Startliste for Farum Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 16.30
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
15:41 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Damer |
Finaler (5) |
Sponsor: Sportigan |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 4:58.02 2017-05-05 |
|
Vejledende starttid 16:30 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
296 |
2 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
|
76 |
3 |
Tallulah-Belle Hocking |
2005 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
6:46.30 |
85 |
4 |
Nadia Salih |
2004 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
6:56.70 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
347 |
1 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
6:13.27 |
111 |
2 |
Agnete Høyer |
2005 |
0512AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
6:06.09 |
138 |
3 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:57.43 |
425 |
4 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
6:01.24 |
90 |
5 |
Jemima Venturi |
2004 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
6:09.20 |
180 |
6 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
50m |
6:40.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
233 |
1 |
Mathilde Skjøth-Rasmussen |
2003 |
0352AD |
HELSINGØR |
|
50m |
5:55.22 |
118 |
2 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:46.13 |
440 |
3 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
5:42.63 |
130 |
4 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:43.42 |
117 |
5 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:54.16 |
396 |
6 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
50m |
5:55.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
127 |
1 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:38.22 |
126 |
2 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:32.34 |
333 |
3 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
5:25.58 |
101 |
4 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:26.13 |
84 |
5 |
Hannah Poulter |
2003 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
5:33.89 |
133 |
6 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:38.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
Maria Iban Baker |
1998 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
5:17.60 |
369 |
2 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
5:11.85 |
373 |
3 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
5:01.37 |
87 |
4 |
Maisie Thornton |
2003 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
5:07.87 |
140 |
5 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:15.14 |
93 |
6 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:20.46 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
04 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:41 |
|