2020-11-28   18:02:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Hössö-uinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 200m Vapaauinti T-13, N 
 
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 1:50.43 2017-08-12 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:54.50 2009-09-19 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
37  Koiranen Emma  2001  HSS  01A054  50 m  2:10.15  2:06.15   
392  Bruneau Julia  1999  LaUS  99A066  25 m  2:10.51  2:10.51   
255  Peippo Pinja  1999  SiWa  99A544  50 m  2:14.98  2:10.98   
192  Pihkamäki Annukka  2004  RiUS  04A161  50 m  2:15.04  2:11.04   
143  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  50 m  2:15.35  2:11.35   
144  Leppähaara Vilma  2005  NumKis  05A009  50 m  2:16.89  2:12.89   
420  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  25 m  2:14.43  2:14.43   
417  Mustonen Nea  2004  LaUS  04A265  25 m  2:15.41  2:15.41   
432  Sakomaa Juulia  2005  LaUS  05A564  50 m  2:22.92  2:18.92   
10  419  Ovaskainen Senni  2001  LaUS  01A093  25 m  2:19.22  2:19.22   
11  263  Sjölund Emilia  2002  SiWa  02A760  50 m  2:23.28  2:19.28   
12  258  Ryynänen Elina  2005  SiWa  05A067  50 m  2:23.44  2:19.44   
13  85  Sinerkari Nanna  2004  HSS  04A366  25 m  2:20.33  2:20.33   
14  102  Vesalainen Peppi  2004  HSS  04B162  25 m  2:20.50  2:20.50   
15  458  Louhikoski Liia  2001  Vanders  01A312  25 m  2:21.33  2:21.33   
16  302  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  50 m  2:25.78  2:21.78   
17  459  Louhikoski Liinu  2004  Vanders  04A046  25 m  2:22.08  2:22.08   
18  325  Mikk Marleen  2002  Cetus  02B180  50 m  2:26.19  2:22.19   
19  155  Hellberg Ronja  2003  RiUS  03A420  50 m  2:26.52  2:22.52   
20  391  Bogdanova Eevi-maria  2005  LaUS  05A106  50 m  2:27.72  2:23.72   
21  196  Ravalt Nikita  2002  RiUS  02A653  25 m  2:23.94  2:23.94   
22  214  Tuura Julia  2004  RiUS  04A297  25 m  2:24.57  2:24.57   
23  191  Perkkiö Saana  2005  RiUS  05A349  50 m  2:29.90  2:25.90   
24  93  Toivonen Helmiina  2004  HSS  04A030  25 m  2:26.34  2:26.34   
25  428  Romo Julia  2003  LaUS  03A094  50 m  2:30.40  2:26.40   
26  321  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  50 m  2:30.75  2:26.75   
27  296  Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  50 m  2:31.53  2:27.53   
28  257  Pekkala Siiri  2005  SiWa  05A211  50 m  2:33.61  2:29.61   
29  340  Puranen Miia  2001  Cetus  01A509  50 m  2:33.88  2:29.88   
30  499  Walther Wilma  2001  HTU  01A522  25 m  2:29.97  2:29.97   
31  108  Ahonen Anniina  2005  HyUS  05A156  50 m  2:34.06  2:30.06   
32  437  Tamminen Tiinu  2006  LaUS  06A122  25 m  2:30.91  2:30.91   
33  274  Aho Delia Helena  2003  Cetus  03A962  25 m  2:31.00  2:31.00   
34  349  Rihte Kaarina  2005  Cetus  05A740  25 m  2:31.19  2:31.19   
35  246  Löfgren Henrietta  2003  SiWa  03A262  25 m  2:31.85  2:31.85   
36  112  Kuisma Susanna  2003  HyUS  03A414  50 m  2:36.60  2:32.60   
37  228  Hankala Aino Emilia  2005  SiWa  05A553  50 m  2:36.91  2:32.91   
38  264  Sohlman Daniela  2005  SiWa  05A490  50 m  2:37.54  2:33.54   
39  407  Kähkönen Milla  2005  LaUS  05A054  50 m  2:37.74  2:33.74   
40  153  Friman Siiri  2001  RiUS  01A653  25 m  2:34.29  2:34.29   
41  378  Valero De La Iglesia Diana  2004  Cetus  04A518  50 m  2:38.71  2:34.71   
42  362  Siltala Iida  2005  Cetus  05A468  50 m  2:38.99  2:34.99   
43  259  Ryynänen Susanna  2006  SiWa  06A059  50 m  2:39.08  2:35.08   
44  124  Hänninen Alisa  2003  JUK  03B021  50 m  2:39.87  2:35.87   
45  123  Hauska Venla  2004  JUK  04A875  25 m  2:36.84  2:36.84   
46  238  Kurki Jenni  2005  SiWa  05A227  50 m  2:40.99  2:36.99   
47  354  Ruha Elina  2005  Cetus  05A113  50 m  2:41.25  2:37.25   
48  243  Lindroos Mandi  2004  SiWa  04A871  25 m  2:37.37  2:37.37   
49  149  Seppälä Saara  2005  NumKis  05A504  50 m  2:41.45  2:37.45   
50  386  Äyrämöinen Enna  2007  Cetus  07A198  50 m  2:45.44  2:41.44   
51  345  Raulos Saara  2005  Cetus  05A823  50 m  2:45.59  2:41.59   
52  315  Lindell Ellen  2007  Cetus  07A396  50 m  2:46.40  2:42.40   
53  316  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  25 m  2:43.40  2:43.40   
54  370  Tammilehto Enni  2006  Cetus  06A134  25 m  2:43.82  2:43.82   
55  171  Lukkaroinen Sade  2004  RiUS  04A281  25 m  2:44.20  2:44.20   
56  200  Ruponen Siiri  2005  RiUS  05A287  25 m  2:45.51  2:45.51   
57  333  Nilsson Amanda  2006  Cetus  06A427  25 m  2:47.58  2:47.58   
58  147  Oksa Sofia  2007  NumKis  07A269  50 m  2:51.80  2:47.80   
59  368  Stalinskaja Dominika  2007  Cetus  07A650  50 m  2:51.82  2:47.82   
60  156  Helminen Jenna  2005  RiUS  05A300  25 m  2:48.22  2:48.22   
61  145  Mäkinen Anita  2007  NumKis  07A113  50 m  2:52.84  2:48.84   
62  467  Oila Ada  2005  Vanders  05A135  50 m  2:53.45  2:49.45   
63  150  Vuorisalo Marikki  2005  NumKis  05B081  50 m  2:55.56  2:51.56   
64  175  Malinen Heidi  2003  RiUS  03A352  25 m  2:51.65  2:51.65   
65  299  Kobycheva Katarina  2004  Cetus  04A648  50 m  2:57.19  2:53.19   
66  262  Siurola Peppi  2004  SiWa  04A219  50 m  2:58.79  2:54.79   
67  226  Haara Reetta  2004  SiWa  04A530  50 m  3:01.54  2:57.54   
68  119  Ahola Emma-lotta  2005  JUK  05A527  50 m  3:02.13  2:58.13   
69  336  Paaskoski Ida  2007  Cetus  07A527  50 m  3:09.00  3:05.00   
70  152  Fedotova Milana  2005  RiUS  05A883  50 m  3:11.85  3:07.85   
71  490  Raittinen Jenni  2001  NU  01B362  50 m  3:12.57  3:08.57   
72  187  Pasma Annu  2006  RiUS  06A867  50 m  3:15.07  3:11.07   
73  176  Mustonen Veera  2008  RiUS  08A332  25 m  3:14.17  3:14.17   
74  158  Hokkanen Senni  2006  RiUS  06A513  25 m  3:22.37  3:22.37   
75  216  Uskali Taika  2005  RiUS  05A925  50 m  3:49.81  3:45.81   
76  79  Rautiainen Iris  2005  HSS  05B178  25 m       
77  159  Jukarainen Karoliina  2006  RiUS  06A659  25 m       
78  327  Milczarek Alicja  2006  Cetus  06B058  25 m       
79  473  Sarlin Oona  2006  Vanders  06A111  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
2_S
Laji 2, 200m Vapaauinti P-14, M 
 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 
SE: Matias Koski (1994) 1:43.51 2016-12-07 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
97  Tähtivuori Aaro  1998  HSS  98A584  50 m  1:57.76  1:53.76   
239  Lantta Taneli  2001  SiWa  01A493  50 m  1:58.90  1:54.90   
194  Pullinen Jasper  1999  RiUS  99A036  50 m  1:58.93  1:54.93   
466  Nurmi Erik  2001  Vanders  01A470  25 m  1:55.94  1:55.94   
452  Hjelm Matias  2002  Vanders  02A098  50 m  2:00.97  1:56.97   
138  Tervanen Martti  2000  JUK  00A834  25 m  1:58.27  1:58.27   
448  Envalds Kasper  2001  Vanders  01A496  50 m  2:02.32  1:58.32   
430  Romo Saku  2000  LaUS  00A504  50 m  2:02.78  1:58.78   
462  Mäkinen Kalle  2002  Vanders  02A088  25 m  1:58.91  1:58.91   
10  118  Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  50 m  2:11.32  2:07.32   
11  388  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  50 m  2:11.48  2:07.48   
12  202  Saarinen Elias  2002  RiUS  02A084  25 m  2:07.75  2:07.75   
13  251  Merinen Miro  2003  SiWa  03A695  50 m  2:11.80  2:07.80   
14  Fokin Elis  2003  HSS  03A811  25 m  2:08.74  2:08.74   
15  161  Järvinen Perttu  2003  RiUS  03A819  25 m  2:11.93  2:11.93   
16  61  Nyman Henry  2003  HSS  03A870  50 m  2:16.16  2:12.16   
17  142  Holopainen Kasper  2003  NumKis  03A423  50 m  2:16.49  2:12.49   
18  401  Isoranta Jonne  2003  LaUS  03A748  50 m  2:16.66  2:12.66   
19  141  Cranston Joonas  2003  NumKis  03B233  25 m  2:14.85  2:14.85   
20  227  Hakkarainen Aki  2003  SiWa  03A251  50 m  2:21.91  2:17.91   
21  278  Asklöf Viktor  2004  Cetus  04A639  50 m  2:23.21  2:19.21   
22  387  Airas Julius  2003  LaUS  03A835  50 m  2:24.35  2:20.35   
23  256  Pekkala Konsta  2003  SiWa  03A959  50 m  2:27.32  2:23.32   
24  217  Valkeavuori Jeremy  2004  RiUS  04A261  25 m  2:31.49  2:31.49   
25  493  Erlund Henri  2003  HTU  03A226  50 m  2:35.79  2:31.79   
26  117  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  2:35.02  2:35.02   
27  183  Ojanen Topias  2002  RiUS  02A862  50 m  2:39.68  2:35.68   
28  236  Kulju Nico  2006  SiWa  06A083  50 m  2:39.86  2:35.86   
29  180  Niemimuukko Valtteri  2005  RiUS  05A561  50 m  2:39.94  2:35.94   
30  137  Saarnio Joona  2004  JUK  04A671  25 m  2:41.81  2:41.81   
31  201  Saarikallio Vinski  2004  RiUS  04A863  50 m  2:46.73  2:42.73   
32  384  Winqvist Benjamin  2006  Cetus  06A420  50 m  2:49.50  2:45.50   
33  195  Rasinmäki Aapo  2003  RiUS  03A916  50 m  2:50.32  2:46.32   
34  92  Teiramaa Nikolai  2006  HSS  06A438  50 m  2:51.15  2:47.15   
35  218  Virkkala Jesse  2004  RiUS  04A566  50 m  2:56.60  2:52.60   
36  182  Nokikuru Niko  2005  RiUS  05A305  25 m  2:52.68  2:52.68   
37  363  Sinisalo Aleksi  2006  Cetus  06A680  25 m  2:54.55  2:54.55   
38  379  Valero De La Iglesia Luis  2006  Cetus  06A067  25 m  2:54.58  2:54.58   
39  382  Westerberg Oscar  2005  Cetus  05A519  50 m  3:01.17  2:57.17   
40  100  Varpasuo Okko  2006  HSS  06A728  50 m  3:17.18  3:13.18   
41  212  Tuukkanen Elias  2006  RiUS  06A555  50 m  3:21.50  3:17.50   
42  394  Haverinen Kasperi  2005  LaUS  05B041  25 m  3:23.03  3:23.03   
43  73  Pesonen Olli  2006  HSS  06A378  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
3_S
Laji 3, 200m Sekauinti T-13, N 
 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 2:01.86 2014-12-06 
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 2:10.51 2014-12-06 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
279  Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  25 m  2:23.00  2:23.00   
365  Slöör Ida  2001  Cetus  01A578  25 m  2:24.32  2:24.32   
295  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  2:25.65  2:25.65   
361  Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  50 m  2:32.83  2:27.83   
313  Lehtinen Sofia  2000  Cetus  00B030  50 m  2:33.00  2:28.00   
339  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  50 m  2:33.74  2:28.74   
334  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  25 m  2:29.51  2:29.51   
323  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  50 m  2:35.89  2:30.89   
33  Kasvio Louna  2006  HSS  06A151  50 m  2:35.97  2:30.97   
10  53  Långström Wilma  2004  HSS  04A170  50 m  2:36.20  2:31.20   
11  186  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  50 m  2:36.59  2:31.59   
12  303  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  50 m  2:36.77  2:31.77   
13  358  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  2:32.22  2:32.22   
14  496  Rantanen Jenni  2001  HTU  01A324  50 m  2:37.28  2:32.28   
15  268  Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  50 m  2:37.54  2:32.54   
16  372  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  2:33.08  2:33.08   
17  12  Hakkarainen Ada  2005  HSS  05A123  50 m  2:38.25  2:33.25   
18  371  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  50 m  2:38.36  2:33.36   
19  89  Sundt Wilma  2006  HSS  06A142  50 m  2:38.86  2:33.86   
20  290  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  50 m  2:39.52  2:34.52   
21  282  Flyckt Emilia  2001  Cetus  01A649  50 m  2:39.93  2:34.93   
22  140  Vartiainen Vera  2002  JUK  02A772  25 m  2:34.96  2:34.96   
23  39  Korsoff Veera  2005  HSS  05A348  50 m  2:41.27  2:36.27   
24  375  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  50 m  2:42.14  2:37.14   
25  438  Tamminen Tinka  2006  LaUS  06A126  50 m  2:45.72  2:40.72   
26  351  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  50 m  2:47.00  2:42.00   
27  233  Hörkkö Alma  2005  SiWa  05A331  50 m  2:48.24  2:43.24   
28  234  Hörkkö Ella  2001  SiWa  01B185  50 m  2:48.74  2:43.74   
29  148  Partanen Lotta Linnea  2001  NumKis  01A819  50 m  2:49.50  2:44.50   
30  241  Lehmusvaara Anna  2005  SiWa  05A142  50 m  2:49.98  2:44.98   
31  283  Granberg Janina  2006  Cetus  06A403  50 m  2:51.17  2:46.17   
32  433  Salminen Janna  2003  LaUS  03A489  25 m  2:47.08  2:47.08   
33  380  Valkonen Sanna  2003  Cetus  03A092  25 m  2:47.77  2:47.77   
34  359  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  50 m  2:52.82  2:47.82   
35  374  Wacklin Cami  2002  Cetus  02A131  25 m  2:49.19  2:49.19   
36  230  Havén Henni  2004  SiWa  04A927  25 m  2:54.43  2:54.43   
37  274  Aho Delia Helena  2003  Cetus  03A962  25 m  2:54.67  2:54.67   
38  491  Saarela Laura  2006  NU  06A748  50 m  3:00.96  2:55.96   
39  228  Hankala Aino Emilia  2005  SiWa  05A553  50 m  3:02.42  2:57.42   
40  203  Saarinen Vilja  2005  RiUS  05A087  50 m  3:03.42  2:58.42   
41  435  Simberg Ebba  2007  LaUS  07A087  50 m  3:05.07  3:00.07   
