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:41.80 |
372 |
4 |
Daniella Li West |
2006 |
0664AI |
TRITON B |
|
50m |
1:42.69 |
289 |
5 |
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
0836AA |
KVIK |
|
50m |
1:44.86 |
265 |
6 |
Freja Fyller Jacobsen |
2007 |
0774AJ |
KVIK |
|
25m |
1:49.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
305 |
1 |
Kirsten Vedsted |
2008 |
0872AE |
KVIK |
|
50m |
1:39.89 |
142 |
2 |
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
0508AK |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:37.84 |
472 |
3 |
Camille Hedvig Miolane |
2007 |
0768AI |
A6 |
|
50m |
1:36.96 |
394 |
4 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
0716AD |
VORDINGB |
|
50m |
1:37.18 |
391 |
5 |
Silja Sol Jørgensen |
2005 |
0522AW |
VORDINGB |
|
50m |
1:39.00 |
250 |
6 |
Mie Bysand |
2007 |
0706AJ |
KVIK |
|
50m |
1:40.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
397 |
1 |
Maja Raalund |
2003 |
0316BB |
VORDINGB |
|
25m |
1:35.50 |
139 |
2 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
0782AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:34.54 |
8 |
3 |
Tilde Rytz Jørgensen |
2007 |
0724AE |
FR.SUND |
|
25m |
1:34.17 |
368 |
4 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
50m |
1:34.27 |
460 |
5 |
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
A6 |
|
50m |
1:35.47 |
255 |
6 |
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
KVIK |
|
50m |
1:35.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Ronja Skriver Fabricius |
2006 |
0642AP |
KVIK |
|
25m |
1:32.89 |
2 |
2 |
Line Appel |
2007 |
0778AG |
FR.SUND |
|
25m |
1:29.14 |
439 |
3 |
K-Lee Hansen |
2007 |
0756AE |
A6 |
|
25m |
1:28.65 |
433 |
4 |
Lucca Frydendahl |
2008 |
0812AB |
A6 |
|
25m |
1:29.11 |
327 |
5 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
25m |
1:32.71 |
416 |
6 |
Line L. Antvorskov |
2007 |
0734AA |
A6 |
|
50m |
1:33.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
426 |
1 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
A6 |
|
50m |
1:26.89 |
177 |
2 |
Alba Seneca |
2005 |
0576AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:24.54 |
130 |
3 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:21.60 |
261 |
4 |
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
KVIK |
|
25m |
1:24.43 |
332 |
5 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
1:25.45 |
286 |
6 |
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
KVIK |
|
25m |
1:28.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
25m |
1:18.70 |
165 |
2 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:17.86 |
336 |
3 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
TRITON B |
|
25m |
1:17.45 |
252 |
4 |
Martine Damborg |
2007 |
0742AF |
KVIK |
|
25m |
1:17.49 |
473 |
5 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 |
|
25m |
1:18.63 |
132 |
6 |
Ida Lund Järund |
2003 |
0316AO |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:19.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
0466AP |
FR.SUND |
|
25m |
1:15.80 |
419 |
2 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
A6 |
|
25m |
1:15.72 |
396 |
3 |
Freja Petersen |
2000 |
0018BE |
VORDINGB |
|
25m |
1:14.59 |
154 |
4 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:15.66 |
395 |
5 |
Maya Nykjær |
2001 |
0144AW |
VORDINGB |
|
25m |
1:15.73 |
135 |
6 |
Josefine Nielsen |
2005 |
0564AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:17.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
196 |
1 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
ROSKILDE |
|
25m |
1:14.08 |
214 |
2 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
ROSKILDE |
|
25m |
1:13.45 |
477 |
3 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
25m |
1:11.23 |
465 |
4 |
Isabel Malou Lillebæk |
2004 |
0466AT |
A6 |
|
25m |
1:11.85 |
340 |
5 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:13.93 |
129 |
6 |
Nicoline Huusfelt |
2000 |
0052AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:14.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
454 |
1 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
A6 |
|
25m |
1:09.40 |
120 |
2 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
9846AD |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:08.82 |
447 |
3 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
25m |
1:00.25 |
355 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
1:01.25 |
325 |
5 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
1:08.99 |
322 |
6 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
25m |
1:10.31 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2018 |
Licens til A6 |
Udskriftstidspunkt |
07:03 |
|