Program för Knattesimmet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 12
|
Tävling |
Nationella Knattesimmet |
|
Utskriftsdatum |
04 april 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Godby |
|
Utskriftstid |
19:27 |
|
|
Arrangör |
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 april 2018 |
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13 |
Finaler (9) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
667 |
3 |
Clara Taberman |
2004 |
BC9204 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:25.76 |
382 |
4 |
Salla-mari Koskinen |
2006 |
06A647 |
ÅSK |
|
25m |
|
666 |
5 |
Junie Lindgren |
2004 |
B02604 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:25.63 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
659 |
1 |
Janna Tepsa |
2005 |
05A214 |
UiKaa |
|
25m |
|
381 |
2 |
Elsa Koskinen |
2006 |
06A390 |
ÅSK |
|
25m |
|
481 |
3 |
Agnes Hultin |
2005 |
BO3605 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
|
340 |
4 |
Ella Bäckman |
2005 |
05A979 |
ÅSF |
|
25m |
|
575 |
5 |
Emma Olsson Sande |
2005 |
AU5205 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
492 |
6 |
Viola Karismaa |
2005 |
05B056 |
PUS |
|
25m |
|
463 |
7 |
Elina Toivonen |
2006 |
06A602 |
AUi |
|
25m |
|
653 |
8 |
Nanna Kotkatvuori |
2006 |
06A920 |
UiKaa |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
342 |
1 |
Julia Eriksson |
2005 |
05B111 |
ÅSF |
|
25m |
|
356 |
2 |
Anna Topoeva |
2005 |
05B060 |
ÅSF |
|
25m |
|
432 |
3 |
Maija Grönholm |
2006 |
06A743 |
AUi |
|
25m |
|
437 |
4 |
Ella Jokioinen |
2006 |
06A872 |
AUi |
|
25m |
|
652 |
5 |
Mandi Hämäläinen |
2006 |
06A875 |
UiKaa |
|
25m |
|
465 |
6 |
Aino Viitala |
2006 |
06A557 |
AUi |
|
25m |
|
615 |
7 |
Sofia Mustonen |
2006 |
06A913 |
TaTU |
|
25m |
|
545 |
8 |
Amanda Björklund |
2006 |
AF1606 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
654 |
1 |
Aino Norrdal |
2006 |
06A065 |
UiKaa |
|
25m |
|
341 |
2 |
Wilma Danielsson |
2005 |
05A985 |
ÅSF |
|
25m |
4:01.49 |
403 |
3 |
Iina Salmivaara |
2006 |
06A731 |
ÅSK |
|
50m |
3:51.10 |
499 |
4 |
Ronja Rantanen |
2005 |
05A927 |
PUS |
|
25m |
3:44.67 |
343 |
5 |
Nora Eriksson |
2006 |
06A383 |
ÅSF |
|
25m |
3:49.51 |
488 |
6 |
Kaisa Harjula |
2005 |
05A647 |
PUS |
|
50m |
3:51.94 |
554 |
7 |
Filippa Emtemo |
2005 |
BB5605 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
660 |
8 |
Alina Vanhatalo |
2006 |
06A558 |
UiKaa |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
535 |
1 |
Anna Rantala |
2006 |
06A721 |
SWIM |
|
50m |
3:42.45 |
489 |
2 |
Kerttu Heikkilä |
2006 |
06A618 |
PUS |
|
25m |
3:41.65 |
402 |
3 |
Tilda Saine |
2006 |
06A291 |
ÅSK |
|
25m |
3:32.54 |
567 |
4 |
Amanda Lindberg |
2006 |
AP7206 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:31.46 |
568 |
5 |
Ida Lindqvist |
2005 |
BH5205 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:32.01 |
486 |
6 |
Amanda Ahmaoja |
2005 |
05A778 |
PUS |
|
50m |
3:33.99 |
624 |
7 |
Piitu Perkola |
2006 |
06A035 |