42  396  Haverinen Siiri  2007  LaUS  07A176  50 m  3:05.26  3:00.26   
43  219  Äikäs Miia  2003  RiUS  03A563  25 m  3:00.35  3:00.35   
44  58  Nieminen Emmi  2006  HSS  06A030  50 m  3:06.84  3:01.84   
45  Ekholm Iina  2007  HSS  07A215  50 m  3:07.50  3:02.50   
46  105  Von Wendt Ava  2003  HSS  03B174  50 m  3:08.33  3:03.33   
47  52  Lignell Meri-xenia  2006  HSS  06A952  50 m  3:08.99  3:03.99   
48  28  Kajander Maj  2005  HSS  05A678  25 m  3:04.06  3:04.06   
49  281  Brusila Maisa  2004  Cetus  04A887  50 m  3:11.49  3:06.49   
50  76  Päivänen Lily  2006  HSS  06A419  25 m  3:06.81  3:06.81   
51  27  Jämsen Ariel Julienne  2006  HSS  06A752  50 m  3:11.86  3:06.86   
52  82  Räty Sanni  2005  HSS  05B048  50 m  3:12.67  3:07.67   
53  470  Pitkäkangas Ella  2003  Vanders  03A206  50 m  3:13.58  3:08.58   
54  221  Aarnivuo Sini  2003  SiWa  03A755  50 m  3:13.95  3:08.95   
55  486  Korhonen Milja  2006  NU  06A588  50 m  3:17.46  3:12.46   
56  450  Halonen Emmi  2006  Vanders  06A312  50 m  3:17.78  3:12.78   
57  41  Kostiainen Ella  2006  HSS  06A805  25 m  3:20.59  3:20.59   
58  429  Romo Olivia  2005  LaUS  05A297  25 m  3:24.83  3:24.83   
59  485  Havantola Heli  2003  NU  03B260  25 m  3:26.76  3:26.76   
60  66  Partanen Minea  2005  HSS  05A997  50 m  3:40.00  3:35.00   
61  415  Makkula Mea  2006  LaUS  06A859  25 m  3:39.74  3:39.74   
62  20  Hillers Naomi  2007  HSS  07A632  50 m  3:50.27  3:45.27   
63  431  Rumask Isabel  2006  LaUS  06A823  50 m  4:09.91  4:04.91   
64  410  Leppänen Annika  2006  LaUS  06A921  25 m  4:20.40  4:20.40   
65  19  Hillers Amelie  2009  HSS  09A158  25 m       
66  50  Lehtosalo Karla  2005  HSS  05B171  25 m       
67  55  Mattila Anna  2004  HSS  04A644  25 m       
68  104  Virtanen Vieno  2006  HSS  06A791  25 m       
69  231  Hellsten Olivia  2000  SiWa  00A064  25 m       
70  492  Sevenius Emma  2002  NU  02B046  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
4_S
Laji 4, 200m Sekauinti P-14, M 
 
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:49.63 2012-12-17 
SE: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
292  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  25 m  2:12.99  2:12.99   
364  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  2:13.48  2:13.48   
297  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  50 m  2:18.88  2:13.88   
286  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  50 m  2:19.28  2:14.28   
307  Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  25 m  2:14.58  2:14.58   
377  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  2:15.03  2:15.03   
326  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  50 m  2:21.26  2:16.26   
383  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  2:18.40  2:18.40   
288  Isosuo Eetu  2000  Cetus  00A623  50 m  2:23.83  2:18.83   
10  350  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  50 m  2:24.07  2:19.07   
11  385  Virta Rasmus  1998  Cetus  98B044  25 m  2:21.08  2:21.08   
12  306  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  25 m  2:21.11  2:21.11   
13  115  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  50 m  2:27.62  2:22.62   
14  421  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  50 m  2:28.58  2:23.58   
15  277  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  2:23.93  2:23.93   
16  343  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  25 m  2:26.69  2:26.69   
17  355  Ruuskanen Joona  2000  Cetus  00A503  25 m  2:28.25  2:28.25   
18  247  Marjala Juho  2003  SiWa  03A275  50 m  2:35.14  2:30.14   
19  298  Knaapi Joel  2001  Cetus  01A132  25 m  2:32.38  2:32.38   
20  135  Roine Jerry  2002  JUK  02B140  50 m  2:42.03  2:37.03   
21  266  Syrjänen Samuel  2002  SiWa  02A790  50 m  2:43.61  2:38.61   
22  161  Järvinen Perttu  2003  RiUS  03A819  25 m  2:42.11  2:42.11   
23  322  Masalin Samuli  2004  Cetus  04A470  50 m  2:49.07  2:44.07   
24  319  Lönnblad Lucas  2004  Cetus  04A495  50 m  2:55.05  2:50.05   
25  75  Pixa Leevi  2007  HSS  07A400  50 m  2:56.55  2:51.55   
26  308  Laitinen Nuutti  2004  Cetus  04A588  50 m  3:01.04  2:56.04   
27  398  Huuhka Riku  2005  LaUS  05A549  50 m  3:01.44  2:56.44   
28  62  Nyström Nicolas  2008  HSS  08A014  50 m  3:03.78  2:58.78   
29  64  Palva Ilari  2006  HSS  06A626  50 m  3:04.61  2:59.61   
30  40  Koskenvaara Riku  2005  HSS  05A400  25 m  3:05.73  3:05.73   
31  59  Nummi Christian  2006  HSS  06A798  25 m  3:07.70  3:07.70   
32  51  Leväsalo Veikka  2005  HSS  05A863  50 m  3:13.16  3:08.16   
33  440  Virtanen Miko  2005  LaUS  05A764  50 m  3:13.72  3:08.72   
34  465  Nord Sampo  2005  Vanders  05A071  25 m  3:09.18  3:09.18   
35  425  Pulkkinen Joonas  2007  LaUS  07A083  50 m  3:16.41  3:11.41   
36  416  Molodtsov Elias  2005  LaUS  05B088  25 m  3:15.56  3:15.56   
37  439  Teno Vilho  2006  LaUS  06A245  25 m  3:26.19  3:26.19   
38  14  Hakkarainen Tuli  2008  HSS  08A157  25 m       
39  305  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus  00A199  25 m       
40  389  Bajalan Raman  2007  LaUS  07A326  25 m       
41  395  Haverinen Petteri  2001  LaUS  01B030  25 m       
42  454  Junninen Tapio  1995  Vanders  95A553  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
5_S
Laji 5, 100m Rintauinti T-13, N 
 
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:02.36 2013-10-12 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:04.56 2015-12-05 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
30  Kareinen Hanna  2000  HSS  00A012  50 m  1:12.25  1:09.25   
23  Hämäläinen Lotta  1998  HSS  98A987  25 m  1:10.57  1:10.57   
334  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  50 m  1:14.37  1:11.37   
313  Lehtinen Sofia  2000  Cetus  00B030  50 m  1:14.43  1:11.43   
81  Ruotsalainen Vilma  1996  HSS  96A597  25 m  1:11.95  1:11.95   
403  Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  50 m  1:15.97  1:12.97   
Appelberg Janna  2001  HSS  01A954  50 m  1:16.20  1:13.20   
323  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  50 m  1:16.92  1:13.92   
497  Tietz Annika  2001  HTU  01A200  50 m  1:19.56  1:16.56   
10  116  Nieminen Jenny  2001  HyUS  01A986  50 m  1:19.85  1:16.85   
11  127  Lehtonen Helmi  2004  JUK  04A335  50 m  1:20.25  1:17.25   
12  273  Yisrael Nicole  2004  SiWa  04A207  25 m  1:17.80  1:17.80   
13  341  Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  50 m  1:20.90  1:17.90   
14  65  Parhiala Marilla  2000  HSS  00B046  25 m  1:18.78  1:18.78   
15  102  Vesalainen Peppi  2004  HSS  04B162  25 m  1:18.87  1:18.87   
16  93  Toivonen Helmiina  2004  HSS  04A030  50 m  1:22.16  1:19.16   
17  57  Mikkonen Saija  2001  HSS  01A667  50 m  1:22.21  1:19.21   
18  481  Järvinen Nessa  2004  AQUILA  04A159  50 m  1:22.30  1:19.30   
19  49  Lehtola Roosa  2001  HSS  01A806  25 m  1:19.46  1:19.46   
20  45  Kukkonen Jenni  1999  HSS  99A162  25 m  1:19.67  1:19.67   
21  209  Taiponen Aada  2004  RiUS  04A449  50 m  1:22.75  1:19.75   
22  449  Grundström Tuisku  2002  Vanders  02A014  50 m  1:23.10  1:20.10   
23  63  Oura Vilma  2001  HSS  01A310  25 m  1:20.34  1:20.34   
24  157  Hinkkala Maija  2005  RiUS  05A091  50 m  1:24.40  1:21.40   
25  296  Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  50 m  1:24.43  1:21.43   
26  80  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  1:21.64  1:21.64   
27  358  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  1:21.75  1:21.75   
28  232  Herrala Iida  2004  SiWa  04A283  50 m  1:24.84  1:21.84   
29  56  Mauranen Kiira  1999  HSS  99B133  25 m  1:22.03  1:22.03   
30  37  Koiranen Emma  2001  HSS  01A054  25 m  1:22.45  1:22.45   
31  48  Lehtola Oona  2003  HSS  03A498  50 m  1:26.18  1:23.18   
32  438  Tamminen Tinka  2006  LaUS  06A126  50 m  1:26.54  1:23.54   
33  345  Raulos Saara  2005  Cetus  05A823  50 m  1:26.65  1:23.65   
34  214  Tuura Julia  2004  RiUS  04A297  50 m  1:26.77  1:23.77   
35  342  Rantaniitty Iisa-lotta  2006  Cetus  06A450  50 m  1:27.67  1:24.67   
36  31  Kareinen Jenny  2002  HSS  02A000  25 m  1:24.75  1:24.75   
37  252  Myllykoski Emilia  2003  SiWa  03B108  50 m  1:28.05  1:25.05   
38  484  Mäntynen Salma  2005  AQUILA  05A445  25 m  1:25.27  1:25.27   
39  468  Paju Aino  2003  Vanders  03A053  50 m  1:28.47  1:25.47   
40  318  Lönnberg Emma  2005  Cetus  05A736  50 m  1:28.76  1:25.76   
41  483  Korhonen Tiiu  2003  AQUILA  03A878  25 m  1:25.79  1:25.79   
42  287  Ilonen Linda  2004  Cetus  04A986  50 m  1:28.86  1:25.86   
43  272  Vänttinen Iina  2006  SiWa  06A210  50 m  1:29.02  1:26.02   
44  312  Lehtinen Aino  2001  Cetus  01A330  50 m  1:29.41  1:26.41   
45  478  Vacker Jasmin  1999  Vanders  99A003  25 m  1:26.73  1:26.73   
46  74  Piksilä Ethel  2003  HSS  03A032  25 m  1:27.25  1:27.25   
47  38  Kokko Siiri  2003  HSS  03B138  50 m  1:30.34  1:27.34   
48  238  Kurki Jenni  2005  SiWa  05A227  50 m  1:30.56  1:27.56   
49  248  Mattila Aava  2003  SiWa  03A833  50 m  1:30.81  1:27.81   
50  71  Perkiö Anniina  1999  HSS  99A549  25 m  1:28.13  1:28.13   
51  455  Kiviranta Milla  2006  Vanders  06A135  50 m  1:31.44  1:28.44   
52  366  Soilevaara Iiris  2006  Cetus  06A415  50 m  1:31.87  1:28.87   
53  110  Kaivola Sini  2005  HyUS  05A061  50 m  1:31.95  1:28.95   
54  83  Salminen Venla  2002  HSS  02A046  50 m  1:32.09  1:29.09   
55  249  Mattila Oosa  2006  SiWa  06A440  50 m  1:32.14  1:29.14   
56  294  Kaivola Piia  1999  Cetus  99B106  25 m  1:29.86  1:29.86   
57  331  Nevalainen Lotta  2005  Cetus  05A744  50 m  1:32.88  1:29.88   
58  16  Heinimäki Lotta  2003  HSS  03A644  25 m  1:30.09  1:30.09   
59  223  Errehani Jasmine  2004  SiWa  04A780  50 m  1:33.25  1:30.25   
60  222  Eriksson Oona  2004  SiWa  04A619  25 m  1:30.56  1:30.56   
61  432  Sakomaa Juulia  2005  LaUS  05A564  25 m  1:32.27  1:32.27   
62  330  Mänttäri Annaliina  2006  Cetus  06A031  50 m  1:35.77  1:32.77   
63  464  Nikkilä Julie  2003  Vanders  03A256  25 m  1:32.81  1:32.81   
64  301  Koroknay-Pál Beata  2004  Cetus  04A678  50 m  1:35.89  1:32.89   
65  391  Bogdanova Eevi-maria  2005  LaUS  05A106  25 m  1:33.03  1:33.03   
66  299  Kobycheva Katarina  2004  Cetus  04A648  50 m  1:36.26  1:33.26   
67  197  Romppanen Helmi  2004  RiUS  04A152  50 m  1:37.42  1:34.42   
68  82  Räty Sanni  2005  HSS  05B048  50 m  1:37.66  1:34.66   
69  246  Löfgren Henrietta  2003  SiWa  03A262  25 m  1:34.72  1:34.72   
70  479  Vesanen Siiri  2004  Vanders  04A357  50 m  1:37.74  1:34.74   
71  280  Brelo Ninja  2006  Cetus  06A185  50 m  1:38.15  1:35.15   
72  220  Aarnivuo Milja  2005  SiWa  05A210  25 m  1:36.75  1:36.75   
73  469  Pakaslahti Lilja  2002  Vanders  02A881  50 m  1:41.35  1:38.35   
74  329  Mäennenä Kia  2006  Cetus  06A189  50 m  1:43.57  1:40.57   
75  348  Richard Cécilia  2006  Cetus  06A790  50 m  1:44.42  1:41.42   
76  150  Vuorisalo Marikki  2005  NumKis  05B081  50 m  1:45.78  1:42.78   
77  54  Markkanen Jessika  1999  HSS  99A400  50 m  1:46.41  1:43.41   
78  311  Lax Taru  2005  Cetus  05A739  50 m  1:49.47  1:46.47   
79  152  Fedotova Milana  2005  RiUS  05A883  25 m  1:50.49  1:50.49   
80  103  Westerholm Alma  2007  HSS  07A652  25 m  1:51.37  1:51.37   
81  431  Rumask Isabel  2006  LaUS  06A823  25 m  1:52.57  1:52.57   
82  Aravirta Olivia  2007  HSS  07A562  25 m  2:01.04  2:01.04   
83  159  Jukarainen Karoliina  2006  RiUS  06A659  25 m  2:02.43  2:02.43   
84  Alamattila Sanni  1999  HSS  99A230  25 m       
85  Alanen Annika  2003  HSS  03A227  25 m       
86  Freystätter Stella  2003  HSS  03A735  25 m       
87  10  Hagelin Isabel  2001  HSS  01A083  25 m       
88  22  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m       
89  34  Ketola Erika  2000  HSS  00A124  25 m       
90  36  Kinnunen Oona  2006  HSS  06A727  25 m       
91  320  Marjakaarto Milka  2007  Cetus  07A546  25 m       
92  500  Chadromtseva Sofia  2006  AQUILA  06A474  50 m  1:44.53  1:41.53  JÄL 
93  502  Koho Saga  2005  AQUILA  05A607  25 m      JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
6_S
Laji 6, 100m Rintauinti P-14, M 
 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 
SE: Eetu Karvonen (1986) 58.37 2014-09-01 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
77  Pöytäkivi Riku  1993  HSS  93A973  25 m  1:02.28  1:02.28   
166  Laakso Mikael  1997  RiUS  97A008  25 m  1:02.58  1:02.58   
454  Junninen Tapio  1995  Vanders  95A553  50 m  1:06.32  1:03.32   
307  Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  25 m  1:04.53  1:04.53   
297  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  50 m  1:07.96  1:04.96   
Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  25 m  1:05.51  1:05.51   
18  Herlevi Elias  2000  HSS  00A187  25 m  1:05.60  1:05.60   
422  Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  50 m  1:09.29  1:06.29   
452  Hjelm Matias  2002  Vanders  02A098  25 m  1:06.75  1:06.75   
10  60  Nurminen Pyry  2001  HSS  01A673  25 m  1:07.95  1:07.95   
11  24  Hölttä Santeri  2000  HSS  00A236  25 m  1:08.11  1:08.11   
12  411  Leppänen Antti  2002  LaUS  02A243  50 m  1:11.72  1:08.72   
13  427  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  50 m  1:11.76  1:08.76   
14  47  Lehti Leevi  2000  HSS  00A000  25 m  1:08.92  1:08.92   
15  240  Laukkanen Juho  2001  SiWa  01A473  25 m  1:09.05  1:09.05   
16  15  Heinilä Jami  2000  HSS  00A081  25 m  1:09.55  1:09.55   
17  269  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  1:09.89  1:09.89   
18  43  Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m  1:10.56  1:10.56   
19  447  Einto Eetu  2001  Vanders  01A927  50 m  1:13.85  1:10.85   
20  32  Karlsson Niki  2000  HSS  00A065  25 m  1:11.18  1:11.18   
21  114  Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  50 m  1:14.67  1:11.67   
22  72  Perkkiö Emil  2000  HSS  00A973  25 m  1:12.51  1:12.51   
23  78  Raninen Eemeli  2001  HSS  01A495  25 m  1:13.20  1:13.20   
24  206  Savulahti Ville  2003  RiUS  03A086  50 m  1:16.49  1:13.49   
25  97  Tähtivuori Aaro  1998  HSS  98A584  25 m  1:13.55  1:13.55   
26  11  Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  25 m  1:13.58  1:13.58   
27  128  Luomala Onni-kalle  2002  JUK  02A758  25 m  1:13.85  1:13.85   
28  405  Koskinen Eetu  2002  LaUS  02A250  25 m  1:14.91  1:14.91   
29  84  Seppänen Kaarlo  1999  HSS  99A225  25 m  1:15.31  1:15.31   
30  399  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  50 m  1:18.31  1:15.31   
31  107  Åström Harald  2001  HSS  01A008  25 m  1:16.05  1:16.05   
32  188  Paukola Olli  2003  RiUS  03A817  50 m  1:19.35  1:16.35   
33  430  Romo Saku  2000  LaUS  00A504  50 m  1:19.76  1:16.76   
34  69  Pavlidi Christofor  2001  HSS  01A068  25 m  1:17.36  1:17.36   
35  404  Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  50 m  1:21.22  1:18.22   
36  456  Lehtonen Joona  2003  Vanders  03A634  50 m  1:21.38  1:18.38   
37  461  Musikka Antti  2005  Vanders  05A015  50 m  1:22.32  1:19.32   
38  387  Airas Julius  2003  LaUS  03A835  25 m  1:19.62  1:19.62   
39  388  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  50 m  1:22.74  1:19.74   
40  401  Isoranta Jonne  2003  LaUS  03A748  25 m  1:20.81  1:20.81   
41  129  Luomala Ukko-pekka  2004  JUK  04A593  50 m  1:24.61  1:21.61   
42  178  Männistö Olavi  2003  RiUS  03A282  50 m  1:25.46  1:22.46   
43  121  Cederberg Lauri  2003  JUK  03B146  25 m  1:23.06  1:23.06   
44  346  Reijonen Eemil  2005  Cetus  05A746  50 m  1:27.29  1:24.29   
45  482  Kojo Jimi  2005  AQUILA  05A032  50 m  1:27.89  1:24.89   
46  137  Saarnio Joona  2004  JUK  04A671  25 m  1:27.88  1:27.88   
47  133  Pesonen Antti  2003  JUK  03B263  25 m  1:28.79  1:28.79   
48  398  Huuhka Riku  2005  LaUS  05A549  50 m  1:32.19  1:29.19   
49  487  Lamminen Jesse  2002  NU  02B272  25 m  1:29.65  1:29.65   
50  237  Kuosa Tatu  1991  SiWa  91A029  50 m  1:33.77  1:30.77   
51  489  Myllynen Tommi  2004  NU  04A685  50 m  1:34.11  1:31.11   
52  154  Helén Anton  2006  RiUS  06A270  50 m  1:34.18  1:31.18   
53  201  Saarikallio Vinski  2004  RiUS  04A863  25 m  1:31.71  1:31.71   
54  337  Partanen Eeli  2005  Cetus  05A202  50 m  1:34.83  1:31.83   
55  207  Shkolny Petri  2003  RiUS  03A556  25 m  1:32.35  1:32.35   
56  440  Virtanen Miko  2005  LaUS  05A764  25 m  1:34.11  1:34.11   
57  271  Vatiainen Mikael  2003  SiWa  03A977  50 m  1:37.77  1:34.77   
58  183  Ojanen Topias  2002  RiUS  02A862  50 m  1:39.79  1:36.79   
59  182  Nokikuru Niko  2005  RiUS  05A305  50 m  1:41.61  1:38.61   
60  475  Sibirtsev Aleksander  2005  Vanders  05A949  50 m  1:44.49  1:41.49   
61  309  Laurila Aarne  2006  Cetus  06A667  50 m  1:49.83  1:46.83   
62  95  Tuominen Otto  2005  HSS  05A953  50 m  1:51.47  1:48.47   
63  70  Pavljuk Mihail  2005  HSS  05A455  25 m  1:54.43  1:54.43   
64  212  Tuukkanen Elias  2006  RiUS  06A555  50 m  1:57.80  1:54.80   
65  275  Ahonen Anton  2006  Cetus  06A749  50 m  2:12.70  2:09.70   
66  120  Anttonen Arttu  2004  JUK  04B210  25 m       
67  126  Kuosa Julius  2003  JUK  03B298  25 m       
68  242  Lihtsa Allar  1999  SiWa  99B012  25 m       
69  503  Shavyrin Vladislav  2005  AQUILA  05A606  25 m  1:35.38  1:35.38  JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
7_S
Laji 7, 50m Rintauinti T-11, T-9 
 
ME: Alia ATKINSON (1988) 28.64 2016-10-26 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 29.71 2015-12-02 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
396  Haverinen Siiri  2007  LaUS  07A176  50 m  41.56  40.06   
356  Salo Anna  2007  Cetus  07A171  50 m  45.81  44.31   
324  Miao Anja  2007  Cetus  07A170  50 m  45.99  44.49   
406  Koskinen Lotta  2008  LaUS  08A096  50 m  50.49  48.99   
409  Lehtiö Liisi  2008  LaUS  08A101  50 m  50.57  49.07   
423  Pitkänen Saaga  2008  LaUS  08A111  50 m  50.89  49.39   
402  Järvinen Lotta  2008  LaUS  08A304  50 m  53.06  51.56   
426  Pulkkinen Moona  2008  LaUS  08A206  50 m  53.86  52.36   
125  Koskela Silvia  2007  JUK  07A257  25 m  53.60  53.60   
10  98  Ursin Ursula  2007  HSS  07A640  25 m  55.84  55.84   
11  408  Laukkanen Awa  2008  LaUS  08A536  25 m  56.76  56.76   
12  86  Sovasto Annabella  2007  HSS  07A515  25 m  57.62  57.62   
13  17  Hellsten Nea  2009  HSS  09A142  25 m  58.84  58.84   
14  146  Oksa Helmi  2009  NumKis  09A137  50 m  1:01.42  59.92   
15  96  Tuominen Viktoria  2010  HSS  10A010  25 m  1:04.04  1:04.04   
16  13  Hakkarainen Aino  2009  HSS  09A194  25 m  1:06.62  1:06.62   
17  19  Hillers Amelie  2009  HSS  09A158  25 m       
18  21  Holmberg Saara  2008  HSS  08A584  25 m       
19  35  Kiiski Kerttu  2009  HSS  09A324  25 m       
20  42  Kostiainen Iiris  2008  HSS  08A277  25 m       
21  88  Sundell Sofia  2009  HSS  09A397  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
8_S
Laji 8, 50m Rintauinti P-12, P-10 
 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 25.25 2009-11-14 
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.43 2016-12-10 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
443  Salminen Veeti  2006  SomE  06A012  50 m  41.61  40.11   
154  Helén Anton  2006  RiUS  06A270  50 m  42.65  41.15   
328  Minkovski Boris  2006  Cetus  06A905  50 m  44.60  43.10   
62  Nyström Nicolas  2008  HSS  08A014  25 m  43.92  43.92   
344  Rasinmäki Mikael  2006  Cetus  06A426  50 m  47.43  45.93   
293  Jääskö Jermu  2006  Cetus  06A894  50 m  50.52  49.02   
400  Immonen Leevi  2007  LaUS  07A249  25 m  51.19  51.19   
14  Hakkarainen Tuli  2008  HSS  08A157  50 m  53.66  52.16   
390  Bogdanov Jaakko  2009  LaUS  09A130  25 m  52.19  52.19   
10  434  Salo Aleksi  2008  LaUS  08A115  50 m  53.78  52.28   
11  26  Jantunen Jesse  2007  HSS  07A545  25 m  54.33  54.33   
12  130  Luomala Ville-veikko  2007  JUK  07A602  25 m  55.10  55.10   
13  453  Isaev Adam  2008  Vanders  08A418  50 m  1:04.77  1:03.27   
14  91  Tandefelt-Kauste Eero  2008  HSS  08A312  25 m  1:03.91  1:03.91   
15  44  Kujansuu Niklas  2007  HSS  07A620  50 m  1:09.60  1:08.10   
16  25  Itkonen Ilkka  2008  HSS  08A489  25 m       
17  67  Parviainen Ahti  2008  HSS  08A634  25 m       
18  99  Wagner Cole  2008  HSS  08A673  25 m       
19  101  Veijola Veikka  2007  HSS  07A818  25 m       
20  106  Vuori Elia  2008  HSS  08A675  25 m       
21  501  Heikkilä Tuomas  2008  AQUILA  08A043  25 m  52.84  52.84  JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
9_S
Laji 9, 100m Selkäuinti T-11,13,N 
 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 55.03 2014-12-04 
SE: Mimosa Jallow (1994) 58.24 2017-10-15 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
63  Oura Vilma  2001  HSS  01A310  25 m  1:00.21  1:00.21   
81  Ruotsalainen Vilma  1996  HSS  96A597  25 m  1:00.59  1:00.59   
295  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  1:02.74  1:02.74   
Alamattila Sanni  1999  HSS  99A230  25 m  1:03.68  1:03.68   
365  Slöör Ida  2001  Cetus  01A578  25 m  1:04.92  1:04.92   
144  Leppähaara Vilma  2005  NumKis  05A009  25 m  1:06.64  1:06.64   
393  Bärlund Raakel  2001  LaUS  01A081  25 m  1:06.72  1:06.72   
34  Ketola Erika  2000  HSS  00A124  25 m  1:07.66  1:07.66   
412  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  25 m  1:07.95  1:07.95   
10  463  Nikkanen Milla  2002  Vanders  02A124  50 m  1:10.39  1:08.39   
11  372  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  1:08.43  1:08.43   
12  65  Parhiala Marilla  2000  HSS  00B046  25 m  1:08.57  1:08.57   
13  49  Lehtola Roosa  2001  HSS  01A806  25 m  1:09.14  1:09.14   
14  302  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  50 m  1:11.52  1:09.52   
15  459  Louhikoski Liinu  2004  Vanders  04A046  25 m  1:09.55  1:09.55   
16  56  Mauranen Kiira  1999  HSS  99B133  25 m  1:09.81  1:09.81   
17  253  Nissi Laura  2004  SiWa  04A259  50 m  1:12.20  1:10.20   
18  30  Kareinen Hanna  2000  HSS  00A012  25 m  1:10.24  1:10.24   
19  303  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  50 m  1:12.54  1:10.54   
20  186  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  25 m  1:10.77  1:10.77   
21  496  Rantanen Jenni  2001  HTU  01A324  25 m  1:11.55  1:11.55   
22  375  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  50 m  1:14.10  1:12.10   
23  83  Salminen Venla  2002  HSS  02A046  50 m  1:14.19  1:12.19   
24  276  Alanen Jenni  2002  Cetus  02B210  50 m  1:14.42  1:12.42   
25  71  Perkiö Anniina  1999  HSS  99A549  25 m  1:12.79  1:12.79   
26  45  Kukkonen Jenni  1999  HSS  99A162  25 m  1:13.07  1:13.07   
27  Appelberg Janna  2001  HSS  01A954  25 m  1:13.28  1:13.28   
28  290  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  25 m  1:13.44  1:13.44   
29  258  Ryynänen Elina  2005  SiWa  05A067  50 m  1:15.67  1:13.67   
30  234  Hörkkö Ella  2001  SiWa  01B185  25 m  1:13.82  1:13.82   
31  48  Lehtola Oona  2003  HSS  03A498  25 m  1:14.19  1:14.19   
32  471  Rissanen Iina  2005  Vanders  05A102  50 m  1:17.14  1:15.14   
33  22  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m  1:15.25  1:15.25   
34  74  Piksilä Ethel  2003  HSS  03A032  25 m  1:15.30  1:15.30   
35  23  Hämäläinen Lotta  1998  HSS  98A987  25 m  1:15.55  1:15.55   
36  339  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  50 m  1:17.78  1:15.78   
37  321  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  50 m  1:17.87  1:15.87   
38  499  Walther Wilma  2001  HTU  01A522  50 m  1:18.14  1:16.14   
39  433  Salminen Janna  2003  LaUS  03A489  25 m  1:16.21  1:16.21   
40  417  Mustonen Nea  2004  LaUS  04A265  50 m  1:18.27  1:16.27   
41  109  Guljajeva Vlada  2004  HyUS  04A365  25 m  1:16.50  1:16.50   
42  351  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  50 m  1:18.53  1:16.53   
43  371  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  25 m  1:16.55  1:16.55   
44  205  Savulahti Iida  2004  RiUS  04A121  25 m  1:16.62  1:16.62   
45  407  Kähkönen Milla  2005  LaUS  05A054  50 m  1:18.76  1:16.76   
46  373  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  50 m  1:18.78  1:16.78   
47  460  Louhikoski Lilli  2002  Vanders  02A021  25 m  1:16.82  1:16.82   
48  374  Wacklin Cami  2002  Cetus  02A131  25 m  1:17.00  1:17.00   
49  Alanen Annika  2003  HSS  03A227  50 m  1:19.15  1:17.15   
50  246  Löfgren Henrietta  2003  SiWa  03A262  25 m  1:17.16  1:17.16   
51  437  Tamminen Tiinu  2006  LaUS  06A122  50 m  1:19.54  1:17.54   
52  333  Nilsson Amanda  2006  Cetus  06A427  50 m  1:19.92  1:17.92   
53  283  Granberg Janina  2006  Cetus  06A403  50 m  1:20.15  1:18.15   
54  341  Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  50 m  1:20.34  1:18.34   
55  124  Hänninen Alisa  2003  JUK  03B021  50 m  1:20.55  1:18.55   
56  16  Heinimäki Lotta  2003  HSS  03A644  50 m  1:20.81  1:18.81   
57  28  Kajander Maj  2005  HSS  05A678  50 m  1:20.82  1:18.82   
58  495  Kekkonen Julia  2000  HTU  00A088  25 m  1:18.88  1:18.88   
59  108  Ahonen Anniina  2005  HyUS  05A156  50 m  1:20.90  1:18.90   
60  245  Loponen Essi  2004  SiWa  04A768  25 m  1:18.99  1:18.99   
61  354  Ruha Elina  2005  Cetus  05A113  50 m  1:21.28  1:19.28   
62  428  Romo Julia  2003  LaUS  03A094  25 m  1:19.30  1:19.30   
63  491  Saarela Laura  2006  NU  06A748  25 m  1:19.45  1:19.45   
