Startliste for Herning Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Herning Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
15 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
07:54 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
129 |
3 |
Lærke Hjaltson |
2004 |
0448AO |
HERNING |
|
50m |
1:32.38 |
126 |
4 |
Line Lindhardt Nielsen |
2004 |
0426AO |
HERNING |
|
50m |
1:29.66 |
128 |
5 |
Teresa Juel Winther |
2005 |
0536AP |
HERNING |
|
50m |
1:29.73 |
118 |
6 |
Laura Gam |
2001 |
0192AQ |
HERNING |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
32 |
1 |
Hanya Pedersen |
2003 |
0376BB |
ESBJERG |
|
50m |
1:25.41 |
208 |
2 |
Celeste Pind Therkildsen |
2002 |
0274AU |
VIBORG |
|
50m |
1:23.62 |
77 |
3 |
Sofie Le Fevre |
2004 |
0448AX |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
1:22.36 |
123 |
4 |
Mette Buur Holt |
2003 |
0344AT |
HERNING |
|
50m |
1:21.09 |
166 |
5 |
Caroline Nymann Sørensen |
2002 |
0232BA |
HORSENS |
|
50m |
1:22.12 |
227 |
6 |
Kristine la Cour Hjelholt |
2002 |
0272AQ |
ESBJERG |
|
50m |
1:23.00 |
22 |
7 |
Maria Mathiesen |
2004 |
0496AL |
ESBJERG |
|
50m |
1:24.82 |
148 |
8 |
Annika Toft Rasmussen |
2004 |
0414AL |
HILLERØD |
|
50m |
1:26.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Clara Jensen |
2005 |
0596AI |
HERNING |
|
50m |
1:20.87 |
177 |
2 |
Agnes Dalgas Frederiksen |
2005 |
0508AA |
KØGE |
|
50m |
1:19.51 |
167 |
3 |
Katrine Sofie Wienberg |
2002 |
0252AP |
HORSENS |
|
50m |
1:19.14 |
122 |
4 |
Frederikke Kruse |
2002 |
0278AI |
HERNING |
|
50m |
1:18.48 |
69 |
5 |
Victoria Broch |
2004 |
0404AI |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
1:18.75 |
31 |
6 |
Frederikke Møller Pedersen |
2002 |
0248AS |
ESBJERG |
|
50m |
1:19.18 |
50 |
7 |
Selma Lindberg |
2003 |
0354AU |
SILKEBORG |
|
50m |
1:20.78 |
180 |
8 |
Olivia Mai Gustafson |
2005 |
0596AC |
KØGE |
|
50m |
1:21.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Sophia Christensen |
2003 |
0326BD |
KØGE |
|
50m |
1:18.34 |
119 |
2 |
Maja Fjord Kristensen |
2002 |
0228AO |
HERNING |
|
50m |
1:18.29 |
84 |
3 |
Karoline Kristensen |
2004 |
0438AO |
DELTA |
|
50m |
1:17.83 |
104 |
4 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:16.05 |
172 |
5 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
KØGE |
|
50m |
1:17.23 |
117 |
6 |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
0442AJ |
HERNING |
|
50m |
1:17.90 |
187 |
7 |
Olivia Møller |
2004 |
0452AF |
KØGE |
|
50m |
1:18.30 |
159 |
8 |
Stinne Holst Gregersen |
2003 |
0346AX |
HORSENS |
|
50m |
1:18.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
162 |
1 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
0188AH |
HORSENS |
|
50m |
1:15.43 |
49 |
2 |
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
0304AU |
SILKEBORG |
|
50m |
1:15.34 |
183 |
3 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
50m |
1:15.30 |
204 |
4 |
Kathrine Fog |
2000 |
0072BC |
VIBORG |
|
50m |
1:15.14 |
25 |
5 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
0436AL |
ESBJERG |
|
50m |
1:15.23 |
182 |
6 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
50m |
1:15.33 |
93 |
7 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
0284AO |
H2Odense |
|
50m |
1:15.38 |
4 |
8 |
Cecilie Christensen |
2002 |
0208AV |
ESBJERG |
|
50m |
1:15.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Emilia Lønborg |
2002 |
0214AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:14.34 |
53 |
2 |
Clara Tolderlund |
2002 |
0256AK |
SILKEBORG |
|
50m |
1:13.06 |
96 |
3 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:11.61 |
224 |
4 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
AAS |
|
50m |
1:09.90 |
219 |
5 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
AAS |
|
50m |
1:11.19 |
206 |
6 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
50m |
1:12.60 |
51 |
7 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
50m |
1:13.89 |
98 |
8 |
Ida Bruhn |
2004 |
0444AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:15.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
81 |
1 |
Mie L. Bendtsen |
2002 |
0288AX |
DELTA |
|
50m |
1:14.19 |
27 |
2 |
Nanette Nikolajsen |
2000 |
0004AK |
ESBJERG |
|
50m |
1:12.73 |
157 |
3 |
Mille C. Berg |
2001 |
0102AY |
HORSENS |
|
50m |
1:11.37 |
64 |
4 |
Marlene Reitan |
2003 |
0326AY |
AGF |
|
50m |
1:09.84 |
97 |
5 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:10.55 |
91 |
6 |
Gry Floor |
2000 |
0028AR |
H2Odense |
|
50m |
1:12.06 |
192 |
7 |
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
ODDER |
|
50m |
1:13.31 |
205 |
8 |
Josefine Heuer |
2003 |
0386AM |
VIBORG |
|
50m |
1:14.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
203 |
1 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
0312AY |
VIBORG |
|
50m |
1:14.17 |
186 |
2 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
0564AB |
KØGE |
|
50m |
1:12.68 |
12 |
3 |
Kasandra Isager |
2000 |
0016BE |
ESBJERG |
|
50m |
1:11.21 |
191 |
4 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
50m |
1:08.97 |
210 |
5 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
0274AQ |
AALBORG |
|
50m |
1:10.27 |
163 |
6 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
0368AD |
HORSENS |
|
50m |
1:11.94 |
28 |
7 |
Alberte Sommerlund Pedersen |
2002 |
0262AR |
ESBJERG |
|
50m |
1:13.23 |
138 |
8 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
50m |
1:14.60 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 april 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:54 |
|