TaTU |
|
25m |
3:42.15 |
513 |
8 |
Enni Huttunen |
2005 |
05A919 |
RaUS |
|
25m |
3:43.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
551 |
1 |
Deniz Degerbalkan |
2006 |
AP3406 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:29.97 |
589 |
2 |
Anna Wang |
2005 |
BK1805 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:29.00 |
657 |
3 |
Celina Sandell |
2005 |
05A630 |
UiKaa |
|
25m |
3:28.20 |
345 |
4 |
Bianca Flöjt |
2005 |
05A975 |
ÅSF |
|
25m |
3:26.56 |
433 |
5 |
Emma Haapanen |
2006 |
06A249 |
AUi |
|
25m |
3:26.75 |
349 |
6 |
Theresia Lindholm |
2006 |
06A732 |
ÅSF |
|
25m |
3:28.29 |
414 |
7 |
Gabriella Vesterkvist |
2006 |
06A381 |
ÅSK |
|
25m |
3:29.89 |
591 |
8 |
Linnea Wiberg |
2006 |
AV1406 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:30.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
395 |
1 |
Emilia Pakkanen |
2006 |
06A115 |
ÅSK |
|
50m |
3:23.15 |
497 |
2 |
Vea Victoria Ramsten |
2005 |
05A407 |
PUS |
|
25m |
3:18.93 |
366 |
3 |
Mea Alho |
2006 |
06A256 |
ÅSK |
|
50m |
3:16.67 |
515 |
4 |
Kätrin Koppel |
2005 |
05A771 |
RaUS |
|
25m |
3:14.92 |
519 |
5 |
Bettina Sandelin |
2005 |
05A234 |
RaUS |
|
25m |
3:15.08 |
651 |
6 |
Maikki Hämäläinen |
2006 |
06A457 |
UiKaa |
|
25m |
3:17.96 |
514 |
7 |
Jenna Juhola |
2006 |
06A573 |
RaUS |
|
25m |
3:19.78 |
584 |
8 |
Tilda Svärd |
2005 |
BB9405 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:25.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
503 |
1 |
Veera Tall |
2005 |
05A638 |
PUS |
|
25m |
3:13.95 |
590 |
2 |
Clara Westerdahl |
2005 |
BG4605 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:10.06 |
496 |
3 |
Emilia Rahola |
2006 |
06A253 |
PUS |
|
25m |
3:08.72 |
502 |
4 |
Ronja Simsek |
2005 |
05A544 |
PUS |
|
25m |
3:07.73 |
569 |
5 |
Tuva Lundberg |
2006 |
AJ6406 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:08.71 |
410 |
6 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
06A089 |
ÅSK |
|
25m |
3:09.67 |
494 |
7 |
Hilla Känkänen |
2006 |
06A139 |
PUS |
|
50m |
3:13.79 |
372 |
8 |
Mathilda Heikiö |
2006 |
06A212 |
ÅSK |
|
50m |
3:14.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
557 |
1 |
Agnes Gustavsson |
2005 |
AV3405 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:03.57 |
487 |
2 |
Emmi Ellonen |
2005 |
05A117 |
PUS |
|
25m |
3:02.05 |
495 |
3 |
Nelli Laaksonen |
2005 |
05A602 |
PUS |
|
25m |
2:57.30 |
573 |
4 |
Moa Nyblom |
2005 |
AA5605 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:45.79 |
579 |
5 |
Mathilda Sandberg |
2005 |
BR2805 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:48.87 |
380 |
6 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
06A473 |
ÅSK |
|
25m |
2:58.28 |
585 |
7 |
Ella Thermaenius |
2005 |
BB7405 |
TÄBY SIM |
|
50m |
3:03.02 |
522 |
8 |
Anni Törmänen |
2005 |
05B035 |
RaUS |
|
25m |
3:06.48 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 april 2018 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
Utskriftstid |
19:27 |
|