64  273  Yisrael Nicole  2004  SiWa  04A207  50 m  1:21.49  1:19.49   
65  54  Markkanen Jessika  1999  HSS  99A400  25 m  1:19.83  1:19.83   
66  414  Lindström Venla  2004  LaUS  04A263  50 m  1:21.84  1:19.84   
67  38  Kokko Siiri  2003  HSS  03B138  50 m  1:22.10  1:20.10   
68  340  Puranen Miia  2001  Cetus  01A509  25 m  1:21.16  1:21.16   
69  270  Valtanen Sanni  2004  SiWa  04A527  50 m  1:23.63  1:21.63   
70  349  Rihte Kaarina  2005  Cetus  05A740  50 m  1:23.82  1:21.82   
71  330  Mänttäri Annaliina  2006  Cetus  06A031  50 m  1:23.84  1:21.84   
72  441  Ekroos Erin  2002  HäUS  02B006  25 m  1:22.54  1:22.54   
73  301  Koroknay-Pál Beata  2004  Cetus  04A678  50 m  1:24.91  1:22.91   
74  58  Nieminen Emmi  2006  HSS  06A030  50 m  1:25.38  1:23.38   
75  123  Hauska Venla  2004  JUK  04A875  25 m  1:23.46  1:23.46   
76  296  Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  50 m  1:25.78  1:23.78   
77  435  Simberg Ebba  2007  LaUS  07A087  50 m  1:26.35  1:24.35   
78  272  Vänttinen Iina  2006  SiWa  06A210  50 m  1:26.68  1:24.68   
79  259  Ryynänen Susanna  2006  SiWa  06A059  50 m  1:26.97  1:24.97   
80  329  Mäennenä Kia  2006  Cetus  06A189  50 m  1:27.05  1:25.05   
81  370  Tammilehto Enni  2006  Cetus  06A134  50 m  1:27.08  1:25.08   
82  160  Jumppainen Minka  2003  RiUS  03A847  25 m  1:25.25  1:25.25   
83  191  Perkkiö Saana  2005  RiUS  05A349  50 m  1:27.30  1:25.30   
84  267  Särkelä Peppi  2004  SiWa  04A708  25 m  1:25.33  1:25.33   
85  249  Mattila Oosa  2006  SiWa  06A440  50 m  1:27.52  1:25.52   
86  31  Kareinen Jenny  2002  HSS  02A000  25 m  1:25.61  1:25.61   
87  147  Oksa Sofia  2007  NumKis  07A269  50 m  1:27.63  1:25.63   
88  197  Romppanen Helmi  2004  RiUS  04A152  25 m  1:25.64  1:25.64   
89  122  Haravuori Verna  2004  JUK  04A475  25 m  1:25.72  1:25.72   
90  200  Ruponen Siiri  2005  RiUS  05A287  50 m  1:27.74  1:25.74   
91  472  Ritmala Rebekka  2006  Vanders  06A136  50 m  1:28.13  1:26.13   
92  342  Rantaniitty Iisa-lotta  2006  Cetus  06A450  50 m  1:28.24  1:26.24   
93  149  Seppälä Saara  2005  NumKis  05A504  25 m  1:26.30  1:26.30   
94  486  Korhonen Milja  2006  NU  06A588  25 m  1:26.58  1:26.58   
95  203  Saarinen Vilja  2005  RiUS  05A087  25 m  1:26.73  1:26.73   
96  27  Jämsen Ariel Julienne  2006  HSS  06A752  50 m  1:28.89  1:26.89   
97  76  Päivänen Lily  2006  HSS  06A419  50 m  1:29.18  1:27.18   
98  52  Lignell Meri-xenia  2006  HSS  06A952  50 m  1:29.25  1:27.25   
99  156  Helminen Jenna  2005  RiUS  05A300  25 m  1:27.31  1:27.31   
100  111  Kuisma Heli  2006  HyUS  06A070  25 m  1:27.46  1:27.46   
101  41  Kostiainen Ella  2006  HSS  06A805  50 m  1:30.28  1:28.28   
102  219  Äikäs Miia  2003  RiUS  03A563  50 m  1:30.52  1:28.52   
103  467  Oila Ada  2005  Vanders  05A135  50 m  1:30.59  1:28.59   
104  429  Romo Olivia  2005  LaUS  05A297  25 m  1:29.41  1:29.41   
105  280  Brelo Ninja  2006  Cetus  06A185  25 m  1:30.74  1:30.74   
106  250  Merikanto Aava  2004  SiWa  04B028  25 m  1:31.89  1:31.89   
107  171  Lukkaroinen Sade  2004  RiUS  04A281  25 m  1:32.37  1:32.37   
108  396  Haverinen Siiri  2007  LaUS  07A176  25 m  1:32.92  1:32.92   
109  316  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  50 m  1:35.83  1:33.83   
110  442  Suonio Sara  2006  SalU  06A654  50 m  1:37.63  1:35.63   
111  29  Kangas Laura  2006  HSS  06A710  50 m  1:39.18  1:37.18   
112  187  Pasma Annu  2006  RiUS  06A867  50 m  1:39.36  1:37.36   
113  20  Hillers Naomi  2007  HSS  07A632  50 m  1:39.81  1:37.81   
114  175  Malinen Heidi  2003  RiUS  03A352  25 m  1:37.82  1:37.82   
115  176  Mustonen Veera  2008  RiUS  08A332  25 m  1:38.47  1:38.47   
116  104  Virtanen Vieno  2006  HSS  06A791  50 m  1:44.65  1:42.65   
117  Bernards Anna  2005  HSS  05A994  25 m  1:45.44  1:45.44   
118  139  Tolvanen Camilla  2003  JUK  03B266  50 m  1:49.96  1:47.96   
119  103  Westerholm Alma  2007  HSS  07A652  50 m  1:50.45  1:48.45   
120  174  Malinen Elina  2009  RiUS  09A134  25 m  1:51.55  1:51.55   
121  304  Kriek Anjenike  2005  Cetus  05B078  50 m  1:54.10  1:52.10   
122  98  Ursin Ursula  2007  HSS  07A640  25 m  1:54.47  1:54.47   
123  415  Makkula Mea  2006  LaUS  06A859  25 m  1:56.32  1:56.32   
124  158  Hokkanen Senni  2006  RiUS  06A513  25 m  1:57.13  1:57.13   
125  216  Uskali Taika  2005  RiUS  05A925  50 m  2:03.52  2:01.52   
126  179  Niemi Vieno  2007  RiUS  07A266  50 m  2:09.86  2:07.86   
127  181  Nokikuru Aino  2007  RiUS  07A268  50 m  2:11.90  2:09.90   
128  190  Perikangas Rosa  2007  RiUS  07A614  25 m  2:10.12  2:10.12   
129  151  Anttila Moona  2008  RiUS  08A289  25 m  2:13.56  2:13.56   
130  Aravirta Olivia  2007  HSS  07A562  25 m       
131  Freystätter Stella  2003  HSS  03A735  25 m       
132  10  Hagelin Isabel  2001  HSS  01A083  25 m       
133  13  Hakkarainen Aino  2009  HSS  09A194  25 m       
134  21  Holmberg Saara  2008  HSS  08A584  25 m       
135  36  Kinnunen Oona  2006  HSS  06A727  25 m       
136  37  Koiranen Emma  2001  HSS  01A054  25 m       
137  42  Kostiainen Iiris  2008  HSS  08A277  25 m       
138  46  Laine Siiri  2008  HSS  08A516  25 m       
139  50  Lehtosalo Karla  2005  HSS  05B171  25 m       
140  57  Mikkonen Saija  2001  HSS  01A667  25 m       
141  66  Partanen Minea  2005  HSS  05A997  25 m       
142  79  Rautiainen Iris  2005  HSS  05B178  25 m       
143  80  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m       
144  86  Sovasto Annabella  2007  HSS  07A515  25 m       
145  105  Von Wendt Ava  2003  HSS  03B174  25 m       
146  136  Saarela Emmi  2001  JUK  01A846  25 m       
147  163  Kittelä Helmi  2008  RiUS  08A095  25 m       
148  169  Lievonen Kukka-sofia  2006  RiUS  06B000  25 m       
149  185  Paalanen Kaisla  2008  RiUS  08A326  25 m       
150  189  Pellikka Emma  2007  RiUS  07A786  25 m       
151  204  Savulahti Eerika  2008  RiUS  08A113  25 m       
152  213  Tuukkanen Iiris  2008  RiUS  08A316  25 m       
153  226  Haara Reetta  2004  SiWa  04A530  25 m       
154  229  Hautamäki Laura  2002  SiWa  02B079  25 m       
155  327  Milczarek Alicja  2006  Cetus  06B058  25 m       
156  335  Olkkonen Viivi  2005  Cetus  05B174  25 m       
157  410  Leppänen Annika  2006  LaUS  06A921  25 m       
158  436  Skinnari Veera  2003  LaUS  03A090  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
10_S
Laji 10, 100m Selkäuinti P-12,14,M 
 
ME: Matt GREVERS (1985) 48.92 2015-12-12 
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
32  Karlsson Niki  2000  HSS  00A065  25 m  54.33  54.33   
305  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus  00A199  25 m  54.46  54.46   
177  Mäkelä Niko  1998  RiUS  98A679  50 m  58.26  56.26   
254  Pakarinen Sami  1992  SiWa  92A332  25 m  58.10  58.10   
11  Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  50 m  1:00.11  58.11   
24  Hölttä Santeri  2000  HSS  00A236  25 m  58.62  58.62   
77  Pöytäkivi Riku  1993  HSS  93A973  25 m  59.26  59.26   
395  Haverinen Petteri  2001  LaUS  01B030  25 m  59.88  59.88   
47  Lehti Leevi  2000  HSS  00A000  25 m  59.91  59.91   
10  466  Nurmi Erik  2001  Vanders  01A470  25 m  1:00.41  1:00.41   
11  18  Herlevi Elias  2000  HSS  00A187  25 m  1:01.60  1:01.60   
12  84  Seppänen Kaarlo  1999  HSS  99A225  25 m  1:01.89  1:01.89   
13  286  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  50 m  1:04.45  1:02.45   
14  364  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  1:02.91  1:02.91   
15  292  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  25 m  1:03.02  1:03.02   
16  448  Envalds Kasper  2001  Vanders  01A496  50 m  1:05.25  1:03.25   
17  15  Heinilä Jami  2000  HSS  00A081  25 m  1:03.41  1:03.41   
18  474  Seksenov Danil  2004  Vanders  04A126  50 m  1:05.56  1:03.56   
19  326  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  1:04.00  1:04.00   
20  97  Tähtivuori Aaro  1998  HSS  98A584  25 m  1:04.14  1:04.14   
21  444  Hätälä Anssi  1994  OU  94A080  50 m  1:07.17  1:05.17   
22  269  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  1:05.30  1:05.30   
23  306  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  25 m  1:05.63  1:05.63   
24  383  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  1:05.70  1:05.70   
25  Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  50 m  1:08.16  1:06.16   
26  72  Perkkiö Emil  2000  HSS  00A973  25 m  1:06.30  1:06.30   
27  78  Raninen Eemeli  2001  HSS  01A495  25 m  1:06.44  1:06.44   
28  172  Lukkaroinen Tino  2002  RiUS  02A246  25 m  1:07.20  1:07.20   
29  494  Kaukonen Tino  2004  HTU  04A213  50 m  1:09.25  1:07.25   
30  377  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  50 m  1:09.86  1:07.86   
31  141  Cranston Joonas  2003  NumKis  03B233  50 m  1:10.06  1:08.06   
32  118  Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  1:08.13  1:08.13   
33  480  Heikkilä Henri  2003  AQUILA  03A172  25 m  1:08.15  1:08.15   
34  Fokin Elis  2003  HSS  03A811  25 m  1:08.34  1:08.34   
35  60  Nurminen Pyry  2001  HSS  01A673  25 m  1:08.69  1:08.69   
36  388  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  50 m  1:10.73  1:08.73   
37  227  Hakkarainen Aki  2003  SiWa  03A251  50 m  1:10.88  1:08.88   
38  350  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  50 m  1:11.14  1:09.14   
39  43  Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m  1:09.28  1:09.28   
40  132  Myllynen Aarne  2002  JUK  02A328  50 m  1:11.31  1:09.31   
41  285  Hartikainen Samuli  2001  Cetus  01A116  25 m  1:09.38  1:09.38   
42  404  Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  25 m  1:10.88  1:10.88   
43  142  Holopainen Kasper  2003  NumKis  03A423  50 m  1:14.09  1:12.09   
44  343  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  25 m  1:13.78  1:13.78   
45  457  Lintusalo Jesse  2004  Vanders  04A272  50 m  1:15.87  1:13.87   
46  107  Åström Harald  2001  HSS  01A008  25 m  1:14.25  1:14.25   
47  61  Nyman Henry  2003  HSS  03A870  50 m  1:17.06  1:15.06   
48  260  Salminen Veeti  2004  SiWa  04A481  50 m  1:17.81  1:15.81   
49  167  Lajas Herkko  2001  RiUS  01B001  50 m  1:18.25  1:16.25   
50  399  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  25 m  1:16.45  1:16.45   
51  121  Cederberg Lauri  2003  JUK  03B146  25 m  1:16.65  1:16.65   
52  207  Shkolny Petri  2003  RiUS  03A556  25 m  1:17.35  1:17.35   
53  134  Pirinen Aaron  2005  JUK  05A567  50 m  1:20.11  1:18.11   
54  278  Asklöf Viktor  2004  Cetus  04A639  50 m  1:20.25  1:18.25   
55  117  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  1:20.95  1:20.95   
56  62  Nyström Nicolas  2008  HSS  08A014  50 m  1:23.85  1:21.85   
57  64  Palva Ilari  2006  HSS  06A626  50 m  1:25.26  1:23.26   
58  51  Leväsalo Veikka  2005  HSS  05A863  50 m  1:25.66  1:23.66   
59  180  Niemimuukko Valtteri  2005  RiUS  05A561  25 m  1:23.74  1:23.74   
60  337  Partanen Eeli  2005  Cetus  05A202  50 m  1:26.18  1:24.18   
61  416  Molodtsov Elias  2005  LaUS  05B088  25 m  1:24.47  1:24.47   
62  75  Pixa Leevi  2007  HSS  07A400  50 m  1:27.05  1:25.05   
63  398  Huuhka Riku  2005  LaUS  05A549  25 m  1:25.23  1:25.23   
64  92  Teiramaa Nikolai  2006  HSS  06A438  50 m  1:28.15  1:26.15   
65  40  Koskenvaara Riku  2005  HSS  05A400  25 m  1:26.28  1:26.28   
66  59  Nummi Christian  2006  HSS  06A798  50 m  1:28.69  1:26.69   
67  382  Westerberg Oscar  2005  Cetus  05A519  50 m  1:29.14  1:27.14   
68  95  Tuominen Otto  2005  HSS  05A953  50 m  1:31.86  1:29.86   
69  489  Myllynen Tommi  2004  NU  04A685  25 m  1:31.48  1:31.48   
70  168  Lempinen Rasmus  2005  RiUS  05A077  25 m  1:32.66  1:32.66   
71  445  Ahlroos Aapo  2004  Vanders  04A285  50 m  1:35.94  1:33.94   
72  195  Rasinmäki Aapo  2003  RiUS  03A916  25 m  1:34.29  1:34.29   
73  439  Teno Vilho  2006  LaUS  06A245  25 m  1:34.66  1:34.66   
74  100  Varpasuo Okko  2006  HSS  06A728  50 m  1:37.96  1:35.96   
75  475  Sibirtsev Aleksander  2005  Vanders  05A949  25 m  1:38.55  1:38.55   
76  73  Pesonen Olli  2006  HSS  06A378  50 m  1:42.08  1:40.08   
77  394  Haverinen Kasperi  2005  LaUS  05B041  25 m  1:41.91  1:41.91   
78  87  Stolt Rudi  2007  HSS  07A669  50 m  1:46.37  1:44.37   
79  184  Paalanen Joonatan  2006  RiUS  06A276  50 m  1:50.65  1:48.65   
80  70  Pavljuk Mihail  2005  HSS  05A455  50 m  1:54.29  1:52.29   
81  173  Malinen Aukusti  2007  RiUS  07A589  25 m  2:01.89  2:01.89   
82  164  Kohvakka Onni  2007  RiUS  07A302  25 m  2:03.85  2:03.85   
83  215  Uotila Eetu  2008  RiUS  08A315  25 m  2:10.87  2:10.87   
84  198  Rosendahl Väinö  2007  RiUS  07A566  25 m  2:13.39  2:13.39   
85  25  Itkonen Ilkka  2008  HSS  08A489  25 m       
86  44  Kujansuu Niklas  2007  HSS  07A620  25 m       
87  69  Pavlidi Christofor  2001  HSS  01A068  25 m       
88  91  Tandefelt-Kauste Eero  2008  HSS  08A312  25 m       
89  162  Kataja Onni  2007  RiUS  07A576  25 m       
90  170  Liitola Iikka  2008  RiUS  08A102  25 m       
91  210  Toivonen Miika  2007  RiUS  07A089  25 m       
92  240  Laukkanen Juho  2001  SiWa  01A473  25 m       
93  266  Syrjänen Samuel  2002  SiWa  02A790  25 m       
94  389  Bajalan Raman  2007  LaUS  07A326  25 m       
95  400  Immonen Leevi  2007  LaUS  07A249  25 m       
96  425  Pulkkinen Joonas  2007  LaUS  07A083  25 m       
97  487  Lamminen Jesse  2002  NU  02B272  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
11_S
Laji 11, 100m Perhosuinti T-13, N 
 
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 54.61 2014-12-07 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 57.64 2013-02-03 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
81  Ruotsalainen Vilma  1996  HSS  96A597  50 m  1:03.19  1:01.19   
56  Mauranen Kiira  1999  HSS  99B133  50 m  1:03.50  1:01.50   
63  Oura Vilma  2001  HSS  01A310  25 m  1:01.81  1:01.81   
279  Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  50 m  1:04.15  1:02.15   
451  Haltia Nina  1999  Vanders  99A009  50 m  1:05.61  1:03.61   
30  Kareinen Hanna  2000  HSS  00A012  50 m  1:06.14  1:04.14   
268  Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  50 m  1:06.52  1:04.52   
231  Hellsten Olivia  2000  SiWa  00A064  25 m  1:05.28  1:05.28   
10  Hagelin Isabel  2001  HSS  01A083  50 m  1:07.88  1:05.88   
10  192  Pihkamäki Annukka  2004  RiUS  04A161  50 m  1:08.65  1:06.65   
11  420  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  50 m  1:08.87  1:06.87   
12  80  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  50 m  1:09.04  1:07.04   
13  Appelberg Janna  2001  HSS  01A954  50 m  1:09.76  1:07.76   
14  140  Vartiainen Vera  2002  JUK  02A772  25 m  1:08.01  1:08.01   
15  71  Perkiö Anniina  1999  HSS  99A549  25 m  1:08.49  1:08.49   
16  45  Kukkonen Jenni  1999  HSS  99A162  25 m  1:08.51  1:08.51   
17  334  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  50 m  1:10.57  1:08.57   
18  55  Mattila Anna  2004  HSS  04A644  50 m  1:10.64  1:08.64   
19  53  Långström Wilma  2004  HSS  04A170  50 m  1:10.71  1:08.71   
20  446  Ahvenainen Essi  2005  Vanders  05A073  50 m  1:11.23  1:09.23   
21  49  Lehtola Roosa  2001  HSS  01A806  25 m  1:10.11  1:10.11   
22  496  Rantanen Jenni  2001  HTU  01A324  50 m  1:12.12  1:10.12   
23  33  Kasvio Louna  2006  HSS  06A151  50 m  1:12.14  1:10.14   
24  65  Parhiala Marilla  2000  HSS  00B046  25 m  1:11.24  1:11.24   
25  325  Mikk Marleen  2002  Cetus  02B180  50 m  1:13.49  1:11.49   
26  131  Mylly Mariel  2001  JUK  01B048  50 m  1:13.62  1:11.62   
27  37  Koiranen Emma  2001  HSS  01A054  25 m  1:11.66  1:11.66   
28  235  Kallas Agneta  2002  SiWa  02A988  25 m  1:11.85  1:11.85   
29  12  Hakkarainen Ada  2005  HSS  05A123  50 m  1:13.99  1:11.99   
30  403  Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  1:13.15  1:13.15   
31  233  Hörkkö Alma  2005  SiWa  05A331  50 m  1:15.20  1:13.20   
32  74  Piksilä Ethel  2003  HSS  03A032  50 m  1:15.52  1:13.52   
33  468  Paju Aino  2003  Vanders  03A053  50 m  1:16.16  1:14.16   
34  155  Hellberg Ronja  2003  RiUS  03A420  25 m  1:14.25  1:14.25   
35  23  Hämäläinen Lotta  1998  HSS  98A987  25 m  1:14.33  1:14.33   
36  148  Partanen Lotta Linnea  2001  NumKis  01A819  25 m  1:14.55  1:14.55   
37  352  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  50 m  1:16.74  1:14.74   
38  54  Markkanen Jessika  1999  HSS  99A400  25 m  1:15.21  1:15.21   
39  Freystätter Stella  2003  HSS  03A735  25 m  1:15.39  1:15.39   
40  253  Nissi Laura  2004  SiWa  04A259  50 m  1:17.46  1:15.46   
41  244  Loponen Emma  2003  SiWa  03A519  25 m  1:15.54  1:15.54   
42  83  Salminen Venla  2002  HSS  02A046  25 m  1:15.84  1:15.84   
43  89  Sundt Wilma  2006  HSS  06A142  50 m  1:18.12  1:16.12   
44  153  Friman Siiri  2001  RiUS  01A653  25 m  1:16.39  1:16.39   
45  39  Korsoff Veera  2005  HSS  05A348  50 m  1:18.75  1:16.75   
46  241  Lehmusvaara Anna  2005  SiWa  05A142  50 m  1:19.29  1:17.29   
47  380  Valkonen Sanna  2003  Cetus  03A092  25 m  1:18.03  1:18.03   
48  374  Wacklin Cami  2002  Cetus  02A131  25 m  1:18.58  1:18.58   
49  300  Korkeamäki Jenni  2007  Cetus  07A078  50 m  1:21.04  1:19.04   
50  359  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  50 m  1:21.18  1:19.18   
51  208  Silvennoinen Enni  2003  RiUS  03A629  25 m  1:20.74  1:20.74   
52  48  Lehtola Oona  2003  HSS  03A498  50 m  1:23.37  1:21.37   
53  31  Kareinen Jenny  2002  HSS  02A000  25 m  1:21.54  1:21.54   
54  16  Heinimäki Lotta  2003  HSS  03A644  25 m  1:21.63  1:21.63   
55  362  Siltala Iida  2005  Cetus  05A468  50 m  1:26.86  1:24.86   
56  Ekholm Iina  2007  HSS  07A215  50 m  1:28.84  1:26.84   
57  356  Salo Anna  2007  Cetus  07A171  25 m  1:27.09  1:27.09   
58  257  Pekkala Siiri  2005  SiWa  05A211  25 m  1:27.25  1:27.25   
59  281  Brusila Maisa  2004  Cetus  04A887  25 m  1:28.71  1:28.71   
60  287  Ilonen Linda  2004  Cetus  04A986  50 m  1:31.29  1:29.29   
61  331  Nevalainen Lotta  2005  Cetus  05A744  50 m  1:31.33  1:29.33   
62  477  Sukhareva Tatiana  2005  Vanders  05A131  25 m  1:31.68  1:31.68   
63  455  Kiviranta Milla  2006  Vanders  06A135  25 m  1:33.01  1:33.01   
64  145  Mäkinen Anita  2007  NumKis  07A113  25 m  1:34.86  1:34.86   
65  314  Leppänen Matilda  2007  Cetus  07A067  25 m  1:35.78  1:35.78   
66  324  Miao Anja  2007  Cetus  07A170  50 m  1:41.14  1:39.14   
67  Alamattila Sanni  1999  HSS  99A230  25 m       
68  Alanen Annika  2003  HSS  03A227  25 m       
69  22  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m       
70  34  Ketola Erika  2000  HSS  00A124  25 m       
71  38  Kokko Siiri  2003  HSS  03B138  25 m       
72  57  Mikkonen Saija  2001  HSS  01A667  25 m       
73  136  Saarela Emmi  2001  JUK  01A846  25 m       
74  221  Aarnivuo Sini  2003  SiWa  03A755  25 m       
75  230  Havén Henni  2004  SiWa  04A927  25 m       
76  315  Lindell Ellen  2007  Cetus  07A396  25 m       
77  368  Stalinskaja Dominika  2007  Cetus  07A650  25 m       
78  386  Äyrämöinen Enna  2007  Cetus  07A198  25 m       
79  500  Chadromtseva Sofia  2006  AQUILA  06A474  50 m  1:35.49  1:33.49  JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
12_S
Laji 12, 100m Perhosuinti P-14, M 
 
ME: Chad Le CLOS (1992) 48.08 2016-12-08 
SE: Riku Pöytäkivi (1993) 51.26 2017-08-02 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
77  Pöytäkivi Riku  1993  HSS  93A973  50 m  53.16  51.16   
24  Hölttä Santeri  2000  HSS  00A236  25 m  55.13  55.13   
18  Herlevi Elias  2000  HSS  00A187  50 m  58.35  56.35   
32  Karlsson Niki  2000  HSS  00A065  25 m  57.23  57.23   
47  Lehti Leevi  2000  HSS  00A000  50 m  59.49  57.49   
15  Heinilä Jami  2000  HSS  00A081  50 m  59.66  57.66   
Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  25 m  58.29  58.29   
261  Seppälä Juho  1999  SiWa  99B048  50 m  1:00.57  58.57   
397  Hulkko Santeri  2000  LaUS  00A843  25 m  59.40  59.40   
10  72  Perkkiö Emil  2000  HSS  00A973  25 m  59.46  59.46   
11  291  Johansson Kristian  1969  Cetus  69A021  50 m  1:01.46  59.46   
12  452  Hjelm Matias  2002  Vanders  02A098  50 m  1:01.67  59.67   
13  84  Seppänen Kaarlo  1999  HSS  99A225  25 m  59.82  59.82   
14  297  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m  59.98  59.98   
15  395  Haverinen Petteri  2001  LaUS  01B030  50 m  1:02.64  1:00.64   
16  427  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  50 m  1:02.64  1:00.64   
17  418  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS  02A038  50 m  1:02.70  1:00.70   
18  355  Ruuskanen Joona  2000  Cetus  00A503  25 m  1:00.88  1:00.88   
19  307  Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  25 m  1:00.91  1:00.91   
20  97  Tähtivuori Aaro  1998  HSS  98A584  25 m  1:01.09  1:01.09   
21  239  Lantta Taneli  2001  SiWa  01A493  25 m  1:01.85  1:01.85   
22  78  Raninen Eemeli  2001  HSS  01A495  25 m  1:02.54  1:02.54   
23  128  Luomala Onni-kalle  2002  JUK  02A758  50 m  1:04.60  1:02.60   
24  202  Saarinen Elias  2002  RiUS  02A084  50 m  1:05.18  1:03.18   
25  43  Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m  1:03.39  1:03.39   
26  422  Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  25 m  1:03.52  1:03.52   
27  225  Gardberg Ali  2001  SiWa  01B128  50 m  1:06.21  1:04.21   
28  60  Nurminen Pyry  2001  HSS  01A673  25 m  1:04.48  1:04.48   
29  247  Marjala Juho  2003  SiWa  03A275  50 m  1:06.74  1:04.74   
30  421  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  1:05.16  1:05.16   
31  11  Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  25 m  1:05.32  1:05.32   
32  385  Virta Rasmus  1998  Cetus  98B044  25 m  1:05.71  1:05.71   
33  430  Romo Saku  2000  LaUS  00A504  50 m  1:07.85  1:05.85   
34  310  Lauslahti Ville  2001  Cetus  01A254  50 m  1:09.97  1:07.97   
35  211  Turunen Oskar  2003  RiUS  03A822  50 m  1:10.61  1:08.61   
36  387  Airas Julius  2003  LaUS  03A835  50 m  1:10.71  1:08.71   
37  369  Syrjä Joel  2002  Cetus  02A137  25 m  1:09.09  1:09.09   
38  107  Åström Harald  2001  HSS  01A008  25 m  1:10.19  1:10.19   
39  251  Merinen Miro  2003  SiWa  03A695  50 m  1:12.29  1:10.29   
40  498  Walther Max  2003  HTU  03A799  50 m  1:14.30  1:12.30   
41  401  Isoranta Jonne  2003  LaUS  03A748  50 m  1:15.51  1:13.51   
42  256  Pekkala Konsta  2003  SiWa  03A959  50 m  1:15.74  1:13.74   
43  69  Pavlidi Christofor  2001  HSS  01A068  25 m  1:13.85  1:13.85   
44  134  Pirinen Aaron  2005  JUK  05A567  50 m  1:18.40  1:16.40   
45  129  Luomala Ukko-pekka  2004  JUK  04A593  50 m  1:20.26  1:18.26   
46  337  Partanen Eeli  2005  Cetus  05A202  50 m  1:22.86  1:20.86   
47  319  Lönnblad Lucas  2004  Cetus  04A495  50 m  1:24.29  1:22.29   
48  260  Salminen Veeti  2004  SiWa  04A481  25 m  1:26.97  1:26.97   
49  308  Laitinen Nuutti  2004  Cetus  04A588  25 m  1:27.13  1:27.13   
50  168  Lempinen Rasmus  2005  RiUS  05A077  25 m  1:31.08  1:31.08   
51  384  Winqvist Benjamin  2006  Cetus  06A420  50 m  1:38.04  1:36.04   
52  217  Valkeavuori Jeremy  2004  RiUS  04A261  25 m       
53  309  Laurila Aarne  2006  Cetus  06A667  25 m       
54  503  Shavyrin Vladislav  2005  AQUILA  05A606  50 m  1:27.38  1:25.38  JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
13_S
Laji 13, 50m Vapaauinti T-9, -11 
 
ME: Ranomi KROMOWIDJOJO (1990) 22.93 2017-08-07 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
300  Korkeamäki Jenni  2007  Cetus  07A078  50 m  30.65  29.65   
314  Leppänen Matilda  2007  Cetus  07A067  50 m  33.96  32.96   
98  Ursin Ursula  2007  HSS  07A640  50 m  37.12  36.12   
125  Koskela Silvia  2007  JUK  07A257  50 m  39.09  38.09   
409  Lehtiö Liisi  2008  LaUS  08A101  50 m  40.28  39.28   
146  Oksa Helmi  2009  NumKis  09A137  50 m  41.41  40.41   
406  Koskinen Lotta  2008  LaUS  08A096  25 m  41.63  41.63   
402  Järvinen Lotta  2008  LaUS  08A304  50 m  42.77  41.77   
408  Laukkanen Awa  2008  LaUS  08A536  50 m  43.63  42.63   
10  426  Pulkkinen Moona  2008  LaUS  08A206  25 m  43.21  43.21   
11  42  Kostiainen Iiris  2008  HSS  08A277  50 m  44.87  43.87   
12  17  Hellsten Nea  2009  HSS  09A142  50 m  47.46  46.46   
13  96  Tuominen Viktoria  2010  HSS  10A010  50 m  47.90  46.90   
14  423  Pitkänen Saaga  2008  LaUS  08A111  25 m  47.62  47.62   
15  46  Laine Siiri  2008  HSS  08A516  25 m  48.30  48.30   
16  35  Kiiski Kerttu  2009  HSS  09A324  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
14_S
Laji 14, 50m Vapaauinti P-10, -12 
 
ME: Florent MANADOU (1990) 20.26 2014-12-05 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.23 2013-08-11 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
236  Kulju Nico  2006  SiWa  06A083  50 m  33.09  32.09   
443  Salminen Veeti  2006  SomE  06A012  50 m  33.62  32.62   
73  Pesonen Olli  2006  HSS  06A378  50 m  35.86  34.86   
100  Varpasuo Okko  2006  HSS  06A728  50 m  35.95  34.95   
130  Luomala Ville-veikko  2007  JUK  07A602  25 m  35.81  35.81   
439  Teno Vilho  2006  LaUS  06A245  50 m  38.30  37.30   
434  Salo Aleksi  2008  LaUS  08A115  25 m  37.59  37.59   
389  Bajalan Raman  2007  LaUS  07A326  25 m  38.05  38.05   
44  Kujansuu Niklas  2007  HSS  07A620  50 m  41.37  40.37   
10  390  Bogdanov Jaakko  2009  LaUS  09A130  25 m  40.98  40.98   
11  453  Isaev Adam  2008  Vanders  08A418  25 m  40.99  40.99   
12  26  Jantunen Jesse  2007  HSS  07A545  25 m  42.99  42.99   
13  400  Immonen Leevi  2007  LaUS  07A249  50 m  44.66  43.66   
14  67  Parviainen Ahti  2008  HSS  08A634  25 m       
15  99  Wagner Cole  2008  HSS  08A673  25 m       
16  101  Veijola Veikka  2007  HSS  07A818  25 m       
17  106  Vuori Elia  2008  HSS  08A675  25 m       
18  501  Heikkilä Tuomas  2008  AQUILA  08A043  25 m  38.07  38.07  JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
15_S
Laji 15, 100m Sekauinti T-11,-13,N 
 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 56.51 2017-08-07 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
81  Ruotsalainen Vilma  1996  HSS  96A597  25 m  1:02.30  1:02.30   
30  Kareinen Hanna  2000  HSS  00A012  25 m  1:05.08  1:05.08   
393  Bärlund Raakel  2001  LaUS  01A081  25 m  1:05.32  1:05.32   
392  Bruneau Julia  1999  LaUS  99A066  25 m  1:05.77  1:05.77   
282  Flyckt Emilia  2001  Cetus  01A649  25 m  1:07.13  1:07.13   
63  Oura Vilma  2001  HSS  01A310  25 m  1:08.02  1:08.02   
Appelberg Janna  2001  HSS  01A954  25 m  1:08.25  1:08.25   
65  Parhiala Marilla  2000  HSS  00B046  25 m  1:09.74  1:09.74   
403  Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  1:09.75  1:09.75   
10  49  Lehtola Roosa  2001  HSS  01A806  25 m  1:09.82  1:09.82   
11  116  Nieminen Jenny  2001  HyUS  01A986  25 m  1:09.98  1:09.98   
12  199  Ruottu Aino  2001  RiUS  01A117  25 m  1:10.08  1:10.08   
13  56  Mauranen Kiira  1999  HSS  99B133  25 m  1:10.13  1:10.13   
14  37  Koiranen Emma  2001  HSS  01A054  25 m  1:10.15  1:10.15   
15  45  Kukkonen Jenni  1999  HSS  99A162  25 m  1:10.40  1:10.40   
16  420  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  25 m  1:10.73  1:10.73   
17  381  Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  25 m  1:10.82  1:10.82   
18  23  Hämäläinen Lotta  1998  HSS  98A987  25 m  1:11.05  1:11.05   
19  339  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  1:12.24  1:12.24   
20  22  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m  1:12.49  1:12.49   
21  143  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  1:12.79  1:12.79   
22  419  Ovaskainen Senni  2001  LaUS  01A093  25 m  1:13.65  1:13.65   
23  80  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  1:14.26  1:14.26   
24  148  Partanen Lotta Linnea  2001  NumKis  01A819  25 m  1:14.65  1:14.65   
25  48  Lehtola Oona  2003  HSS  03A498  25 m  1:15.15  1:15.15   
26  360  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  25 m  1:15.25  1:15.25   
27  437  Tamminen Tiinu  2006  LaUS  06A122  25 m  1:15.26  1:15.26   
28  497  Tietz Annika  2001  HTU  01A200  25 m  1:15.74  1:15.74   
29  341  Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  25 m  1:15.75  1:15.75   
30  74  Piksilä Ethel  2003  HSS  03A032  25 m  1:15.82  1:15.82   
31  303  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  1:15.95  1:15.95   
32  483  Korhonen Tiiu  2003  AQUILA  03A878  25 m  1:16.05  1:16.05   
33  39  Korsoff Veera  2005  HSS  05A348  25 m  1:16.41  1:16.41   
34  196  Ravalt Nikita  2002  RiUS  02A653  25 m  1:16.46  1:16.46   
35  33  Kasvio Louna  2006  HSS  06A151  25 m  1:16.51  1:16.51   
36  209  Taiponen Aada  2004  RiUS  04A449  25 m  1:16.60  1:16.60   
37  290  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  25 m  1:17.00  1:17.00   
38  325  Mikk Marleen  2002  Cetus  02B180  25 m  1:17.17  1:17.17   
39  234  Hörkkö Ella  2001  SiWa  01B185  25 m  1:17.18  1:17.18   
40  476  Strandberg Milla  2005  Vanders  05A006  25 m  1:17.59  1:17.59   
41  484  Mäntynen Salma  2005  AQUILA  05A445  25 m  1:17.65  1:17.65   
42  16  Heinimäki Lotta  2003  HSS  03A644  25 m  1:17.73  1:17.73   
43  157  Hinkkala Maija  2005  RiUS  05A091  25 m  1:17.77  1:17.77   
44  208  Silvennoinen Enni  2003  RiUS  03A629  25 m  1:18.31  1:18.31   
45  Freystätter Stella  2003  HSS  03A735  25 m  1:18.51  1:18.51   
46  124  Hänninen Alisa  2003  JUK  03B021  25 m  1:18.67  1:18.67   
47  89  Sundt Wilma  2006  HSS  06A142  25 m  1:19.10  1:19.10   
48  54  Markkanen Jessika  1999  HSS  99A400  25 m  1:19.19  1:19.19   
49  391  Bogdanova Eevi-maria  2005  LaUS  05A106  25 m  1:19.25  1:19.25   
50  428  Romo Julia  2003  LaUS  03A094  25 m  1:19.45  1:19.45   
51  230  Havén Henni  2004  SiWa  04A927  25 m  1:20.24  1:20.24   
52  302  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  25 m  1:20.49  1:20.49   
53  352  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  25 m  1:20.58  1:20.58   
54  31  Kareinen Jenny  2002  HSS  02A000  25 m  1:20.60  1:20.60   
55  245  Loponen Essi  2004  SiWa  04A768  25 m  1:20.62  1:20.62   
56  108  Ahonen Anniina  2005  HyUS  05A156  25 m  1:20.85  1:20.85   
57  113  Kuisma Tiia  2003  HyUS  03A412  25 m  1:21.01  1:21.01   
58  233  Hörkkö Alma  2005  SiWa  05A331  25 m  1:21.03  1:21.03   
59  252  Myllykoski Emilia  2003  SiWa  03B108  25 m  1:21.24  1:21.24   
60  349  Rihte Kaarina  2005  Cetus  05A740  25 m  1:21.71  1:21.71   
61  294  Kaivola Piia  1999  Cetus  99B106  25 m  1:22.10  1:22.10   
62  112  Kuisma Susanna  2003  HyUS  03A414  25 m  1:22.25  1:22.25   
63  105  Von Wendt Ava  2003  HSS  03B174  25 m  1:22.45  1:22.45   
64  205  Savulahti Iida  2004  RiUS  04A121  25 m  1:22.52  1:22.52   
65  149  Seppälä Saara  2005  NumKis  05A504  25 m  1:22.66  1:22.66   
66  123  Hauska Venla  2004  JUK  04A875  25 m  1:23.01  1:23.01   
67  345  Raulos Saara  2005  Cetus  05A823  25 m  1:23.88  1:23.88   
68  477  Sukhareva Tatiana  2005  Vanders  05A131  25 m  1:24.53  1:24.53   
69  330  Mänttäri Annaliina  2006  Cetus  06A031  25 m  1:24.75  1:24.75   
70  197  Romppanen Helmi  2004  RiUS  04A152  25 m  1:25.58  1:25.58   
71  228  Hankala Aino Emilia  2005  SiWa  05A553  25 m  1:26.22  1:26.22   
72  222  Eriksson Oona  2004  SiWa  04A619  25 m  1:26.32  1:26.32   
73  110  Kaivola Sini  2005  HyUS  05A061  25 m  1:26.36  1:26.36   
74  342  Rantaniitty Iisa-lotta  2006  Cetus  06A450  25 m  1:26.78  1:26.78   
75  28  Kajander Maj  2005  HSS  05A678  25 m  1:26.90  1:26.90   
76  229  Hautamäki Laura  2002  SiWa  02B079  25 m  1:27.05  1:27.05   
77  82  Räty Sanni  2005  HSS  05B048  25 m  1:27.82  1:27.82   
78  122  Haravuori Verna  2004  JUK  04A475  25 m  1:28.14  1:28.14   
79  370  Tammilehto Enni  2006  Cetus  06A134  25 m  1:28.49  1:28.49   
80  270  Valtanen Sanni  2004  SiWa  04A527  25 m  1:28.50  1:28.50   
81  145  Mäkinen Anita  2007  NumKis  07A113  25 m  1:28.63  1:28.63   
82  58  Nieminen Emmi  2006  HSS  06A030  25 m  1:28.89  1:28.89   
83  223  Errehani Jasmine  2004  SiWa  04A780  25 m  1:29.30  1:29.30   
84  147  Oksa Sofia  2007  NumKis  07A269  25 m  1:29.88  1:29.88   
85  41  Kostiainen Ella  2006  HSS  06A805  25 m  1:30.06  1:30.06   
86  366  Soilevaara Iiris  2006  Cetus  06A415  25 m  1:30.19  1:30.19   
87  348  Richard Cécilia  2006  Cetus  06A790  25 m  1:30.57  1:30.57   
88  479  Vesanen Siiri  2004  Vanders  04A357  25 m  1:30.77  1:30.77   
89  331  Nevalainen Lotta  2005  Cetus  05A744  25 m  1:30.96  1:30.96   
90  111  Kuisma Heli  2006  HyUS  06A070  25 m  1:31.62  1:31.62   
91  329  Mäennenä Kia  2006  Cetus  06A189  25 m  1:31.65  1:31.65   
92  243  Lindroos Mandi  2004  SiWa  04A871  25 m  1:32.33  1:32.33   
93  262  Siurola Peppi  2004  SiWa  04A219  25 m  1:32.56  1:32.56   
94  249  Mattila Oosa  2006  SiWa  06A440  25 m  1:33.00  1:33.00   
95  267  Särkelä Peppi  2004  SiWa  04A708  25 m  1:33.72  1:33.72   
96  429  Romo Olivia  2005  LaUS  05A297  25 m  1:34.21  1:34.21   
97  435  Simberg Ebba  2007  LaUS  07A087  25 m  1:34.21  1:34.21   
98  220  Aarnivuo Milja  2005  SiWa  05A210  25 m  1:34.48  1:34.48   
99  473  Sarlin Oona  2006  Vanders  06A111  25 m  1:35.86  1:35.86   
100  250  Merikanto Aava  2004  SiWa  04B028  25 m  1:37.03  1:37.03   
101  98  Ursin Ursula  2007  HSS  07A640  25 m  1:37.41  1:37.41   
102  29  Kangas Laura  2006  HSS  06A710  25 m  1:40.47  1:40.47   
103  311  Lax Taru  2005  Cetus  05A739  25 m  1:40.56  1:40.56   
104  36  Kinnunen Oona  2006  HSS  06A727  25 m  1:40.99  1:40.99   
105  125  Koskela Silvia  2007  JUK  07A257  25 m  1:43.20  1:43.20   
106  103  Westerholm Alma  2007  HSS  07A652  25 m  1:44.06  1:44.06   
107  409  Lehtiö Liisi  2008  LaUS  08A101  25 m  1:46.04  1:46.04   
108  402  Järvinen Lotta  2008  LaUS  08A304  25 m  1:46.95  1:46.95   
109  431  Rumask Isabel  2006  LaUS  06A823  25 m  1:47.05  1:47.05   
110  415  Makkula Mea  2006  LaUS  06A859  25 m  1:47.87  1:47.87   
111  406  Koskinen Lotta  2008  LaUS  08A096  25 m  1:51.99  1:51.99   
112  423  Pitkänen Saaga  2008  LaUS  08A111  25 m  1:55.03  1:55.03   
113  410  Leppänen Annika  2006  LaUS  06A921  25 m  1:57.74  1:57.74   
114  426  Pulkkinen Moona  2008  LaUS  08A206  25 m  2:10.14  2:10.14   
115  Alamattila Sanni  1999  HSS  99A230  25 m       
116  Alanen Annika  2003  HSS  03A227  25 m       
117  Aravirta Olivia  2007  HSS  07A562  25 m       
118  10  Hagelin Isabel  2001  HSS  01A083  25 m       
119  12  Hakkarainen Ada  2005  HSS  05A123  25 m       
120  34  Ketola Erika  2000  HSS  00A124  25 m       
121  38  Kokko Siiri  2003  HSS  03B138  25 m       
122  52  Lignell Meri-xenia  2006  HSS  06A952  25 m       
123  57  Mikkonen Saija  2001  HSS  01A667  25 m       
124  71  Perkiö Anniina  1999  HSS  99A549  25 m       
125  76  Päivänen Lily  2006  HSS  06A419  25 m       
126  83  Salminen Venla  2002  HSS  02A046  25 m       
127  109  Guljajeva Vlada  2004  HyUS  04A365  25 m       
128  119  Ahola Emma-lotta  2005  JUK  05A527  25 m       
129  131  Mylly Mariel  2001  JUK  01B048  25 m       
130  139  Tolvanen Camilla  2003  JUK  03B266  25 m       
131  226  Haara Reetta  2004  SiWa  04A530  25 m       
132  232  Herrala Iida  2004  SiWa  04A283  25 m       
133  241  Lehmusvaara Anna  2005  SiWa  05A142  25 m       
134  244  Loponen Emma  2003  SiWa  03A519  25 m       
135  253  Nissi Laura  2004  SiWa  04A259  25 m       
136  263  Sjölund Emilia  2002  SiWa  02A760  25 m       
137  264  Sohlman Daniela  2005  SiWa  05A490  25 m       
138  284  Hargreaves Siiri  2003  Cetus  03B169  25 m       
139  295  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m       
140  301  Koroknay-Pál Beata  2004  Cetus  04A678  25 m       
141  317  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  25 m       
142  318  Lönnberg Emma  2005  Cetus  05A736  25 m       
143  327  Milczarek Alicja  2006  Cetus  06B058  25 m       
144  332  Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  25 m       
145  333  Nilsson Amanda  2006  Cetus  06A427  25 m       
146  338  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  25 m       
147  351  Rinne Sofia  2005  Cetus  05A850  25 m       
148  353  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  25 m       
149  354  Ruha Elina  2005  Cetus  05A113  25 m       
150  357  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  25 m       
151  371  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  25 m       
152  376  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  25 m       
153  408  Laukkanen Awa  2008  LaUS  08A536  25 m       
154  449  Grundström Tuisku  2002  Vanders  02A014  25 m       
155  459  Louhikoski Liinu  2004  Vanders  04A046  25 m       
156  464  Nikkilä Julie  2003  Vanders  03A256  25 m       
157  481  Järvinen Nessa  2004  AQUILA  04A159  25 m       
158  495  Kekkonen Julia  2000  HTU  00A088  25 m       
159  502  Koho Saga  2005  AQUILA  05A607  25 m      JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
16_S
Laji 16, 100m Sekauinti P-12,-14,M 
 
ME: Vladimir MOROZOV (1992) 50.66 2016-08-30 
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
177  Mäkelä Niko  1998  RiUS  98A679  25 m  55.46  55.46   
77  Pöytäkivi Riku  1993  HSS  93A973  25 m  56.92  56.92   
254  Pakarinen Sami  1992  SiWa  92A332  25 m  57.35  57.35   
466  Nurmi Erik  2001  Vanders  01A470  25 m  58.00  58.00   
24  Hölttä Santeri  2000  HSS  00A236  25 m  58.28  58.28   
32  Karlsson Niki  2000  HSS  00A065  25 m  58.75  58.75   
Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  25 m  59.76  59.76   
18  Herlevi Elias  2000  HSS  00A187  25 m  1:00.18  1:00.18   
47  Lehti Leevi  2000  HSS  00A000  25 m  1:00.58  1:00.58   
10  166  Laakso Mikael  1997  RiUS  97A008  25 m  1:00.59  1:00.59   
11  462  Mäkinen Kalle  2002  Vanders  02A088  25 m  1:00.66  1:00.66   
12  15  Heinilä Jami  2000  HSS  00A081  25 m  1:00.70  1:00.70   
13  288  Isosuo Eetu  2000  Cetus  00A623  25 m  1:01.68  1:01.68   
14  11  Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  25 m  1:02.13  1:02.13   
15  84  Seppänen Kaarlo  1999  HSS  99A225  25 m  1:02.59  1:02.59   
16  72  Perkkiö Emil  2000  HSS  00A973  25 m  1:02.93  1:02.93   
17  97  Tähtivuori Aaro  1998  HSS  98A584  25 m  1:03.47  1:03.47   
18  60  Nurminen Pyry  2001  HSS  01A673  25 m  1:03.68  1:03.68   
19  350  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  1:03.85  1:03.85   
20  447  Einto Eetu  2001  Vanders  01A927  25 m  1:04.38  1:04.38   
21  78  Raninen Eemeli  2001  HSS  01A495  25 m  1:04.68  1:04.68   
22  448  Envalds Kasper  2001  Vanders  01A496  25 m  1:05.45  1:05.45   
23  43  Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m  1:05.62  1:05.62   
24  269  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  1:06.25  1:06.25   
25  286  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  1:06.39  1:06.39   
26  240  Laukkanen Juho  2001  SiWa  01A473  25 m  1:06.77  1:06.77   
27  172  Lukkaroinen Tino  2002  RiUS  02A246  25 m  1:07.04  1:07.04   
28  277  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  1:07.84  1:07.84   
29  114  Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  25 m  1:08.78  1:08.78   
30  118  Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  1:09.50  1:09.50   
31  377  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  1:10.18  1:10.18   
32  107  Åström Harald  2001  HSS  01A008  25 m  1:10.87  1:10.87   
33  310  Lauslahti Ville  2001  Cetus  01A254  25 m  1:11.02  1:11.02   
34  206  Savulahti Ville  2003  RiUS  03A086  25 m  1:11.45  1:11.45   
35  69  Pavlidi Christofor  2001  HSS  01A068  25 m  1:12.33  1:12.33   
36  247  Marjala Juho  2003  SiWa  03A275  25 m  1:12.42  1:12.42   
37  135  Roine Jerry  2002  JUK  02B140  25 m  1:12.59  1:12.59   
38  367  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  25 m  1:12.68  1:12.68   
39  188  Paukola Olli  2003  RiUS  03A817  25 m  1:14.37  1:14.37   
40  121  Cederberg Lauri  2003  JUK  03B146  25 m  1:15.21  1:15.21   
41  456  Lehtonen Joona  2003  Vanders  03A634  25 m  1:17.45  1:17.45   
42  133  Pesonen Antti  2003  JUK  03B263  25 m  1:17.89  1:17.89   
43  482  Kojo Jimi  2005  AQUILA  05A032  25 m  1:21.13  1:21.13   
44  117  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  1:21.97  1:21.97   
45  493  Erlund Henri  2003  HTU  03A226  25 m  1:25.19  1:25.19   
46  416  Molodtsov Elias  2005  LaUS  05B088  25 m  1:26.53  1:26.53   
47  137  Saarnio Joona  2004  JUK  04A671  25 m  1:26.64  1:26.64   
48  440  Virtanen Miko  2005  LaUS  05A764  25 m  1:29.92  1:29.92   
49  201  Saarikallio Vinski  2004  RiUS  04A863  25 m  1:33.84  1:33.84   
50  425  Pulkkinen Joonas  2007  LaUS  07A083  25 m  1:34.21  1:34.21   
51  130  Luomala Ville-veikko  2007  JUK  07A602  25 m  1:38.36  1:38.36   
52  434  Salo Aleksi  2008  LaUS  08A115  25 m  1:40.27  1:40.27   
53  390  Bogdanov Jaakko  2009  LaUS  09A130  25 m  1:46.77  1:46.77   
54  87  Stolt Rudi  2007  HSS  07A669  25 m  1:47.81  1:47.81   
55  44  Kujansuu Niklas  2007  HSS  07A620  25 m       
56  51  Leväsalo Veikka  2005  HSS  05A863  25 m       
57  120  Anttonen Arttu  2004  JUK  04B210  25 m       
58  237  Kuosa Tatu  1991  SiWa  91A029  25 m       
59  271  Vatiainen Mikael  2003  SiWa  03A977  25 m       
60  298  Knaapi Joel  2001  Cetus  01A132  25 m       
61  322  Masalin Samuli  2004  Cetus  04A470  25 m       
62  326  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m       
63  337  Partanen Eeli  2005  Cetus  05A202  25 m       
64  343  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  25 m       
65  347  Repo Oskari  2003  Cetus  03A824  25 m       
66  364  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m       
67  369  Syrjä Joel  2002  Cetus  02A137  25 m       
68  383  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m       
69  394  Haverinen Kasperi  2005  LaUS  05B041  25 m       
70  411  Leppänen Antti  2002  LaUS  02A243  25 m       
71  427  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m       
72  430  Romo Saku  2000  LaUS  00A504  25 m       
73  454  Junninen Tapio  1995  Vanders  95A553  25 m       
74  480  Heikkilä Henri  2003  AQUILA  03A172  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
17_S
Laji 17, 100m Vapaauinti T-13, N 
 
ME: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 50.58 2017-08-11 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
81  Ruotsalainen Vilma  1996  HSS  96A597  25 m  57.00  57.00   
412  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  50 m  1:00.10  58.10   
451  Haltia Nina  1999  Vanders  99A009  50 m  1:00.18  58.18   
63  Oura Vilma  2001  HSS  01A310  25 m  58.55  58.55   
30  Kareinen Hanna  2000  HSS  00A012  50 m  1:00.89  58.89   
140  Vartiainen Vera  2002  JUK  02A772  50 m  1:01.28  59.28   
37  Koiranen Emma  2001  HSS  01A054  50 m  1:01.38  59.38   
255  Peippo Pinja  1999  SiWa  99A544  50 m  1:01.50  59.50   
268  Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  50 m  1:02.38  1:00.38   
10  Appelberg Janna  2001  HSS  01A954  50 m  1:02.49  1:00.49   
11  65  Parhiala Marilla  2000  HSS  00B046  25 m  1:00.66  1:00.66   
12  136  Saarela Emmi  2001  JUK  01A846  25 m  1:00.71  1:00.71   
13  83  Salminen Venla  2002  HSS  02A046  50 m  1:02.81  1:00.81   
14  39  Korsoff Veera  2005  HSS  05A348  50 m  1:02.86  1:00.86   
15  144  Leppähaara Vilma  2005  NumKis  05A009  50 m  1:03.07  1:01.07   
16  10  Hagelin Isabel  2001  HSS  01A083  50 m  1:03.09  1:01.09   
17  102  Vesalainen Peppi  2004  HSS  04B162  50 m  1:03.11  1:01.11   
18  56  Mauranen Kiira  1999  HSS  99B133  25 m  1:01.23  1:01.23   
19  22  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m  1:01.44  1:01.44   
20  463  Nikkanen Milla  2002  Vanders  02A124  50 m  1:03.55  1:01.55   
21  71  Perkiö Anniina  1999  HSS  99A549  25 m  1:01.59  1:01.59   
22  276  Alanen Jenni  2002  Cetus  02B210  50 m  1:03.78  1:01.78   
23  258  Ryynänen Elina  2005  SiWa  05A067  50 m  1:04.18  1:02.18   
24  446  Ahvenainen Essi  2005  Vanders  05A073  50 m  1:04.55  1:02.55   
25  34  Ketola Erika  2000  HSS  00A124  50 m  1:04.83  1:02.83   
26  436  Skinnari Veera  2003  LaUS  03A090  50 m  1:04.87  1:02.87   
27  45  Kukkonen Jenni  1999  HSS  99A162  50 m  1:05.07  1:03.07   
28  458  Louhikoski Liia  2001  Vanders  01A312  50 m  1:05.27  1:03.27   
29  127  Lehtonen Helmi  2004  JUK  04A335  50 m  1:05.64  1:03.64   
30  432  Sakomaa Juulia  2005  LaUS  05A564  50 m  1:05.65  1:03.65   
31  235  Kallas Agneta  2002  SiWa  02A988  50 m  1:05.70  1:03.70   
32  80  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  1:03.87  1:03.87   
33  476  Strandberg Milla  2005  Vanders  05A006  50 m  1:06.18  1:04.18   
34  417  Mustonen Nea  2004  LaUS  04A265  25 m  1:04.38  1:04.38   
35  85  Sinerkari Nanna  2004  HSS  04A366  25 m  1:04.55  1:04.55   
36  23  Hämäläinen Lotta  1998  HSS  98A987  25 m  1:04.56  1:04.56   
37  49  Lehtola Roosa  2001  HSS  01A806  25 m  1:04.59  1:04.59   
38  74  Piksilä Ethel  2003  HSS  03A032  25 m  1:04.70  1:04.70   
39  Freystätter Stella  2003  HSS  03A735  50 m  1:06.99  1:04.99   
40  89  Sundt Wilma  2006  HSS  06A142  50 m  1:07.02  1:05.02   
41  273  Yisrael Nicole  2004  SiWa  04A207  50 m  1:07.42  1:05.42   
42  483  Korhonen Tiiu  2003  AQUILA  03A878  25 m  1:05.54  1:05.54   
43  Alanen Annika  2003  HSS  03A227  50 m  1:07.94  1:05.94   
44  312  Lehtinen Aino  2001  Cetus  01A330  50 m  1:08.10  1:06.10   
45  54  Markkanen Jessika  1999  HSS  99A400  50 m  1:08.29  1:06.29   
46  16  Heinimäki Lotta  2003  HSS  03A644  50 m  1:08.35  1:06.35   
47  340  Puranen Miia  2001  Cetus  01A509  50 m  1:08.47  1:06.47   
48  248  Mattila Aava  2003  SiWa  03A833  50 m  1:08.54  1:06.54   
49  478  Vacker Jasmin  1999  Vanders  99A003  50 m  1:09.04  1:07.04   
50  113  Kuisma Tiia  2003  HyUS  03A412  50 m  1:09.18  1:07.18   
51  433  Salminen Janna  2003  LaUS  03A489  25 m  1:07.28  1:07.28   
52  232  Herrala Iida  2004  SiWa  04A283  50 m  1:09.39  1:07.39   
53  38  Kokko Siiri  2003  HSS  03B138  50 m  1:09.48  1:07.48   
54  373  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  25 m  1:07.68  1:07.68   
55  222  Eriksson Oona  2004  SiWa  04A619  50 m  1:09.81  1:07.81   
56  460  Louhikoski Lilli  2002  Vanders  02A021  50 m  1:09.84  1:07.84   
57  380  Valkonen Sanna  2003  Cetus  03A092  50 m  1:10.29  1:08.29   
58  28  Kajander Maj  2005  HSS  05A678  50 m  1:10.34  1:08.34   
59  341  Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  50 m  1:10.52  1:08.52   
60  407  Kähkönen Milla  2005  LaUS  05A054  25 m  1:08.55  1:08.55   
61  48  Lehtola Oona  2003  HSS  03A498  50 m  1:10.58  1:08.58   
62  259  Ryynänen Susanna  2006  SiWa  06A059  50 m  1:10.60  1:08.60   
63  287  Ilonen Linda  2004  Cetus  04A986  50 m  1:10.71  1:08.71   
64  438  Tamminen Tinka  2006  LaUS  06A126  50 m  1:10.86  1:08.86   
65  362  Siltala Iida  2005  Cetus  05A468  50 m  1:10.88  1:08.88   
66  57  Mikkonen Saija  2001  HSS  01A667  50 m  1:11.35  1:09.35   
67  58  Nieminen Emmi  2006  HSS  06A030  50 m  1:11.45  1:09.45   
68  238  Kurki Jenni  2005  SiWa  05A227  50 m  1:11.57  1:09.57   
69  105  Von Wendt Ava  2003  HSS  03B174  50 m  1:11.62  1:09.62   
70  257  Pekkala Siiri  2005  SiWa  05A211  25 m  1:09.72  1:09.72   
71  264  Sohlman Daniela  2005  SiWa  05A490  50 m  1:11.86  1:09.86   
72  378  Valero De La Iglesia Diana  2004  Cetus  04A518  50 m  1:12.56  1:10.56   
73  348  Richard Cécilia  2006  Cetus  06A790  50 m  1:12.63  1:10.63   
74  245  Loponen Essi  2004  SiWa  04A768  50 m  1:12.83  1:10.83   
75  359  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  50 m  1:12.98  1:10.98   
76  76  Päivänen Lily  2006  HSS  06A419  50 m  1:13.17  1:11.17   
77  469  Pakaslahti Lilja  2002  Vanders  02A881  50 m  1:13.24  1:11.24   
78  330  Mänttäri Annaliina  2006  Cetus  06A031  50 m  1:13.25  1:11.25   
79  52  Lignell Meri-xenia  2006  HSS  06A952  25 m  1:11.32  1:11.32   
80  160  Jumppainen Minka  2003  RiUS  03A847  50 m  1:13.56  1:11.56   
81  31  Kareinen Jenny  2002  HSS  02A000  25 m  1:11.62  1:11.62   
82  472  Ritmala Rebekka  2006  Vanders  06A136  50 m  1:13.90  1:11.90   
83  470  Pitkäkangas Ella  2003  Vanders  03A206  25 m  1:12.20  1:12.20   
84  41  Kostiainen Ella  2006  HSS  06A805  50 m  1:14.82  1:12.82   
85  243  Lindroos Mandi  2004  SiWa  04A871  50 m  1:15.16  1:13.16   
86  221  Aarnivuo Sini  2003  SiWa  03A755  50 m  1:15.62  1:13.62   
87  491  Saarela Laura  2006  NU  06A748  50 m  1:15.99  1:13.99   
88  272  Vänttinen Iina  2006  SiWa  06A210  50 m  1:16.14  1:14.14   
89  82  Räty Sanni  2005  HSS  05B048  25 m  1:14.36  1:14.36   
90  119  Ahola Emma-lotta  2005  JUK  05A527  50 m  1:17.26  1:15.26   
91  316  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  50 m  1:17.28  1:15.28   
92  486  Korhonen Milja  2006  NU  06A588  50 m  1:17.40  1:15.40   
93  281  Brusila Maisa  2004  Cetus  04A887  50 m  1:17.55  1:15.55   
94  488  Leskinen Lyydia  2005  NU  05A839  50 m  1:18.82  1:16.82   
95  122  Haravuori Verna  2004  JUK  04A475  25 m  1:17.02  1:17.02   
96  450  Halonen Emmi  2006  Vanders  06A312  50 m  1:19.72  1:17.72   
97  280  Brelo Ninja  2006  Cetus  06A185  50 m  1:21.33  1:19.33   
98  139  Tolvanen Camilla  2003  JUK  03B266  50 m  1:21.52  1:19.52   
99  262  Siurola Peppi  2004  SiWa  04A219  50 m  1:23.55  1:21.55   
100  Bernards Anna  2005  HSS  05A994  25 m  1:21.94  1:21.94   
101  442  Suonio Sara  2006  SalU  06A654  25 m  1:24.55  1:24.55   
102  492  Sevenius Emma  2002  NU  02B046  25 m  1:25.12  1:25.12   
103  29  Kangas Laura  2006  HSS  06A710  50 m  1:28.39  1:26.39   
104  36  Kinnunen Oona  2006  HSS  06A727  50 m  1:32.22  1:30.22   
105  204  Savulahti Eerika  2008  RiUS  08A113  50 m  1:33.91  1:31.91   
106  304  Kriek Anjenike  2005  Cetus  05B078  25 m  1:34.09  1:34.09   
107  163  Kittelä Helmi  2008  RiUS  08A095  50 m  1:40.20  1:38.20   
108  19  Hillers Amelie  2009  HSS  09A158  25 m  1:38.78  1:38.78   
109  169  Lievonen Kukka-sofia  2006  RiUS  06B000  25 m  1:39.18  1:39.18   
110  86  Sovasto Annabella  2007  HSS  07A515  25 m  1:40.72  1:40.72   
111  174  Malinen Elina  2009  RiUS  09A134  50 m  1:43.65  1:41.65   
112  13  Hakkarainen Aino  2009  HSS  09A194  25 m  1:44.38  1:44.38   
113  181  Nokikuru Aino  2007  RiUS  07A268  50 m  1:46.38  1:44.38   
114  179  Niemi Vieno  2007  RiUS  07A266  50 m  1:46.79  1:44.79   
115  185  Paalanen Kaisla  2008  RiUS  08A326  50 m  1:47.65  1:45.65   
116  190  Perikangas Rosa  2007  RiUS  07A614  25 m  1:47.45  1:47.45   
117  96  Tuominen Viktoria  2010  HSS  10A010  25 m  1:48.01  1:48.01   
118  Aravirta Olivia  2007  HSS  07A562  25 m  1:48.21  1:48.21   
119  17  Hellsten Nea  2009  HSS  09A142  25 m  1:48.64  1:48.64   
120  46  Laine Siiri  2008  HSS  08A516  25 m  1:51.22  1:51.22   
121  151  Anttila Moona  2008  RiUS  08A289  25 m  1:58.23  1:58.23   
122  189  Pellikka Emma  2007  RiUS  07A786  25 m  1:59.21  1:59.21   
123  213  Tuukkanen Iiris  2008  RiUS  08A316  50 m  2:26.26  2:24.26   
124  Alamattila Sanni  1999  HSS  99A230  25 m       
125  21  Holmberg Saara  2008  HSS  08A584  25 m       
126  79  Rautiainen Iris  2005  HSS  05B178  25 m       
127  88  Sundell Sofia  2009  HSS  09A397  25 m       
128  335  Olkkonen Viivi  2005  Cetus  05B174  25 m       
129  502  Koho Saga  2005  AQUILA  05A607  50 m  1:15.21  1:13.21  JÄL 
130  500  Chadromtseva Sofia  2006  AQUILA  06A474  25 m  1:20.60  1:20.60  JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
18_S
Laji 18, 100m Vapaauinti P-14, M 
 
ME: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 
SE: Matias Koski (1994) 47.55 2016-12-10 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
77  Pöytäkivi Riku  1993  HSS  93A973  25 m  48.51  48.51   
18  Herlevi Elias  2000  HSS  00A187  50 m  52.43  50.43   
24  Hölttä Santeri  2000  HSS  00A236  50 m  53.52  51.52   
32  Karlsson Niki  2000  HSS  00A065  25 m  51.83  51.83   
47  Lehti Leevi  2000  HSS  00A000  50 m  54.42  52.42   
Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  25 m  52.82  52.82   
84  Seppänen Kaarlo  1999  HSS  99A225  25 m  52.83  52.83   
97  Tähtivuori Aaro  1998  HSS  98A584  25 m  53.11  53.11   
72  Perkkiö Emil  2000  HSS  00A973  50 m  55.12  53.12   
10  11  Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  50 m  55.33  53.33   
11  474  Seksenov Danil  2004  Vanders  04A126  50 m  55.84  53.84   
12  15  Heinilä Jami  2000  HSS  00A081  50 m  56.01  54.01   
13  397  Hulkko Santeri  2000  LaUS  00A843  25 m  54.11  54.11   
14  418  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS  02A038  50 m  56.28  54.28   
15  411  Leppänen Antti  2002  LaUS  02A243  50 m  56.30  54.30   
16  128  Luomala Onni-kalle  2002  JUK  02A758  50 m  58.04  56.04   
17  115  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  50 m  58.39  56.39   
18  444  Hätälä Anssi  1994  OU  94A080  25 m  56.43  56.43   
19  494  Kaukonen Tino  2004  HTU  04A213  50 m  58.78  56.78   
20  225  Gardberg Ali  2001  SiWa  01B128  50 m  59.50  57.50   
21  141  Cranston Joonas  2003  NumKis  03B233  50 m  1:00.56  58.56   
22  43  Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m  58.64  58.64   
23  251  Merinen Miro  2003  SiWa  03A695  50 m  1:00.68  58.68   
24  78  Raninen Eemeli  2001  HSS  01A495  25 m  58.76  58.76   
25  60  Nurminen Pyry  2001  HSS  01A673  25 m  58.83  58.83   
26  405  Koskinen Eetu  2002  LaUS  02A250  25 m  59.46  59.46   
27  399  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  50 m  1:01.69  59.69   
28  211  Turunen Oskar  2003  RiUS  03A822  25 m  1:00.05  1:00.05   
29  227  Hakkarainen Aki  2003  SiWa  03A251  50 m  1:02.48  1:00.48   
30  167  Lajas Herkko  2001  RiUS  01B001  50 m  1:02.52  1:00.52   
31  498  Walther Max  2003  HTU  03A799  25 m  1:00.55  1:00.55   
32  422  Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  50 m  1:02.60  1:00.60   
33  107  Åström Harald  2001  HSS  01A008  25 m  1:01.19  1:01.19   
34  132  Myllynen Aarne  2002  JUK  02A328  50 m  1:03.23  1:01.23   
35  256  Pekkala Konsta  2003  SiWa  03A959  25 m  1:02.08  1:02.08   
36  129  Luomala Ukko-pekka  2004  JUK  04A593  50 m  1:04.26  1:02.26   
37  142  Holopainen Kasper  2003  NumKis  03A423  50 m  1:04.47  1:02.47   
38  134  Pirinen Aaron  2005  JUK  05A567  50 m  1:05.83  1:03.83   
39  178  Männistö Olavi  2003  RiUS  03A282  25 m  1:04.72  1:04.72   
40  319  Lönnblad Lucas  2004  Cetus  04A495  50 m  1:07.22  1:05.22   
41  308  Laitinen Nuutti  2004  Cetus  04A588  50 m  1:07.35  1:05.35   
42  461  Musikka Antti  2005  Vanders  05A015  50 m  1:08.92  1:06.92   
43  482  Kojo Jimi  2005  AQUILA  05A032  50 m  1:10.35  1:08.35   
44  133  Pesonen Antti  2003  JUK  03B263  50 m  1:10.52  1:08.52   
45  69  Pavlidi Christofor  2001  HSS  01A068  25 m  1:08.86  1:08.86   
46  236  Kulju Nico  2006  SiWa  06A083  50 m  1:10.96  1:08.96   
47  457  Lintusalo Jesse  2004  Vanders  04A272  50 m  1:12.25  1:10.25   
48  487  Lamminen Jesse  2002  NU  02B272  25 m  1:10.69  1:10.69   
49  260  Salminen Veeti  2004  SiWa  04A481  50 m  1:13.15  1:11.15   
50  289  Janhunen Mattias  2003  Cetus  03A689  25 m  1:11.21  1:11.21   
51  346  Reijonen Eemil  2005  Cetus  05A746  50 m  1:13.47  1:11.47   
52  337  Partanen Eeli  2005  Cetus  05A202  50 m  1:13.56  1:11.56   
53  92  Teiramaa Nikolai  2006  HSS  06A438  50 m  1:13.61  1:11.61   
54  51  Leväsalo Veikka  2005  HSS  05A863  50 m  1:13.80  1:11.80   
55  489  Myllynen Tommi  2004  NU  04A685  25 m  1:13.59  1:13.59   
56  465  Nord Sampo  2005  Vanders  05A071  25 m  1:15.03  1:15.03   
57  445  Ahlroos Aapo  2004  Vanders  04A285  50 m  1:18.34  1:16.34   
58  382  Westerberg Oscar  2005  Cetus  05A519  50 m  1:18.91  1:16.91   
59  218  Virkkala Jesse  2004  RiUS  04A566  25 m  1:17.75  1:17.75   
60  475  Sibirtsev Aleksander  2005  Vanders  05A949  50 m  1:20.23  1:18.23   
61  120  Anttonen Arttu  2004  JUK  04B210  50 m  1:24.39  1:22.39   
62  70  Pavljuk Mihail  2005  HSS  05A455  25 m  1:30.12  1:30.12   
63  87  Stolt Rudi  2007  HSS  07A669  50 m  1:33.78  1:31.78   
64  170  Liitola Iikka  2008  RiUS  08A102  50 m  1:36.17  1:34.17   
65  210  Toivonen Miika  2007  RiUS  07A089  50 m  1:37.19  1:35.19   
66  184  Paalanen Joonatan  2006  RiUS  06A276  50 m  1:40.87  1:38.87   
67  453  Isaev Adam  2008  Vanders  08A418  25 m  1:41.36  1:41.36   
68  164  Kohvakka Onni  2007  RiUS  07A302  25 m  1:41.87  1:41.87   
69  91  Tandefelt-Kauste Eero  2008  HSS  08A312  25 m  1:45.71  1:45.71   
70  173  Malinen Aukusti  2007  RiUS  07A589  50 m  1:48.46  1:46.46   
71  26  Jantunen Jesse  2007  HSS  07A545  25 m  1:47.61  1:47.61   
72  162  Kataja Onni  2007  RiUS  07A576  50 m  1:53.97  1:51.97   
73  198  Rosendahl Väinö  2007  RiUS  07A566  50 m  1:58.63  1:56.63   
74  215  Uotila Eetu  2008  RiUS  08A315  50 m  2:02.19  2:00.19   
75  25  Itkonen Ilkka  2008  HSS  08A489  25 m  2:06.67  2:06.67   
76  67  Parviainen Ahti  2008  HSS  08A634  25 m       
77  99  Wagner Cole  2008  HSS  08A673  25 m       
78  106  Vuori Elia  2008  HSS  08A675  25 m       
79  126  Kuosa Julius  2003  JUK  03B298  25 m       
80  242  Lihtsa Allar  1999  SiWa  99B012  25 m       
81  503  Shavyrin Vladislav  2005  AQUILA  05A606  50 m  1:10.56  1:08.56  JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
19_S
Laji 19, 400m Vapaauinti Naiset 
 
ME: Mireia BELMONTE (1990) 3:54.52 2013-08-11 
SE: Laura Lajunen (1992) 4:10.60 2014-11-20 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
37  Koiranen Emma  2001  HSS  01A054  50 m  4:32.61  4:24.61   
193  Pihkamäki Eveliina  1998  RiUS  98A156  50 m  4:33.36  4:25.36   
365  Slöör Ida  2001  Cetus  01A578  50 m  4:33.79  4:25.79   
358  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  50 m  4:40.85  4:32.85   
361  Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  25 m  4:34.37  4:34.37   
339  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  50 m  4:42.62  4:34.62   
165  Kulmala Mikaela  2001  RiUS  01A110  25 m  4:36.67  4:36.67   
290  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  50 m  4:45.82  4:37.82   
334  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  50 m  4:46.73  4:38.73   
10  303  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  50 m  4:47.57  4:39.57   
11  12  Hakkarainen Ada  2005  HSS  05A123  50 m  4:50.74  4:42.74   
12  357  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  50 m  4:50.97  4:42.97   
13  381  Vasara Jonna  2002  Cetus  02A118  25 m  4:43.79  4:43.79   
14  295  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  4:43.92  4:43.92   
15  33  Kasvio Louna  2006  HSS  06A151  25 m  4:45.21  4:45.21   
16  371  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  25 m  4:46.86  4:46.86   
17  68  Parviainen Henrika  1997  HSS  97A553  25 m  4:46.92  4:46.92   
18  484  Mäntynen Salma  2005  AQUILA  05A445  50 m  4:55.08  4:47.08   
19  53  Långström Wilma  2004  HSS  04A170  50 m  4:55.42  4:47.42   
20  279  Auvinen Siri  2002  Cetus  02A342  25 m  4:47.43  4:47.43   
21  263  Sjölund Emilia  2002  SiWa  02A760  50 m  4:55.50  4:47.50   
22  338  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  50 m  4:56.20  4:48.20   
23  375  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  25 m  4:48.26  4:48.26   
24  282  Flyckt Emilia  2001  Cetus  01A649  25 m  4:48.71  4:48.71   
25  353  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  25 m  4:49.56  4:49.56   
26  323  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  50 m  4:59.39  4:51.39   
27  376  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  50 m  5:00.13  4:52.13   
28  414  Lindström Venla  2004  LaUS  04A263  25 m  4:53.76  4:53.76   
29  352  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  50 m  5:03.32  4:55.32   
30  317  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  25 m  4:55.87  4:55.87   
31  55  Mattila Anna  2004  HSS  04A644  25 m  4:56.77  4:56.77   
32  284  Hargreaves Siiri  2003  Cetus  03B169  50 m  5:05.81  4:57.81   
33  321  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  50 m  5:07.91  4:59.91   
34  248  Mattila Aava  2003  SiWa  03A833  50 m  5:09.77  5:01.77   
35  85  Sinerkari Nanna  2004  HSS  04A366  25 m  5:04.46  5:04.46   
36  495  Kekkonen Julia  2000  HTU  00A088  50 m  5:16.31  5:08.31   
37  332  Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  25 m  5:13.81  5:13.81   
38  441  Ekroos Erin  2002  HäUS  02B006  25 m  5:19.20  5:19.20   
39  283  Granberg Janina  2006  Cetus  06A403  50 m  5:27.41  5:19.41   
40  229  Hautamäki Laura  2002  SiWa  02B079  50 m  5:29.74  5:21.74   
41  360  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  25 m  5:22.82  5:22.82   
42  471  Rissanen Iina  2005  Vanders  05A102  50 m  5:35.65  5:27.65   
43  223  Errehani Jasmine  2004  SiWa  04A780  50 m  5:41.16  5:33.16   
44  270  Valtanen Sanni  2004  SiWa  04A527  50 m  5:41.48  5:33.48   
45  Ekholm Iina  2007  HSS  07A215  50 m  5:42.81  5:34.81   
46  366  Soilevaara Iiris  2006  Cetus  06A415  50 m  5:53.65  5:45.65   
47  267  Särkelä Peppi  2004  SiWa  04A708  25 m  5:54.81  5:54.81   
48  318  Lönnberg Emma  2005  Cetus  05A736  25 m  5:54.95  5:54.95   
49  220  Aarnivuo Milja  2005  SiWa  05A210  50 m  6:10.97  6:02.97   
50  27  Jämsen Ariel Julienne  2006  HSS  06A752  50 m  6:13.13  6:05.13   
51  250  Merikanto Aava  2004  SiWa  04B028  25 m  6:17.06  6:17.06   
52  336  Paaskoski Ida  2007  Cetus  07A527  50 m  6:26.09  6:18.09   
53  104  Virtanen Vieno  2006  HSS  06A791  50 m  6:35.80  6:27.80   
54  20  Hillers Naomi  2007  HSS  07A632  25 m  6:36.76  6:36.76   
55  490  Raittinen Jenni  2001  NU  01B362  50 m  7:00.42  6:52.42   
56  320  Marjakaarto Milka  2007  Cetus  07A546  25 m  7:13.12  7:13.12   
57  50  Lehtosalo Karla  2005  HSS  05B171  25 m       
58  66  Partanen Minea  2005  HSS  05A997  25 m       
59  93  Toivonen Helmiina  2004  HSS  04A030  25 m       
60  224  Friberg Raisa  1976  SiWa  76A113  25 m       
61  265  Steffen Päivi  1971  SiWa  71A079  25 m       
62  485  Havantola Heli  2003  NU  03B260  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 
20_S
Laji 20, 400m Vapaauinti Miehet 
 
ME: Yannick ANGEL (1992) 3:32.25 2012-11-15 
SE: Antti Kasvio (1973) 3:41.18 1995-02-01 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
305  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus  00A199  25 m  4:02.51  4:02.51   
239  Lantta Taneli  2001  SiWa  01A493  50 m  4:10.75  4:02.75   
194  Pullinen Jasper  1999  RiUS  99A036  50 m  4:12.60  4:04.60   
364  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  50 m  4:18.06  4:10.06   
286  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  50 m  4:26.89  4:18.89   
377  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  50 m  4:28.60  4:20.60   
462  Mäkinen Kalle  2002  Vanders  02A088  25 m  4:21.05  4:21.05   
326  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  4:22.14  4:22.14   
292  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  25 m  4:23.05  4:23.05   
10  297  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  50 m  4:34.13  4:26.13   
11  307  Laitala Eerikki